Pufi 2010 (211) - LMA Cristian! LMA Arwen!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

LA MULTI ANI mamaicilor de TOMACA si CRIS.D





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Citat:
citat din mesajul lui nyny
ALEXIA, MP o sa incerc sa petrec mai mult timp doar eu cu ea. Nu stiu cum o sa fie peste cativa ani... dar acum este o perioada foarte dificila pentru noi din punctul asta de vedere.



Nyny...nu-ti face prea mari probleme, o sa treaca..incearca sa petreci timp de calitate cu ea...
E adevarat ca e neplacut cand apar asemenea .."probleme"..insa 3 ani e varsta la care apar geloziile intre frati..e o varsta dificila, copiii mai maricei, ca Mara pot regresa, pentru a fi asemeni fratilor lor mai mici, carora lor li se pare ca li se acorda mai multa atentie.

Tratata cu grija, problema n-o sa mai fie o problema, si situatia se va dezamorsa de la sine...

Mami de adolescenta Diana-Teodora (30.05.1995) si pufuleatza Iris-Alexia (22.02.2010)


SORINA chiar asa este. E geloasa, il copiaza ...in ultima vreme chiar am observat ca a inceput sa se balbaie...
Trebuie sa plec cu ea ... sa fim doar noi doua...

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

BUBU felicitari pentru masina. Sa o stapaniti sanatosi

ALEXIA, MP o sa incerc sa petrec mai mult timp doar eu cu ea. Nu stiu cum o sa fie peste cativa ani... dar acum este o perioada foarte dificila pentru noi din punctul asta de vedere.

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)




vezi de asta mi-e mie frica de fratior/suroiara..ca 'geaba scrie in carti una/alta......copii sunt diferiti si tre sa aplici metoda personala si individuala pentru ei, asa ca nu stiu..........

bine........oricum trebuie sa te confrunti si cu asta.....

iar eu de mica am o ......nush cum sa ii zic........o chestie, ca eu mereu ma simteam data la o parte, si acum , fiind mama, stiu ca am avut mereu dreptate.............desi pe sora mea a vrut sa o avorteze mami, paote de aia se simtea si ea oarecum, si a vrut sa ii arate mai mult ca o iubeste.....nu stiu...............sincer........

dar............exista si in ziua de azi sentimentul de inferioritate fata de ea.......

bine suntem si doua personaltitai comple diferite cu 360 de grade, dar................

mereu ma gandesc........voi ziceti si cred ca asa e ca ii iubiti pe amandoi, si daca ar fi 10 tot asa o sa ii iubiti si eu zic la fel, dar momentele astea, cand ei constientizeaza ce si cum cu fratiorul/surioara.............nu stiu


de aia is in dubii cand sa il/o fac pe al doilea.sa fie inaintat in varsta ivanelu' sau sa aibe 2 ani...........

nu stiu
nu ma simt, momentan suficient de desteapta sa pot zice


cazuri in familie sunt jdemii..........ca dintre verisori/verisoare cam eu si sora mea suntem ultimele.........asa ca e full de copii..........si tot asa au fost sa fie ca sunt diferente de 7-8 ani intre copii..............si a fost jaleeeeeeeeeeeeeeeee

deci nici unul nu a zis cand a venit noul nascut pe lume ca o/il iubeste sau asa.nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

erau sacaiti de prezenta lor, sufereau de lipsa de atentie/iubire............



acuma, da , depinde si de parinti, de cum ii pregatim de aparitia noului venit si de cum a fi..si cum ne vom "inmulti"


nu stiu e muuuuuuuuuuuuulta teorie si practica ne omoara............


of offfffffff ca deja filozofez............


Forever in love...with my baby...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

'neata!

am pus si eu poze cu tunsuliciu meu. nu e cea mai reusita poza, dar oricum il schimba f mult, copil mare peste noapte. vazut si eu copanelele lui raul, genele si obrajorii lui alex, iar la yannis....don juan in devenire, o sa fie criminal...

apropo de bb2, problema asta mi-o pun si eu.....cum o sa reactioneze stefan?....daca o sa creada ca il iubim pe mezin mai mult?...chestii din astea...greu oricum.....

am supravietuit noptii post-vaccinare. a plans prin somn, la 2 i-am dau 3 ml de nurofen (avea doar 37.5, car am zis ca poate ii mai ia si din durere, ca ies si dintii). a dormit bine per ansamblu, m-a tzatzait de pe la 3 la 4, dar problema e ca nu prea mai are ce.................

_
mama lui Stefan, pui scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:



La multi ani mami de Tomaca

Sa iti traiasca si sa va bucurati una de alta




Nyny imi pare rau ca treceti printr-un moment din acesta,sper din suflet ca tu si Mara sa aveti o zi frumoasa,reusita si ca ea sa isi dea seama ca o iubiti enorm de mult si ca mereu veti fii langa ea


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Love does not begin and end the way we seem to think it does. Love is a battle, love is a war - love is a growing up."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_g

'neata!

am pus si eu poze cu tunsuliciu meu. nu e cea mai reusita poza, dar oricum il schimba f mult, copil mare peste noapte. vazut si eu copanelele lui raul, genele si obrajorii lui alex, iar la yannis....don juan in devenire, o sa fie criminal...

apropo de bb2, problema asta mi-o pun si eu.....cum o sa reactioneze stefan?....daca o sa creada ca il iubim pe mezin mai mult?...chestii din astea...greu oricum.....

am supravietuit noptii post-vaccinare. a plans prin somn, la 2 i-am dau 3 ml de nurofen (avea doar 37.5, car am zis ca poate ii mai ia si din durere, ca ies si dintii). a dormit bine per ansamblu, m-a tzatzait de pe la 3 la 4, dar problema e ca nu prea mai are ce.................

_
mama lui Stefan, pui scump

Saracutul,e tare nasol cand ii vezi cum plang prin somn,o mai aud si eu pe Ariana si mereu o mangai si ii spun in soapta ca sunt langa ea(poate au un vis urat,poate ii dor ceva-dar macar sa stie ca suntem acolo);de ce spui ca nu mai ai lapte?

p.s. eu inca nu am vazut pozele


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Love does not begin and end the way we seem to think it does. Love is a battle, love is a war - love is a growing up."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

am intrat pe fuga ....am uitat sa urez:

LA MULTI ANI, mami de TOMACA!!!

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!
Raportam si noi nopti foarte crete de 2 zile incoace... are niste gingii inflamate cat toate zilele in 2 locuri unde ar trebui sa iasa maselutele. Plange in somn, nu vrea tzatza, nu-l linisteste nimic si urla vreo juma de ora pana se plictiseste, apoi adoarme pentru o alta jumate de ora... eu sunt prastie, diminetile incerc sa recuperez macar o juma de ora in plus... ieri am dormit iepureste inca un pic, 2 min somn, verificat copil, iar somn 2-3 min dar foarte superficial ca sa-l pot auzi...

... si avem si febra si a si vomat de la nurofen... of, abia scapasem... nu-mi amintesc la Ela febra, boli, nopti nedormite fara numar... ea a fost mai baietzela... asta micu e mai fetitz... tare gingash... chit ca e ditamai bibeloiu... cunostintele mi-l dau de 2 m la maturitate... in fiecare dimineata constat cum creste vertiginos ca fat-frumos din poveste... nu-l mai incap body-uri, nu-l mai ajung capsele, nu-i mai incape capul in pulovere, ii ramane fundul afara din colanti, mainicele ii ajung numai pana la coate (purtam haine de bebelusi 18-24 luni)...

in alta ordine de idei... in cat timp taie gingia o masea? ca luni tre sa ajungem la vaccin... oare o sa ne amane?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:


Maia Ilinca

sa cresti mare, sanatoasa,frumoasa si desteapta!

Maria Isabela
iar tu sa cresti sanatoasa, frumoasa, mare si desteapta!



--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

La Multi Ani Maia, fetita finuta!
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri mereu parintii!

La Multi Ani mami de cris.d!

La Multi Ani mami de tomaca!



Ma duc sa vad poze cu cavaleri frumosi.

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput