Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Eu nu-i mai inteleg pe bbeii astia. Lui Raul ii e somn. E marait cand ii e somn. Il pun in patut, dar nu vrea sa doarma. Din maraiala o da in plans. Il iau inapoi la jucarii. Dar cu cat trece mai mult timpul cu atat ii e mai somn si e mai marait. Dar tot nu vrea sa doarma!!!! Si cat de simplu ar fi sa ii fie somn, dormim si apoi ne jucam!!!! Dar nu : tb sa ne maraim tot timpul de somn, dar nu vrem sa dormim. Pana la urma i-am facut lapticul si a adormit dupa 10 sec de cand s-a apucat de papat...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6



asta ii spuneam si eu sotului meu :)

nu ar fi mai usor daca atunci cand ii este somn sa inchida si ea ochii si sa se culce? nuuu tre sa maraie sa se foiasca. si cu cat e mai obosita cu atat mai greu adoarme. problema e ca nu mai stiu cum sa o adorm...singura nu vrea, in brate nu vrea, in leagan nu vrea, pe picioare nici sa nu auda
acum ori o pun in carut si o plimb prin casa pana adoarme, ori o pun in pat ma asez langa ea si o mangai pe spate si pe cap. pana la urma cedeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Adriana, chiar ieri imi zicea cumnata-mea ca timp de cateva luni, CM i-a venit si la 2-3 luni.. abia acum s-a reglat si cica ii vine cam la 5 saptamani.. stai ca eu is deja de 3 saptamani tot cu CM dupa mine.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Adriana, chiar ieri imi zicea cumnata-mea ca timp de cateva luni, CM i-a venit si la 2-3 luni.. abia acum s-a reglat si cica ii vine cam la 5 saptamani.. stai ca eu is deja de 3 saptamani tot cu CM dupa mine.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


OOf, asta cu uratii si pe mine ma scoate din minti.prima data cand au venit a dirat 4 sapt:((.si sbundent..de incepuse sa ma ia cuameteli.daca mai tine, mergi la medic.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Si la noi, treziri peste noapte. Doar ca eu sunt in continuare stupefiata ca mi-a adormit aseara asa repede, chiar daca s-a trezit dupa o ora, dup-aia dupa inca o ora, iar pe la 4, asta fara sa pun la socoteala scartaielile...

Nici eu nu prea pricep ce-i cu trezirile astea.. la noi dupa 30-40 min. Se trezeste si e ciufulit rau de tot.
A avut zile numarate pe degete cand a dormit cum trebuie, sau cat i-a trebuit, fara sa fie morocanos... acuma maraie.

Nici mie nu mi-au venit uratii deloc. Sotul e ingrijorat, vrea sa fac test. Eu nu prea-mi bat capul, ca oricum am folosit metode de protectie.
Cat de riscanta e o sarcina la 6 luni dupa ceza? Intreb si eu, sigur nu e cazul, dar chiar daca ar fi, nici nu mi-as putea pune problema sa renunt la ea, indiferent de consecinte.

Meniu eu:
dimi, cereale
gustari cu biscuiti si 2 batonase de milkinis.
pranz: paste cu suc de rosii
Cina: salata verde cu mozzarella si ton (poate mai bag si o rosie plasticata si niste porumb)

Eu chiar si cand am slabit am mancat paste, e drept ca din grau si ff rar cu carne... (vezi Cris, concurez la folosirea excesiva "...", unde mai pun ca imi plac si virgulele de numa').

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Am 6 luni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Buna fete,

de-abia am recuperat

eu sunt RUPTAAAA!!!!
Ai mei pititci se trezesc din juma in juma de ora noaptea,sa maraie,sa urle ,nu vor ceai,suzi,apa,max titi ...sunt rupta,terminata,nu mai stiu ce sa fac.Gengigel,chamomila,leganat nimic....uf sper sa fie dintii si sa iasa o data ca innebunesc!!!!!si acum sunt intr-o priza continua,facut papa pt ora 10,spalat vase,facut papa pt ora 13-14,iar spalat mii de vase,facut curat,ordine,dus nici nu am apucat,de-abia m-am spalat pe dinti....uffff...si evident cine maraie???
in ritmul asta ajung la nebuni!!!
am hotarat desi nu-mi era in plan sa incerc sa le dau seara o lingurita cereale in lapte ca poate le e foame bebeilor!nu mai stiu ce sa fac

meniu bebei:

6-7: lm
10: mar crud+para cruda+suc mandarine (azi am testat o lingurita de cereale sa vedem daca le place ,sa nu faca ceva reactie,pt ulterioara masa de seara)
14: piure carnita pui+dovlecel+mrocov+telina+patrunjel
18:piure mar+piersica
22:LM+LP

Rody felicitari tp nepotica Katia!!sa fie sanatoasa si sa-si bucure parintii!!!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

'neata mamici!

Alice, bine ai venit in delfinariu. Si noi ne luptam cu fructele.

LML Mihnea Damian!!!

Meniu Natali:

- piure de fructe (pere, prune, suc de mandarine si avocado-introdus azi)
- piure de legume simplu (dovleac, dovlecel, morcov, pastarnac si ceapa)
-

Meniu dieta:
- banana, lapte cu cereale
- supa de curcan
- gratar cu salata



de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Parca e tot mai greu pe zi ce trece. Uite cum ne plangem toate, cu treziri, cu maraieli, foieli, scanceli...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Off, mamici dragi, greu cu trezirile astea noaptea. Si noi suntem in trend. Doua treziri cu papa si restul multe si marunte pt.... Eu nu prea m-am plans ca e mama la noi si doarme ea in camera cu Natali.

Denisa, Adriana, mamici sa va luati ajutoare ca epuizarea fizica si psihica duce la imbolnavire, iar delfinasii au nevoie de voi


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

alina nici mie nu mi-a venit cm..la stefan cd am terminat de tot alaptatul mi-a venit.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor.

Ne-am intors si noi de afara. Am stat doar 15 minute ptr ca mi s-a parut destul de rece desi este soare. De azi dimineata pana acum am avut un copil tare cuminte, chiar nu-mi vine sa cred.
Sper sa nu fie ceva izolat.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/Decembrie2010#

Mergi la inceput