Pufi 2010 (211) - LMA Irina,Daniel si Adrian!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

ruxita sorry de Kay...........sper sa primiti vesti bune de la dr..........


nashpa cu trimiteri la neuro.............aoleu.................


BF distractie placuta!!!!!!!!!
stai mult????????????????
vrem poze apoi...........macar sa ne delectam...........


adormit cupil.papat..............si merg si eu numa sa ii pun hainele pe uscator.


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

am pus pozele..............
nu stiu daca se vede ceva diferenta..........sincer...................voi ce ziceti?
nu am pus albumul in fata ii acolo undeva..........


am pus si cu patul, sorina..................


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... despre ce vorbeati? dormit in sac? noi am zis NU raspicat sacului... si nici de patut individual nu poate fi vorba, se dezveleste permanent, fuge de plapuma, se urca pe perne, da cu capul in perete, se pune de-a latul pe perna si tre sa-l dau jos la fiecare ora si sa-l invelesc, ca e calaur...

update - suntem in continuare cel mai hot pufulete si gingiile sunt f. imflamate parca ar fi abces dentar... frisoane multe, proceduri hidro, comprese, tone de panadol si nurofen... avem programare la medic peste o ora si mai mult ca sigur amanam vaccinarea.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Vi s-a intamplat ceva cu sacul? De ce sunteti contra?
Bafta la medic. Doar de la dinti aveti febra asta?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/





... nu s-a intamplat nimic cu sacul, doar protesteaza vehement cand il pun in sac, nici nu am apucat sa avem incidente in sac, pentru ca nu a mai dormit in sac de la 4-5 luni.
SI da, se pare ca e de la dinti febra asta, are 2 gingii imflamate sus si doctorita spune ca si incisivul de jos e gata sa plesneasca, deci e o explozie de dinti... l-a cautat de urechi, gat, plamani, si altea alea si sunt in regula...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

... copil la neuro... eu am fost cu Ela la neuro si n-a fost tocmai un capat de lume... acuza dureri frecvente de cap si un aparat din Chisinau zicea ca are tensiune intracraniana... deci fost al Bagdasar, facut RMN si encefalograma si infirmat suspiciunea de tensiune intracraniana si discutat cu neuroloaga... (aveam motive antecedente dureri severe de cap in familia tatalui ei)...dupa acest control durerile s-au rarit pana la disparitie... se pare ca erau de la stres, schimbat mediu, scoala, colegi, tzara, sotz, toate noi... acel control ne-a ajutat sa intelegem sursa problemelor si s-o inlaturam in timp...

cat despre plans la copii mici... vazut asa ceva in filme, copii asa zisi isterici care-si aduc mamele in prag de psihoze... eu zic ca intr-un sens sau altul trebuie apelat la AJUTOR!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ruxita sorry de Kay...........sper sa primiti vesti bune de la dr..........


nashpa cu trimiteri la neuro.............aoleu.................


BF distractie placuta!!!!!!!!!
stai mult????????????????
vrem poze apoi...........macar sa ne delectam...........


adormit cupil.papat..............si merg si eu numa sa ii pun hainele pe uscator.


Forever in love...with my baby...




Merci frumos, Bea. Plecam pe 2 feb dim si ne intoarcem cel mai tarziu pe 13 feb, probabil pe 12 vom ajunge....depinde daca mai ramanem pt shopping vreo noapte pe undeva.
Poze? Da, sigur, o sa pun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Am citit tot...tin minte putine si nici timp sa raspund nu am. Daca o sa fiu mai expeditiva cu posturile sa stiti ca nu inseamnca ca va indragesc mai putin, dar nu am timp. M-am apucat de un fel de munca (de acasa plus ceva ture scurte pe la birou, ptr fostul angajator).

Miremia multumim frumos de pozele postate pe albumul comun cu copy-rightul in mesaj . I-am aratat si lui tati de Yannis si a fost impresionat.

Miremia si Decenuela multumim din suflet pentru ca ati venit la party si ati fost alaturi de Yannis la un anisor!

Despre party:

- au venit mai putin de jumatate dintre cei invitati (invitati 16 adulti si 9 copii, au ajuns 7 adulti si 3 coii ) Motivele au fost obiective....copii raciti si cu crocobauri (despre Cris D stie toata lumea deja cu cati crocobauri se lupta) si tot asa...Deh ...asa e cand inviti copii, pana il ultimul moment nu poti stii sigur daca vor veni sau nu.

- cu toate ca nu au venit in numar mare invitatii, mama a uitat complet sa puna tava am zis ca nu tai motzul dar ii pun sa aleaga....si pus a fost...
i-am pus ieri (desi eram numai eu si tati acasa) o tava cu chestii si l-am filmat.

S-a repezit la:
- Stetoscop
- Cheile de masina
- Carte
Apoi din nou s-a intors sa se joace cu cheile de la masine, cu stetoscopul si a revenit la tava si a luat:
- parfum
- bani
Apoi s-a jucat mult si bine cu parfumul si cheile de la masina, a aruncat banii pe jos si intr-un final ia el si
- verigheta
Tarziu cand deja vroiam sa ii iau tyava din fata a luat si
- pixul
- aparatul foto
Nu a luat deloc din tava: surubelnita

A doua zi dupa chef (si dupa ce a scapat in latoul cu chiftele si a mancat tort cu ciocolata) am vazut o manifestare cutanata ce seamana cu urticaria. Nu erau bune dar era ca spuzit asa si rosu pe purtica si in zona ficatului , sunat la dr...acum luam Aerius si tinem regim



AAAAAAAAAAAA!!!!! si de ieri merge! cand am venit de la farmacie cu Aerius-ul a venit la mine (din mijlocul livingului pana la usa) Apoi a mai facut mai multe drumuri de la tati la mine de la mine la tati. L-am filmat si bine am facut ca azi iar a dat timiditatea-n el si nu prea vrea sa mearga.

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower
Merci frumos, Bea. Plecam pe 2 feb dim si ne intoarcem cel mai tarziu pe 13 feb, probabil pe 12 vom ajunge....depinde daca mai ramanem pt shopping vreo noapte pe undeva.
Poze? Da, sigur, o sa pun.



BF....drum bun si distractie frumoasa sa aveti!

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ruxita sorry de Kay...........sper sa primiti vesti bune de la dr..........


nashpa cu trimiteri la neuro.............aoleu.................


BF distractie placuta!!!!!!!!!
stai mult????????????????
vrem poze apoi...........macar sa ne delectam...........


adormit cupil.papat..............si merg si eu numa sa ii pun hainele pe uscator.


Forever in love...with my baby...




Merci frumos, Bea. Plecam pe 2 feb dim si ne intoarcem cel mai tarziu pe 13 feb, probabil pe 12 vom ajunge....depinde daca mai ramanem pt shopping vreo noapte pe undeva.
Poze? Da, sigur, o sa pun.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


frumos! eu nici nu visez sa ma car undeva din casa cu copilu... cred ca avem vreo 2 saptamani de cand nu am scos nici nasu din casa...

Dixtractie faina!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Bravo Yannis!

BF - vacanta placuta

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

ruxita sorry de Kay...........sper sa primiti vesti bune de la dr..........


nashpa cu trimiteri la neuro.............aoleu.................


BF distractie placuta!!!!!!!!!
stai mult????????????????
vrem poze apoi...........macar sa ne delectam...........


adormit cupil.papat..............si merg si eu numa sa ii pun hainele pe uscator.


Forever in love...with my baby...




Merci frumos, Bea. Plecam pe 2 feb dim si ne intoarcem cel mai tarziu pe 13 feb, probabil pe 12 vom ajunge....depinde daca mai ramanem pt shopping vreo noapte pe undeva.
Poze? Da, sigur, o sa pun.





frumos! eu nici nu visez sa ma car undeva din casa cu copilu... cred ca avem vreo 2 saptamani de cand nu am scos nici nasu din casa...

Dixtractie faina!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





pai mergem fara copil. Am mai scris eu pe aici ca nu pot sa iau copilul atat de mic in vacanta. Nici el si nici noi nu intelegem nimic. N-am mai plecat nicaieri din iulie 2009...ar fi cazul sa mai dormim si in alta parte decat vesnicul "acasa".

Mergi la inceput