Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Dana si eu cautam fotografi profesionisti pt botez. Vad ca acestia au preturi ok. Eu gaseam in jur de 450E si cam a carcotit sotul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

'neata!

Ma bucur ca v-au placut pozicile, a fost super super tare ninsoarea de duminica!!!

Sugubina, uite, ca tot se vorbea deunazi, articol din Evenimentul Zilei de luni http://www.evz.ro/detalii/stiri/nu-puneti-copiii-in-premergator-919043.html Iar caruciorul si toate accesoriile lui, ca si scoica sau patutul sau leaganul, sunt mostenite de Vlad de la sora-sa. Oricum, un carucior tare rezistent, este singurul pe care l-am avut si, desi folosit intens, este ca nou . Am si plasa de tantari la el , sunt pregatita pentru toate anotimpurile . Si la fel si la scoica pe care o pot monta pe carucior, husa de ploaie si una impotriva tantarilor . E teroare mare cu gadget-urile astea pentru cupii...

Pe langa faptul ca ma muncesc sa scriu mesajul asta de la 8:30...ma chinuie fii-mea fara pauza. Azi-noapte o singura trezire de foame, la 5 (!!!! dormea de la 11 ), si pe urma la loc la somn pana la 8. Singura problema a fost tzatza mea beton...am muls, am pus la congelat...Gata, pana aici mi-a fost!

Va !

Olga mami de Vlad-Alexandru si Ioana-Sofia

You must be the change you wish to see in the world! ( Mahatma Gandhi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Multumim pentru capitolul nou !

Salutare, azi dam de baut
Manzul meu a implinit 2 luni

Siuta eu am pompa manuala avent si ma inteleg foarte bine cu ea. Doar manivela scartaie si daca doarme manzul ma duc in alta camera.
La clinica, dupa ce am nascut si am facut furia laptelui, mi-au dat una tot manuala Primii pasi, cu pompita. A fost foarte buna si aceea.
Nu am experienta celor electrice...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

danaint super ideea cu poze profe. E bine ca iti permiti. Eu ma multumesc cu cele facute de noi.
Pentru botez sa vad ce gasesc ca fotograful de la nunta nu prea mi-a placut ce a facut, asa ca nu-l mai caut.

Eu cu manzul ies afara pana la -5 grade (daca nu bate vantul prea tare si nu e ceata), ca altfel am constatat ca si mie mi se lipesc narile cand respir. Oricum verific tot timpul piticul sa vad daca i se racesc manutele, nasucul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

Eu am primit acest gadget pt. manz.

http://www.kidsii.com/p-152-bounce-bounce-baby.aspx

Nu e premergator, bebele sta intr-un scaun-chilot si atinge cu picioarele o platforma usor elastica (se poate impinge in ea), dar nu se deplaseaza.
Credeti ca e periculos?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaint spune:

Am fost la pediatru, ne-a luat sange, am plaaaans

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

buna dimineata

fetele, ati avut dreptate...am fost ieri la biserica sa vorbim cu preotul si mi-a citit mie pentru cele 40 de zile, iar vineri urmeaza sa vina sa facem festanie la casa; deci nimic pentru bubulina

ne-a intrebat cand facem botezul si cand i-am zis ca dupa Paste, ne-a certat ca e prea tarziu si "daca se intampla ceva"...imi venea sa-l strang de gat!

Antonia e foarte agitata dupa ce iesim cu ea "in lume"...de fiecare data plange mult si da din picioruse, cu greu reusesc sa o potolesc ! asta pentru ca inevitabil ne intalnim cu cineva cunoscut si "vai, ce mica e !"; "vai, ce frumoasa e !", etc... si cred ca se deoache - asta apropos de babisme...nu stiu ce sa-i mai fac! metoda care da cele mai bune rezultate e sa-i zic o rugaciune si sa-i dau putina apa sfintita pe buze...
ma gandeam sa vorbesc cu preotul sa-i sfinteasca un lucru pe care ea sa-l poarte mereu...
voi patiti asa ? aveti vreo idee ce as putea sa fac ?
nu sunt nici eu foarte incantata ca botezam la aproape 5 luni, dar asta e...compromisuri


si eu vreau sa fac singura partea ornamentala a botezului si am vazut link-urile voastre, asa, fugitiv....oricum, alte preturi decat la noi...daca nu va grabiti, poate intru si eu la comanda comuna...
nici eu nu sunt din Bucuresti, dar pot gasi o solutie sa ia cineva in locul meu coletul

va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacat spune:

La multe luni bebe de Elfica si Crisis


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui simona-maris
[Sper ca ti-am fost de folos! Sa spuna si mamicile mai experimentate parerea lor! Te pup!
Simona si bucuria noastra ,Stefan (1 11 2010)


Multumesc frumos de raspunsuri Simona , Ana .


http://www.mariaeva.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

buna dimineata si de la noi...miso a inceput sa se trezeasca doar la 5-5.30 pt masa de noapte...si ieri a adormit la 10:30 ..ieri am fost in vizita la cineva ..a fost multa lume...seara inainte de culcare si noi am avut parte de tipaturi nu se linistea deloc ..nu stiu ce a avut..cred ca totusi multa lume o agita inca nu e obisnuita chiar daca noi am iesit mereu cu ea si pe la mall si restaurante ..rala bine ai revenit....imi pare rau pt ca ai trecut prin momente grele..mais c'est la vie...



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput