Zmeurici de iulie-august 2009 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Buna mamici!
Am scris un mesaj lung si l-am pierdut, nu eram logata...offf
Profit putin ca dorm bebeii...
Dienuta, La multi ani!!, vazut pozici cu Albert, e un frumos!
Giova ne-a fost dor de tine, normal
Lucialu sa-i treaca rpd pupei!
Adriana sananate multa puiutilor!
Noce fain ca ai gasit gradinite vege.
Monitza e greu cu 2 bebei mici dar sa vezi cand vor mai creste..va fi mai usor cred...eu astept momentul cand se vor alerga, se vor juca impreuna.Acum Andreea e iubareata cu Radu, il pupaceste, il mangaie cand plange...dar are momente de gelozie cand sunt singura cu ei si il alaptez pe bebe sau il tin in brate, ma trage sa ma joc cu ea.
Andreea vorbeste destul de mult, formeaza propozitii simple, chiar ma inteleg cu ea din puct de vedere al limbajului...dar ea nu ma asculta pe mine cand ii spun ca nu are voie sa faca ceva...dinadins face si se mai si uita cu coada ochiului la mine sa vada reactia...degeaba ii explic ca nu e bine...tot ca ea face...
Oare cum o pot face sa inteleaga..ar tb sa citesc ceva carti in domeniu dar e greu ca Radu ma solicita si el mult...si mi-e greu sa-i impac pe amandoi.
Dati-mi idei cum sa procedez
Andreea tot cu bibu adoarme si seara si la pranz, iar dim cere bibu, poate pe la 2 ani sa o dezvat si sa bea din cana...acum cana e doar pt apa si suc de fructe.
Tati e plecat la Alba si azi noapte am dormit cu amandoi...ce greu mi-a fost...Andreea se trezea si-l striga pe tati( e topita dupa el) si Radu se speria si plangea...am avut o noapte...
Pun si eu pozici noi http://family.webshots.com/photo/2708056670106074700UyZKhQ


poze noi
minunile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

ayda ce mogaldeata ai tu acolo, are niste ochi expresivi si niste falcute bune de pupacit iar Anreea e o domnisoara in toata firea, frumosi tare amandoi! Cand vad gravidute si bobocei pe aici ma apuca un dor de bebe mic dar cand ma gandesc ca nu-i asa de uso cu una dapoi cu doi?! iar maternitatea de aici nu ajuta deloc, 4 luni, pe cand sa ma dezmeticesc trebuie sa las bebe pe mana straina, greu,greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Ayda,ai niste copilasi tare frumosi!Iar pozele in care se iubesc si Andreea il pupa pe bebe m-au topit!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bely mai am cafea binenteles. iti ofer cu draga inima.
hai mai ca mai e dienuta la SB si eu mai scriu la voi acolo, nu ma mai bag si la subiectul cu rina, ca nu vreau sa dispar si de acolo repede.
Noce super ca sunt gradi cu meniu vegan. ar trebui si la stat sa se tina cont. cred ca depinde de conducerea gradinitei. lege nu stiu sa fie.
Pooh ce storcator ai luat pana la urma? super ca bea sucurile din legume-fructe.
Hai mai ca esti pe locul 2. mai trimite poza sa o voteze lumea.
Ayda super ultimele poze. e mortal raducu, iar Andreea e de vis. ai 2 copii superbi. mai greu acum cand sunt mici, caci nici unul nu intelege.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


Na, ca iar a venit "baba iarna in sat". Bia are grija sa dea jos zapada de pe scaune, bancute si ce mai gasim prin parculetul de la biserica, tot o da jos cu mainile si nu se mai termina, asa multa zapada e
De 3 zile am incheiat capitolul "alaptat". Nu mai aveam aproape defel lapte, tzocaia de 2 ori dintr-un san si apoi il cerea pe celalalt, in care, la fel, era f putin lapte. Acum suntem pe lapte praf, ca lapte de vaca din comert nu ii dau, tinand cont de problema noastra. De fapt, dr nu mi-a zis nic referitor la laptele de vaca, dar eu nu i-l dau inca. Accepta f bine noul lapte, azi la amiaza a papat vreo 170 ml. Si noaptea doarme mai bine acum, caci ultimele 2 sapt aveam showuri noaptea, ca cerea tzitzi intruna, ca ii era foame. Un an jumate de alaptat zic eu ca e f bine!
Am descoperit si un dinte nou iesit si alte 4 maselute pe punctul de a iesi, gingia e umflata si se vad 4 puncticele albe sub gingie. Da'nush exact cum anume se numesc, tre sa caut pe net vreo imagine cu dintii umani si denumirea lor, sunt total pe dinafara
Despre bebe din burtica ce sa zic... Nu-si face simtita prezenta, ca mi-au trecut toate greturile. Am avut cateva zile si gata. CM oricum nu mi-a venit. Cred ca sapt viitoare o sa merg la eco sa imi spuna de ce nu mai am greturi. Sau mai bine zis sa vedem samburelul.

uliiasi Felicitari!!!!! sarcina usoara si tie! Ce spui, te alaturi mie si theei la odiseea de sept-oct 2011?
Faine pozele! David e un bolfos! Iar tu esti in forma perfecta pt bb2

flosideea, pony, ayda, dienutza, corinadana, mqqm multam

giova welcome back! Sa va fie de bine shoppinguiala!

blanca asteptam poze! Tare fain tre sa fi fost, cu zapada cu tot

dienutza pfiii, ce mare a crescut Albert!!! si LA MULTI ANI!!!

noce stiu eu, ce sa zic... Eu ma asteptam sa fie test cu o liniuta, dar tanti mi-a dat 2 teste cu 2 liniute. O sa se intample si la voi, rabdare!

ayda ce frumosi sunt fratiorii cum se iubesc!!!

Mami de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Giova,am luat un Rohnson R427, sunt tare multumita de el...A fost si f. ieftin si stoarce chiar bine(are 850W,cel vechi avea 250 cred)Nu se mai poate vota,acum voteaza si juriul,dupa care se afiseaza castigatorii...important e sa fim in primii 10Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

uliiasi abia acum am vazut ca ai intrat in clubul gravidutelor sept-oct 2011

Mami de si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Hello
Hop si eu ca tot doarme matza. Abia a adormit la 15 desi toata noaptea mi s-a trezit din ora in ora. Chiar nu stiu ce o supara.
Azi dimineatza i-am facut clatite americane cu afine. O nebunie, i-au placut asa mult ca nici nu mai stiu cate a mancat ... asta sa nu mai zic cum arata pantalonii mei ca venea si se stergea pe ei.
Bine macar ca papa "prostioare" ca mancare mai putin. Cred ca ajuns si ea in sfarsit 9 kg ... fotomodela de mica.
Giova - tare bine e cu ajutoare la curatenie. Ieri am facut un pic de ordine si m-am apucat sa sterg praful fara a-i mai da si ei carpa. Vai ce show a facut si s-a descurcat singurica ... a venit cu bluza mea de trening si a sters praful bine.
Crixia - parca tu ma intrebai dc stau la bloc. Da, din pacate. Am scapat in schimb de dl mouse.
Dienutza, La multi ani!
Ups, s-a trezit .... o ora doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

La Multi Ani Dienutza!

Giova nu stau la casa aici,am un duplex in bloc,asa ca nu ma despart cu greu de orasul asta.Oricum o sa venim destul de des aici doar sunt bunicii si fratele meu.

Monitza eu inca ii dau lui Alex lapte din biberon,seara adoarme dupa ce bea lapte,si inca mai bea un biberon pe la 4,5 dimineata,incerc sa nu ma mai stresez atat,l-o scoate el pana la urma.

Bely mama ta inca lucreaza,ca tare bine ti-ar prinde sa mai stea la tine.Si eu ma gandesc cum voi face cand ne vom muta,aici oricand am nevoie poate sta la mama,pot iesi seara,la bucuresti o sa-l dau la gradinita cu siguranta.

Ayda sa-ti traiasca puiutii mici si frumosi!

Gata fug la cosmetica,dimineata mi-am facut manichiura si mi-am intins parul cu peria la coafor.



mami fericita de baietel Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

andra si Daria e fotomodel? am crezut ca doar Patricia cu printesa lui moniland sunt fotomodelele clubului, uof fetele astea, de mici se mentin!
anemona mama numai lucreaza, unde a lucrat ea s-a inchis si s-a pensionat, de fapt are pensie de urmas dupa tata D-zeu sa-l ierte, dar o are in grija pe bunica mea (mama ei) care are 90 ani si nu vrea sta cu nimeni doar cu mama, asa ca pana traieste ea mama nu vede Portugalia. Si cand m-au intrebat (mai in gluma,mai in serios) pe cand o surioara sau fratior i-am spus ca pe atunci cand va veni ea sa ma ajute ca eu la bona/cresa numai dau un copil de 4 luni, acu sa vedem cand o fi si asta?! E greu fara ajutor,foarte greu! eu la bona o las 8-9 ore deci orele pe care le petrec eu la servici dar in rest n-am pe nimeni si in wk nici sa mor n-o am cu cine lasa sau in vreo sarbatoare legala cand nu se lucra. Oriunde am de mers ea e cu mine suntem inseparabile, cand a trebuit sa merg la ambasada sa-i fac si acte romanesti a trebuit s-o car dupa mine, dus-intors 700km in aceeasi zi, acolo la cozi si nah cum e romanasul, nu da prioritate chiar daca esti invalid sau cu bebe in brate, el sa ajuga primul..deci intr-un cuvant fara pic de ajutor e super greu, nu te poti misca nicaieri.macar asa nimeni n-o sa-mi spuna ca mi-o grijit-o sau m-o ajutat

Mergi la inceput