Pufi 2010 (211) - LMA Irina,Daniel si Adrian!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
la un an se face ala de la 4 luni, PENTA, IPV+Hib. ti l-a trimis la neuro pt ca plangea? no comment......................





Si eu pt iris am trimitere la neuro, de la doc de fam......pt acelasi motiv...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Mie imi scapa ceva. De cand nu plang copiii mici? Sau mie mi-au dat instructiuni de folosire gresite?

Serios, care e motivatia?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Tomaca...multu de capitol nou. Tudorelul..poate nu-i nimic serios.
Lucia...Felicitari pentru reusita cu scosul meselor de noapte! Mare realizare...
Dece...sa stapanesca jiji sanatos masina, si felicitari pentru dintzisor! La cat mai multi, si cat mai fara durere!
Ruxita...bafta maxima la doc!
Alexa...vazut Dragoselul, cum alearga dupa porumbei...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

... despre ce vorbeati? dormit in sac? noi am zis NU raspicat sacului... si nici de patut individual nu poate fi vorba, se dezveleste permanent, fuge de plapuma, se urca pe perne, da cu capul in perete, se pune de-a latul pe perna si tre sa-l dau jos la fiecare ora si sa-l invelesc, ca e calaur...

update - suntem in continuare cel mai hot pufulete si gingiile sunt f. imflamate parca ar fi abces dentar... frisoane multe, proceduri hidro, comprese, tone de panadol si nurofen... avem programare la medic peste o ora si mai mult ca sigur amanam vaccinarea.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





Vi s-a intamplat ceva cu sacul? De ce sunteti contra?
Bafta la medic. Doar de la dinti aveti febra asta?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

Ajut-o pe Eva
http://www.mariaeva.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza!

Am vazut pozicile ce baietei mari! Cum intra ei in sertare, alearga porumbei si fac ciorba!

Ele tare frumos tortul, felicitari!

Cuscra Bea noi suntem in deplasare, asta e motivul pt care intram mai rar. Felicitari pt slabit!

Felicitari pt dintoc C!
Xela cred ca mai e si BBX stirb.

Tomaca pupam Tudorelul dulce, sa primiti numai vesti bune!

Multumim cu intarziere celor care ne-au facut urari de ziua Marei si carora nu am apucat sa le multumesc nominal.
Multumim si pt commenturi la poze!

Eu sunt inconjurata de pufuleti. Una trage de o masina, altul struneste un cal....sunt tare draguti. Ma duc sa-i supraveghez pana nu-si trantesc calul pe ei.

Sa aveti o saptamana frumoasa!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arwen92 spune:

vad ca ne mai tineti minte
de cand nu am mai intrat ma asteptam sa....
spre rusinea mea nu am mai reusit sa va scriu.de citit ,citeam cat/cum apucam
darius s-a facut tare mareee...alerg dupa el toata ziua.toata ziua mama,tata,da,ete,hai,pa,si altele.
inainte de 10 luni cu 2zile,a inceput sa mearga singur.nu l-am pus in premergator ca ...medicii ortopezi sunt impotriva(daca aruncati cu rosii,bagati-le direct in punga.oi face si eu o salata un sos ceva)
face numai nazdravanii.pe la toate dulapurile,sertarele,usi,masina de spalat,aragaz,tot ce ii pica in mana trebuie desfacut,analizat si daca se poate si balit.
zilele astea i-a spart al 3lea dintisor.pe primii 2 ia avut la 6luni in cap.
ne-am intalnit cu carmita si cu motata si a fost dragoste la prima vedere(acum scuze ptr sebastian)nu mai stiu sigur parola de la contul comun.carmita mi-a spus una,dar nu stiu daca este aceea.nu am avut timp sa incerc.
daca se indura cineva de noiastept un pm.
cu mancarea stam foarte bine.
are 10,5kg si ca inaltime are 80cm(cred)avea 78cm la 8lunite.
mananca tot ce i se da,nu face mutre la nimic.si nu mai reusim sa mancam nimic de el ca vine si ne ia de la gura,din mana,din farfurie...

nu mai stiu ce as putea sa va spun de el,dar stiu ca trebuie sa le multumesc ptr urari:
simplicity miremia bea sorina ioana miky ale1212xa cris.d elefantica dandanaG adinuta-bulinuta xela alexiia28 lorex lillo mamidepuiuti danasor tomaca

va multumesc din suflet si va doresc si voua sa aveti parte de cele mai frumoase clipe din viata.sa va bucurati in fiecare secunda si sa aveti parte de sanatate si noroc.sa va traiasca puiutii si sa fie sanatosi si voiosi la fel ca si darius al meu

si inainte sa inchei,as vrea sa le urez tuturor pufuletilor la multi anisori sa aibe parte de tot ce este mai frumos in viata si sa-si mandreasca parintii in fiecare clipa.

pupici si imbratisarii de la darius si de la mine.

arwen92,mamica fericita in al 9lea cer ,de Darius-Mihail
Doamne ajuta sa avem bebei sanatosi!!!

minunea mea pufoasa cu ochii albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Am scris un measj lung si mi s-a blocat explorer-ul. Uf!

Sa rezum:
LA MULTI ANI sarbatoritilor pe care i-am ratat. Sa fiti sanatosi si frumosi si binecuvantati cu dragoste! Sa aveti parte de un drum lin in viata si de parinti sanatosi si iubitori!

Noi am avut petrecerea de motz sambata. Vineri am stat acasa si am pregatit diverse, sambata gramada de la 2 la 8.30, 19 persoane, 9 copii, a iesit super fain. Dani al meu s-a jucat la greu, nu a plans deloc, i-a placut sa fie in centrul atentiei (seamana oare cu maica-sa??), totul a fost foarte frumos. Doar pozele nu au iesit, pentru ca nu a avut tati timp de poze, ca se ocupa de servit si de invitati, si unii din prieteni s-au oferit ei sa faca poze...drept pt care sunt multe tremurate, prost unghiul, etc. Ei....asta sa fie paguba si supararea cea mai mare.
Dani a ales cheile de masina, pieptanul si creionul. Eu nu am vrut sa pun chei, dar n-am scapat de gura oamenilor! De aur, bani si carte nu s-a atins. Nici seringa n-a fost prea interesanta. So....el stie ce-o sa fie!

Acum bunicii l-au luat la ei, au plecat deja din Bucuresti, eu nu stiu cum voi savura vacanta pentru ca voi fi cu gandul la bebe. Deja mi-e dor de el. E prima data cand nu va avea pe cel putin unul dintre parintii seara cu el. Dar...eu zic ca va fi bine. Sper adica.
Of.

Azi ne ocupam de cumparaturi, de bagaje, miercuri dimineata plecam.
mai intru. Va pup.


LA MULTI ANI inca o data sarbatoritilor.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_bz spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui ana_g
la un an se face ala de la 4 luni, PENTA, IPV+Hib. ti l-a trimis la neuro pt ca plangea? no comment......................





Si eu pt iris am trimitere la neuro, de la doc de fam......pt acelasi motiv...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


Mie imi scapa ceva. De cand nu plang copiii mici? Sau mie mi-au dat instructiuni de folosire gresite?

Serios, care e motivatia?





Tomaca...sincer...si eu am intrebat, ca si tine.
Mi s-a raspuns ca ea (doc de fam, adica)nu a mai vazut sau auzit de asa ceva (adica de un copil ca iris), si ca daca am exclus alte motive medicale pentru care plange aproape non-stop, sa mergem si la neuro..
Acum...eu ce sa zic...n-am dus-o. Am rupt trimiterea.
Am facut chiar ieri un filmuletz cu ea, cum maraie non stop, in cond in care e mancata, a baut lapte, apa, dormise, era cu 2 adulti si cu sora-sa care-i faceau jucarii...si ea tot nemutumita este.

Situatia e cam nasoala, nu-i intru in voie cu nimic.
Dar nici de neuro nu este.
Eu sper sa fie doar frustrata ca nu poate merge si vorbi, inca.

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Am scris un measj lung si mi s-a blocat explorer-ul. Uf!

Sa rezum:
LA MULTI ANI sarbatoritilor pe care i-am ratat. Sa fiti sanatosi si frumosi si binecuvantati cu dragoste! Sa aveti parte de un drum lin in viata si de parinti sanatosi si iubitori!

Noi am avut petrecerea de motz sambata. Vineri am stat acasa si am pregatit diverse, sambata gramada de la 2 la 8.30, 19 persoane, 9 copii, a iesit super fain. Dani al meu s-a jucat la greu, nu a plans deloc, i-a placut sa fie in centrul atentiei (seamana oare cu maica-sa??), totul a fost foarte frumos. Doar pozele nu au iesit, pentru ca nu a avut tati timp de poze, ca se ocupa de servit si de invitati, si unii din prieteni s-au oferit ei sa faca poze...drept pt care sunt multe tremurate, prost unghiul, etc. Ei....asta sa fie paguba si supararea cea mai mare.
Dani a ales cheile de masina, pieptanul si creionul. Eu nu am vrut sa pun chei, dar n-am scapat de gura oamenilor! De aur, bani si carte nu s-a atins. Nici seringa n-a fost prea interesanta. So....el stie ce-o sa fie!

Acum bunicii l-au luat la ei, au plecat deja din Bucuresti, eu nu stiu cum voi savura vacanta pentru ca voi fi cu gandul la bebe. Deja mi-e dor de el. E prima data cand nu va avea pe cel putin unul dintre parintii seara cu el. Dar...eu zic ca va fi bine. Sper adica.
Of.

Azi ne ocupam de cumparaturi, de bagaje, miercuri dimineata plecam.
mai intru. Va pup.


LA MULTI ANI inca o data sarbatoritilor.




de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita



Unde plecati?

reiau intrebarea: ai trecut pe Lactana 3?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi!
In primul rand restantele:


La Multi Ani Maia!
Sa fii mereu finuta, frumoasa, sanatoasa si fericita!!!

LA MULTI ANI CRISTIAN! Sa cresti mare, sanatos si sa o delectezi pe mami cu cele mai bune mancaruri!
Felicitari pentru dintisor! (v-am zis eu, Mara ramane ultima stirba).
Bravo C! Xela ti-am zis si eu si parca Tomaca (scuze daca incurc borcanele) ca ajunge Chef al tau . Io zic ca de pste 5-6 ani asa predai stafeta la gatit in casa . Multa sanatate lui C!

La Multi Ani Arwen!

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex
Unde plecati?

reiau intrebarea: ai trecut pe Lactana 3?

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_



La ski in Austria.
Am trecut pe nr 3 de vreo 2 luni.

Mergi la inceput