Caut bona / Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Mama ta va sta tot timpul cu copilul si cu bona ? Te superi daca te intreb de ce mai ai nevoie de bona ?

Sa stii ca multe bone nu prea agreeaza ideea de a mai sta cu cineva in timpul cat stau cu copilul, cu atat mai mult cu o bunica ! Se simt supravegheate, apar probleme de impunere a autoritatii etc. Pe noi ne-a refuzat o potentiala bona (care noua ne placuse foarte mult) pentru ca vroiam sa facem programul jumate bona - jumate bunica ... Ne-a dat exact argumentele de care ti-am spus eu mai sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

Burtocika sa stii ca si eu m-am gandit la ce mi-ai spus si e posibil ca bona cu care am vorbit acum cateva zile si cu care ne intelesesem sa fi renuntat din aceasta cauza (ea nu ne-a spus nimic, pur si simplu n-a mai dat nici un semn de viata).
Am nevoie de bona pt ca:
1. mama e cam bolnava si nu mai poate singura sa stea cu copilul (a stat cu fetita mea mai mare de cand am inceput eu serviciul si as vrea sa o degrevez pe ea statul cu cel mic)
2. mama ma mai ajuta la unele treburi in casa
3. am o fetita mai mare care trebuie luata de la gradi

Burtocika ai apelat la o agentie de bone?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Pai nici noua nu ne-a spus nimic direct bona respectiva, doar a "strambat din nas" cand a auzit ca exista si o bunica in peisaj si am auzit pe urma de la persoana care ne-o recomandase ca asta a fost principalul motiv pentru care ne-a refuzat.

Noi n-am apelat la o agentie, am avut noroc prin cunostinte ... La un moment dat aveam "pe teava" cateva bone recomandate, dar intre timp si-au gasit in alta parte, asa ca deocamdata nu am pe nimeni potrivit sa-ti recomand ...

Uite, de exemplu acum o prietena cauta o BONA VORBITOARE DE LIMBA GERMANA, care sa stea 6 ore cu 2 copii, unul de 9, unul de 5 ani. Daca stiti pe cineva, dati un semn.
Atunci si-ar "elibera" actuala bona, care este tare de treaba si poate ar fi disponibila ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns universultau spune:

Doresti ajutor calificat ptr copilul tau?Ptr ca ei merita ce e mai bun,ma poti contacta la tel 0765238742 ,ptr mai multe detalii sau pe ignatluci@yahoo.com.Sunt fosta asistenta medicala pe sectia de obstetrica-ginecologie,nou-nascuti,sala de nasteri,am lucrat in acest domeniu(chirurgie)6 ani ,iar de copii ma ocup de peste 15 ani(experienta).Daca cauti ceva mai bun si nu ai gasit,poate ca acum ar fii momentul sa ma suni....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns universultau spune:

Doresti ajutor calificat ptr copilul tau?Ptr ca ei merita ce e mai bun,ma poti contacta la tel 0765238742 ,ptr mai multe detalii sau pe ignatluci@yahoo.com.Sunt fosta asistenta medicala pe sectia de obstetrica-ginecologie,nou-nascuti,sala de nasteri,am lucrat in acest domeniu(chirurgie)6 ani ,iar de copii ma ocup de peste 15 ani(experienta).Daca cauti ceva mai bun si nu ai gasit,poate ca acum ar fii momentul sa ma suni....!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicdavi spune:

Buna Ela,eu sunt bona,am citit anuntul tau..daca mai este valabil si m-am gandit s aiti raspund,am mai lucrat ca bona,am si eu o pitica de 4 anisori,am studii superioare in doemniul asistentei sociale,am cunostinte in psihologie...daca vei dori sa ma contactezi o poti face la nr de tel:0731293368,Nicoleta.Seara frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicdavi spune:

Dragi mamici,sunt bona si imi caut s ama grija de un copilas,nu conteaza varsta,sunt si eu mamica a unei fetite de 4 ani,am experienta ca bona,studii in asistenta sociala,modulul asistenta sociala a familiei si cipilului,daca veti dori,ma puteti contacta la nr de tel:0731293368,Nicoleta...daca v-ati gasit bona,as dori sa ma recomandati,va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timar12 spune:

Nicdavi,
Cu parere de rau,eu nu pot sa recomand o persoana pe care nu o cunosc si cred ca nici o mamica nu ar face asa ceva, pentru ca suntem constiente de importanta postului de bona.Iti sugerez sa apelez la o agentie de profil,acolo poti fi testata psihologic,apoi vei putea fi recomandata de agentie.Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana1974 spune:

Buna. Ma numesc Ioana si as dori, daca poate cineva sa imi recomande, o bona in care sa pot avea incredere si sa nu plec de acasa cu frica ca i se poate intampla ceva copilului. Am un baietel de 1 an si am nevoie incepand cu sfarsitul lunii martie-inceputul lunii aprilie, poate mai devereme daca gasesc pe cineva corespunzator. Baietelul meu este foarte vioi, jucaus si prietenos. As dori o persoana care sa fie vesela, calma, comunicativa. Nu am nevoie de menaj sau gatit, numai sa se ocupe de copil. Programul este de luni-vineri de la 7,30 - 15,00. 2 saptamani/luna ar lucra luni-joi.
Locuiesc in sectorul 5.
Va rog, daca cunoasteti pe cineva de incredere sa imi trimiteti un mail la ioana169@yahoo.com.

Va multumesc si va doresc MULTA SANATATE tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna
Stiu pe o domna pensionara cu studii superioara(a lucrat la biblioteca ACADEMEI MILITARE) care cauta o fetita pe care s o aduca de la scoala si cu care sa faca lectii.A mai lucrat cu o fetita care s a mutat
Daca cineva e interesat dau emailul
Doamna respectiva sta pe sos Alaxandriei.

Mergi la inceput