vorbele unei bunici"iesti tampit la cap"

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui anya

Cred ca se referea la pozitie (cu picioarele sub el). Sa nu fim rai.

Anya


si asta este o "trasatura" specifica musulmanilor?tine de rasa,sau doar de religie?sau de ambele?
Io rea?N`ash prea crede,eu pot doar sa fiu o insulta pt. restul lumii dat fiind ca ma incadrez in categoria de mai sus, a celor cu picioarele sub ei.

Edit:ma irita multe forumuri care nu au optiunea edit ,dar incepe sa ma irite si optiunea asta de edit unde lumea se gindeste vreo doua zile si intra si scrie un mesaj cit o zi de post dupa ce intialul era de un rind sau invers.Acum eu par precum ala care cauta necazul cu lumanarea-cind de fapt la ce am dat quote mai sus ,era tot mesajul initial.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady_in_red spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Citat:
citat din mesajul lui anya

Cred ca se referea la pozitie (cu picioarele sub el). Sa nu fim rai.

Anya


si asta este o "trasatura" specifica musulmanilor?tine de rasa,sau doar de religie?sau de ambele?
Io rea?N`ash prea crede,eu pot doar sa fiu o insulta pt. restul lumii dat fiind ca ma incadrez in categoria de mai sus, a celor cu picioarele sub ei.

Edit:ma irita multe forumuri care nu au optiunea edit ,dar incepe sa ma irite si optiunea asta de edit unde lumea se gindeste vreo doua zile si intra si scrie un mesaj cit o zi de post dupa ce intialul era de un rind sau invers.Acum eu par precum ala care cauta necazul cu lumanarea-cind de fapt la ce am dat quote mai sus ,era tot mesajul initial.

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!




Hannen, te iubesc pentru edit-ul tau. Da, offtopic. So, what?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui mgabi

Cu mama nu am vorbit si nu ne-am vazut de 4 zile. Nici macar nepotii nu a dorit sa-i vada si invers.


Si ti se pare mult patru zile? Socrii mei nu-si vad nepotii cate 6-8 luni, da nu-i deranjeaza deloc asta, te asigur. Sa nu ne amagim, copiii nostri sunt importanti doar pentru noi, doar pentru parinti un copil e soarele de pe cer, nu le putem cere asta si celorlalti, uneori chiar nici bunicilor.
Cauta pe cineva care sa stea cu copiii cateva ore pe zi (o studenta, o masteranda, te asigur ca persoanele tinere sunt foarte bine primite de copii) si pastrati distanta. In timp, lucrurile vor reveni la normal, dar numai daca aveti vieti separate.

Iti doresc numai bine,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui mgabi

Buna.

Linistea la noi nu exista din pacate. Incidentele se tin lant.
Saptamana care a trecut a fost jalnica. Nu am avut ajutor din partea socrului, iar tatal meu a reusit din nou sa amplifice si mai mult coflictele.
L-am rugat sa aibe grija de copii o saptamana, atat. Dupa 2 zile au inceput certirile dintre el si baiat. Rezultatul la adresa nepotului "cretinule, tampitule" "fa ce vrei pe mine nu ma mai intereseaza de tine". Si nu exagerez deloc. Drept urmare a trebuit noi sa ne invoim de la servici (la baiat la scoala sunt niste conflicte si imi este teama sa-l las singur o perioada, un coleg de clasa a fost batut de alti colegi mai mari ...). Rezultatul conflictului: ma suna pe mine la servici vineri dimineata si imi spune ca eu "sa-mi sterg din memorie numarul de telefon al lui si al mamei mele din memorie ca pe mine nu ma intereseaza de ei" si ca doreste sa discute cu sotul meu. Da, discutia chiar a avut loc intre ei sambata si a confirmat intr-adevar de jignirile aduse nepotului.
Acum a venit iar socrul. Cu mama nu am vorbit si nu ne-am vazut de 4 zile. Nici macar nepotii nu a dorit sa-i vada si invers. Nu le interzic deloc copiilor sa-i viziteze las totul la aprecierea lor.
Imi pare rau ca spun astea dar simt nevoia sa spun cuiva nu am frati, surori, verii sunt departe si nu ne vedem, nu am prieteni, dar am pe sot cu care discut orice si ma intelege. Nici lui nu-i vine sa creada ce parinti pot avea, in special ce mama. Soacra mea nu stie ce sa-i mai faca fetei ei sa-i intre in piele, iar pe mine nici nu vrea sa ma vada ca sunt rea. Ceea ce imi este cel mai teama este ca, copii mei sa invete partile bune si nu pe cele rele din toate astea.
Puneti-va in locul meu si spuneti daca mai aveti puterea sa va uitati in ochii acestor parinti ...

"Saraca fata bogata"Comunicarea este arta fericirii in familie






eu teama asta nu o pricep...cum adica imi e teama ca vor invata partile bune si nu pe cele rele?!!..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

e de 2 ani subiectul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Tocmai a deschis unul similar, copiii au crescut, problemele sunt aceleasi si destul de grave , nu s-a schimbat nimic acolo ...

Mergi la inceput