Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Hello barlog. Azi am fost si noi la eco de sold (ne-au zis de la iesirea din maternitate sa o facem) si totul este ok, nu are nimic. Saracul copil, l-am mai scos si pe gerul asta. Noroc ca am iesit din bloc si am intrat in masina, dar oricum.....este ffff frig afara.
La multi ani! bebelusilor sarbatoriti astazi!

Cine are leagan? Imi spuneti si mie ce sa-i iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Eu ma gandesc sa-l iau pe asta: http://www.strollers.ro/Leagane/Comfort--Harmony-Portable-Swing_codeBS-6931.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Inacat: Merci frumos! La multe lunite si lui Radu! Si multe progrese, ca e vremea lor! Din luna a treia incep progresele evidente si, atomat, bucurii pe masura! Cand mergeti la pediatru pt vaccin si pt controlul lunar?

Fetelor, sa citim si sa stim ce urmeaza, incat sa ne ajutam bebelusii sa se dezvolte armonios! Azi m-am apucat sa citesc si am aflat diverse lucruri utile. Spre ex., ca de la 4 luni, bebelusii stau in fund, sprijiniti de perne. Eu una m-as fi temut sa fac asta, daca nu citeam, de teama de a nu-i afecta coloana. O sa o intreb si pe pediatra maine ce imi recomanda sa fac in luna a patra, sa nu fac de capul meu.

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Eu ma gandesc sa-l iau pe asta: http://www.strollers.ro/Leagane/Comfort--Harmony-Portable-Swing_codeBS-6931.aspx

Symo - mami de Diana Nicole(20.10.2010)


imi place si mie asta..noi avem nite jucarii cantatoare de la bright stars...



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

remember me?

bine v-am gasit in casa noua.

am ezitat sa va scriu pt ca ma consider cea mai incapabila mama: noi avem 2 luni si o sapt si inca nu avem program;noaptea mananca in reprize de cate o ora iar ziua mananca la 30 min, 1 ora sau 1 ora juma. are zile cand doarme toata ziua si zile cand sta treaz toata ziua. eu incerc sa ma descurc singura cu treburile prin casa, deci sunt in urma rau cu somnul.
va citesc in fiecare zi, va admir cum reusiti sa va descurcati cu 2,3 copiii, treburi prin casa si unele mergeti si la cursuri; si le invidiez pe cele care dorm noaptea
multi la toate fetele (inclusiv cele care citesc din umbra)

mami de Robert Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Symo eu am leganutul asta http://www.strollers.ro/Leagane/Leagan-Fisher-Price-Ocean-Wonders-Aquarium_339_codeFP-T2713.aspx si sunt ff multumita de el. la istin am avut ceva genul cum il vrei tu dar mi s-a parut ca este cam aproape de pamant si il trage pe copil asa ca acum am luat unul mai inalt si bine am facut. celalalt tot timpul il puneam pe masa . Sau daca ai incalzire in pardoseala este ok. Cel putin asta este parerea mea .

ral_eli nu-ti face probleme ca nici al meu nu are program si nici nu am de gand sa-i fac. o sa fie la program o viata intreaga

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multe lunite bebelusilor sarbatoriti azi!

Si bine ati revenit Rala si Ral_eli! sper ca nu v-am incurcat .

Am o problema destul de ... hm... deranjanta... cand bebe suge la un san, celalalt incepe sa curga, dar nu asa, o picatura-doua, curge frate de imi uda tot ce am pe mine, am ajuns sa dorm noaptea cu un prosop pe sani ca sa nu uit sa mi-l pun cand papa bebucutza. Si ziua stau tot cu prosopul langa mine, ca-s ceva mai treaza.

V-ati confruntat cu asa ceva?

Mami de Cristiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MSymo spune:

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

Symo eu am leganutul asta http://www.strollers.ro/Leagane/Leagan-Fisher-Price-Ocean-Wonders-Aquarium_339_codeFP-T2713.aspx si sunt ff multumita de el. la istin am avut ceva genul cum il vrei tu dar mi s-a parut ca este cam aproape de pamant si il trage pe copil asa ca acum am luat unul mai inalt si bine am facut. celalalt tot timpul il puneam pe masa . Sau daca ai incalzire in pardoseala este ok. Cel putin asta este parerea mea .

ral_eli nu-ti face probleme ca nici al meu nu are program si nici nu am de gand sa-i fac. o sa fie la program o viata intreaga

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Imi place mult genul asta de leagan, dar este la pret dublu si din pacate nu am gasit pe nici un site de afara sa-l comand (cu livrare in Romania). Pe ebay este intre 100-150 usd si la noi aproape 8 mil.
Merci mult de info.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ral_eli spune:

sashenka

amelia citesem ca bravegirl atunci cand alapteaza ii curge laptic din celalalt san si ea pune un recipient sub el si colecteaza lapticul pt rezerve. ai putea sa incerci si tu. pacat de el ca se iroseste

mami de Robert Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui MSymo

Citat:
citat din mesajul lui sashenka_h

Symo eu am leganutul asta http://www.strollers.ro/Leagane/Leagan-Fisher-Price-Ocean-Wonders-Aquarium_339_codeFP-T2713.aspx si sunt ff multumita de el. la istin am avut ceva genul cum il vrei tu dar mi s-a parut ca este cam aproape de pamant si il trage pe copil asa ca acum am luat unul mai inalt si bine am facut. celalalt tot timpul il puneam pe masa . Sau daca ai incalzire in pardoseala este ok. Cel putin asta este parerea mea .

ral_eli nu-ti face probleme ca nici al meu nu are program si nici nu am de gand sa-i fac. o sa fie la program o viata intreaga

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)



Imi place mult genul asta de leagan, dar este la pret dublu si din pacate nu am gasit pe nici un site de afara sa-l comand (cu livrare in Romania). Pe ebay este intre 100-150 usd si la noi aproape 8 mil.
Merci mult de info.

Symo - mami de Diana Nicole(20.10.2010)




iti spun sincer ca nici eu nu mi-am permis sa-l iau nou. l-am luat de pe bazar DC la 350 ron si arata super. l-am spalat l-am dezinfectat si este super ok. daca vrei poti incerca pe okazii....acolo ai de unde alege. uite http://www.okazii.ro/cautare/leagan.html. sunt mai multe modele inalte. acum cum consideri tu.

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+, Iustin Nicolae (03.04.2006) + Sasha Andrei (30.12.2008)

Mergi la inceput