Ian-Feb2011- Hai Lo !Bv Babyleeks !Bv Ariana (183)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui Irinukaaa

Pe mine ma intreaba soacra cat timp vreau sa alaptez si ca sa ii dau supa de zarzavat pe la 4 luni, auzi tu! I-am zis ca daca pot pana la 6 luni nu diversific cu nimic! S-a strambat caand a auzit.
Ea ma intreaba asa cu speranta ca il dam si lor sa mai doarma si pe la ei , dar cel putin momentan suntem cam posesivi si am zis ca nu e cazul. I-a zis sotul ca "cine vrea copil sa-si faca" atunci cand a propus sa-l ia pe-asta mic pe la ea.
Ea saraca nu e rau intentionata, sunt sigura si recunosc, dar nu e loc momentan si pentru ea... asta nu intelege!

Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#" target="_blank">Albumul piticului



Cand aveam eu 14 ani mi-am luat catel. Un dalmatian frumos ca un bibelou si plin de personalitate. Era cat o palma cand l-am luat... Intr-o zi, cand am venit de la liceu, catelul meu nu era acasa. Vecina mea avea musafiri si il imprumutase. Am facut revolutie in bloc. Catelul meu nu era de imprumutat.
Nici nu vreau sa ma gandesc ce-as face daca cineva ar vrea copilul "imprumut". Deci te inteleg perfect.
Altfel se punea problema daca iti ziceau "Vad cat de obosita esti, cred ca ai nevoie de un week-end de relaxare, doar tu si sotul tau ( ). Daca vrei, putem lua copilul la noi o noapte-doua..."


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


36+ Darius Alexandru - Mare Papuas
Bebe - AMR 22 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Simo, glicerina boraxata nu trebuie sa curete, ci sa trateze sau sa previna, deci nu te speria daca nu dispare pe loc.

Am niste emotii... Maine am "intalnirea" de 36 de saptamani cu cupilu'. Abia astept sa vaz daca e bine, cat a mai crescut, si poate aflu si eu in sfarsit cum nasc...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


36+ Darius Alexandru - Mare Papuas
Bebe - AMR 22 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Simo, glicerina boraxata nu trebuie sa curete, ci sa trateze sau sa previna, deci nu te speria daca nu dispare pe loc.

Am niste emotii... Maine am "intalnirea" de 36 de saptamani cu cupilu'. Abia astept sa vaz daca e bine, cat a mai crescut, si poate aflu si eu in sfarsit cum nasc...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti
nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins
pentru a-ti rasplati indrazneala"


36+ Darius Alexandru - Mare Papuas
Bebe - AMR 22 zile


bafta multa




Bebelu cu cea mai frumoasa buburuza Natalia Maria (30. 12. 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Mamutz wow bb3! cred ca nu eram eu! Adevarul e ca mereu mi-am dorit 3 bebei pana la intamplarea asta, cu statul in spital. Mi-e clar ca problema mea e colul, care se va repeta probabil si la o urmatoare sarcina. Asa ca... m-am razgandit. Nu mai vreau sa mai trec prin toate astea, mi-e imposibil sa ma gandesc ca las 2 copii acasa nu stiu cate luni. Copilul meu s-a schimbat mult fara mine si nu in bine din pacate.

Shines - cu limbuta - Patrick mereu era alb, de la cat regurgita si voma, dupa fiecare masa aproape. La noi nu e glicerina din asta boraxata il stergeam cu apa simpla. N-a patit nimic. Cu funduletul - cat mai mult la aer, ulei de masline fiert si racit, diverse creme, nu stiu ce aveti voi, noi avem una faina organica, pe baza de musetel si galbenele.

Mayane succes maine la doctor!!

Mami de Patrick(29.04.2008) si 38+ Kevin
Victoria, fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

Buna seara si de la noi, nu am apucat sa citesc mai nimic din ce ati scris zilele acestea pentru ca inca suntem in perioada de acomodare; am intrat sa va rog frumos sa imi spuneti daca este normal ca bebelusa mea sa doarma cam 5-6 ore fara sa manance, de exemplu azi a mancat la 5 dimineata, apoi la 11, la 4 si acum tot doarme; pediatra mi-a spus sa nu o las nemancata mai mult de 3 ore dar cand am incercat sa o trezesc era mai mult nervoasa si nu prea a avut chef sa manance; nu stiu daca este bine sau rau ce fac dar eu o las pana se trezeste ea; ma gandesc ca este posibil sa doarma atat de multa pentru ca inca ii dau lapte praf ca si completare la san, pentru ca eu nu am mamelonul suficient de iesit inafara incat sa poate sa il apuce; a si am vazut ca sughite foarte des, este normal asa de des??
hai ca v-am innebunit cu intrebarile mele dar nu stiu pe cine sa intreb si imi este frica sa nu imi las mititica nemancata.


39+ Maria-Sofia
AMR... 1 zi
Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Ocsanica..5-6 ore e mult pentru ei sa stea nemancati..macar la 4 ore si ceva sa pape. probabil are o forma de icter care ii da somnolenta si trece peste masa. papa la san ? cam cat sta la masa pana sa adoarma ?




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia si Eduard Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

In primul rand vreau sa-i multumesc luiDOLORESS pentru articolele postate..sunt f bune,folositoare...asta ar trebui invatat pe de rost..nu numai citi odata si gata...azi faci cum ai citit..maine iarasi iti scuturi copilul...
Eu asi vrea sa le salvez..dar nu stiu cum trebuie

Am fost la nenea doftoru..foarte zgarcit la vorbe ca de obicei...bebe nu da semne de exit..joi ma internez sa scoata firele..cica vineri imi da drumul acasa...om trai si om vedea..
Eco nu mi-a facut..firele nu sunt tensionate..atata stiu..nimic mai mult..sper sa fie bubu bine

Irinuka;bunicile..si conceptiile lor..fie soacre fie mame..difera muuuult de cele de ale noastre..Eu mancam lapte de vaca la o luna..nu era lp..nu era titi...si zeama de supa la 2 luni...
Avem 2 urechi;pe una intra pe aialalta iese..NOI FACEM CUM NE DICTEAZA INSTINCTUL
la 4 luni poti incepe gustarile ff usoare daca nu ai destula lapte si vrei sa scapi neaparat de lp!ca si complectare...

Sherbi;ma astepta barbatelul cu masina incalzita..El m-a si dus..aveam prosop pe cap..nu mi-a f rece cu totul ca avem si acum vreo -12!dimineata Busu ne-a zis -24

VEZI TU UNDE O IEI LA FUGA CU ATZELE MEY!Zice ca Ea tre sa fugavrei sa-ti schimbi semnatura?

Adryiii;nu m-am facut mai frumoasa ci mai tanara...fara par alb

AAA..si DOLORESS;EU AM O HAINA DE STOFA..CARE MA CUPRINDE LA BURTICA..SI GECILE LE PORT PE SPATE NUMAIIN FATA MA INCALZESTE GRASIMEA

Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

SIMO..Imi pare rau pt simpatia mea..nic nu stiu ce sa-ti spun..are suzeta?o fi ciuperca pe limbuta?..se dadea si cu miere de trandafir..la bioteca trebuie sa fie.la poponetz este neogranormon..e mult mai bun ca bepanthen...sau speli cu ceai de musetel ..lasa-l un pic in putza goala cand e cald

Mayane;bafta mare p maine

Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Dupa cum ti-am promis dear ARIANA!Scot agitatele pt tine..caci e seara



HAI ARIANA 2005! MAMI ALINA!CURAJ!







TUDOR!HAI BEBIC SCUMP!SA FIE MAMI FERICITA!ARIANA SI TATI TE ASTEAPTA!SI NOI TE ASTEPTAM!








Tunde 37 saptamaniSonia-Diana si mami de ursulet Mario 04.03.2004

da Doamne sa stea buburuza mea in burtica pana la termen

"fiecare prunc nou nascut vine pe lume cu mesajul ca Bunul Dumnezeu inca nu si-a pierdut increderea in oameni"-Tagore filozof Indian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mayane bafta maine la intalnirea cu bebe!!!! de abia astept sa ne spu vestile bune....mai ales ca suntem in aceleasi saptaman de sarcina!!!
si eu merg joi, la eco saptamanal si voi avea 37 incheiate!!!


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan in s 37!!!
AMR: maxim 19 zile !!!!

Mergi la inceput