Zmeurici de iulie-august 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

Buna fete!
LA multi ani Dienutza!

Si nu pot sa nu felicit proaspetele gravidute inutsa si uliiasi. Sa aveti sarcini usoare si la termen si sa aveti cat mai putine simprome neplacute. Eu am patimit la ambele sarcini pana la 5 luni de dadusem in depresie. Asa ca alt copil doar in vise la noi . Nu ma mai incumet sa mai trec prin starile alea. Mie mai frica de greturi decat de nastere in sine.

Fetelor, daca va hotarati pt o intalneala, sunt si eu doritoare. Copiii mei ar sta numai in vizite sau numai cu musafiri.

Va pup si va mai citesc

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

La multi ani Dienutza!

Giova eu pentru Iari voiam neaparat sandalutze de care a avut anul trecut (albe, simple) si daca tot erau reduceri i-am luat si pantofiori, desi nu-s chiar ce mi-as fi dorit, dar am zis ca is comozi, piele si flexibili . Costumul l-am luat de la H&M in toamna cand am venit din concediu, ca am zis ca nu am chef sa ma enervez la noi in magazine si sa nu gasesc nik. Aveau atunci si cu albastru , dar noah ... la reduceri ... Io vreau sa fac o comanda si la Next ca au pe online noua colectie si o gramada de hainutze superbe.

Noce super faina ideea. Oare cam cat costa pe luna o gradi din asta?

Ayda poate ca e mai greu acum la inceput, dar dupa ce mai cresc ... e tare fain. Vad copii nasilor ce fain se inteleg si sunt tot asa apropiati ca varsta.

Fetele help! Vreau robot! Ziceti de care

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

VA MULTUMESC DIN SUFLET PTR URARI
Acum am terminat de facut tiramisu,am facut prima oara o sa va spun cum a iesit,am pus o friptura de miel la cuptor,nu o sa avem cine stie ce musafiri,vin doar nasii nostri si o matusa de-a mea.
Fug pana la magazin ca mai am de cumparat bauturile,revin mai tz.
Va multumesc inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

tanimi, eu am un Philips, dar sa stii ca nu l-am folosit foarte mult. Acum il am in cutie si mi-am cumparat separat storcator, blender, mixer. Cand mi-au zis diverse persoane ca nu imi va fi foarte util nu le-am crezut si l-am cumparat. Am dat si o gramada de bani pe vremea aia (acum 6 ani erau scumpe electrocasnicele) si nici nu prea m-a ajutat. Acum vezi ce pareri mai au si alte fete

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanimi spune:

Pogos. Mie imi trebuie si masina de tocat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

eu mai bag carnea la blender. nu e acelasi rezultat dar ma ajuta.

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

noce quiche e un fel de ...tarta cu legume , carne, cascaval etc...uite aici reteta , eu am facut-o vegetariana ca sa pap si eu, am zis ca gust doar un dumicta si am papat o felie e tare buna, e prima oara cand fac, Anastasia a papat o felie singura
reteta aici
www.culinar.ro/retete/gateste/9/326/8518/aperitive/aperitive-cu-brinza/quiche-lorraine" target="_blank">http://www.culinar.ro/retete/gateste/9/326/8518/aperitive/aperitive-cu-brinza/quiche-lorraine
eu nu am pus pesmet ca nu am avut, legumele : ceapa, ardei gras, ciuperci le-am inabusit , nu le-am calit, la final am pus si niste brocolli

am pus [url=”http://picasaweb.google.com/adriana.fedorca/16?feat=directlink]aici"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


La Edi trebuie sa-i iasa ultimul canin...sper sa nu fie prea plangacios la noapte, caci ziua e mai marait, dar in limite.

Inutsa bine ca a renuntat usor la san.
Pooh si eu vreau un storcator, dar nu prea mai am spatiu in bucatarie, acum sa vedem. Oricum, noi mancam fructele asa, doar ca e bun pt. sucul din legume.
Andra ce sa mai zic, e mortala fie-ta. si Edi mai trage prin toata casa pijamaua mea, sau cate un sutien....depiunde ce gaseste si el prin dormitor.
Anemona nu stiu de ce tineam minte ca stati la casa...poate ca ai scari interioare? nu stiu....
Bely nasol asa, cand o pleca la ingeri bunica atunci va fi si mama ta disponibila. o vei acapara cu totul atunci.
Tanimi nu mai intru pe next ca ma imbolnavesc...prefer sa evit site-ul pe cat pot. costumul de schi e bestial, pacat ca eu nu l-am vazut in sept. la unguri, ca si eu ii luam.
Robot eu am Philips, cred ca asemanator cu a lui Pogos, doar ca eu il folosesc la greu...toc, rad legumele, bat spuma, frulez fructe, legume, fac vinete cu maioneza in el...e super bun. si sunt multumita. si eu il am de cand s-a nascut Marco, de atunci au evoluat si au aparut altele. are si optiune de tocat carnea.
Dienuta esti in focuri azi. ai musafiri? sa inteleg ca renunti la dieta pe ziua de azi.
Macar un tiramisu trimite-ne si noua, nu fi zgarcita.

merg sa hranesc piticii si mai revin.



Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

nah ca am uitat cum se face...pliz help cum se pune linkul?

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

oau adriana, cum arata "tarta" aia. Iamii

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput