PRIETENE FARA TITLU (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Legat de haine da-i bataie si vinde-le.Dupa aia ,legile lui Murphy - o sa slabesti de o sa plangi dupa ele Io facui prostia dupa ce am nascut-o pe Diana sa parasutez la nepoate/verisoare o gramada de haine ca noi, pe motiv ca sigur raman eu macar la 55 kg ,nu ma gandeam ca revin la 50-52 Si mi-am cumparat si destule haine pe marimea 55 kg,mai ales ca si mergeam la serviciu.Chiar am vreo 3 costume pantalon+sacou care cam balangane pe mine,dar nu ma indur inca sa le dau ca-s faine si pe culorile mele preferate turcoaz si verde deschis M-am gandit ca or fi bune colo la menopauza,cand poate fac burta si oricum ar trebui sa ma imbrac ceva mai serios,office

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Monico hai ca m-am ncurcat!!!!! Tu ce modalitate de plata ai bagat acolo???????????
Monica sandalele a dat robert 30 $ pe ele, deci aproape 100. rares nu le-a purtat deloc ca i-au fost prea mici inca de la inceput, i ieseau degetele afara. Si m-am gandit eu sa le dau cu 50. Cam scumpe..stiu dar nici degeaba nu le-as da...imi e ciuda ca nu sunt folosite deloc si au costat si o gramada de bani. Numarul 8. Nu rea stiu corespondentul dar banuiesc eu ca este 23-24.
Bine ar fi sa slabesc si sa plang dupa ele:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA pai pune aia cu "ne intelegem prin mail sautelefon" si alege 3 lei de exemplu.La plata in avans in cont,la posta te costa cca 3 lei la colet sub un kg.Daca trimiti ramburs,te costa posta cca 8 lei .De obicie taxele postale le suporta cumparatorul,dar la marfa mai scumpa le mai suporta si vanzatorul Eu caut sandale marimea 21.Alea pentru la anul i-ar fi bune lui Tudor.Is cam scumpe ce-i drept ,macar is din piele?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Hai ca se chinuie calc asta sa incarce niste poze pe net...1000 de ani, merge tare rost netul.
Eu imi bat capul pentru ziua Ioanei. Anul asta nu vreau sa cheltui multi bani cu petrecerea pentru ca numai cadoul este 700 bicicleta. Pica tare prost in perioada asta. Am cam ramas fara finante, dar nici nu pot sa nu-i iau cadoul cu care o aburesc din vara. Abia pe 1 martie intra bani in cont si aia sunt calculati si rascalculati ca vreau sa mergem si in vacanta in Italia la vara.
Nici nu vreau sa treaca ziua si sa nu o sarbatorim. Asa ca-mi storc creierii sa fie frumos si ieftin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA apropo de bicicleta,ai tai merg deja pe doua roti singuri? Ca Diana inca nu,ce-i drept nici nu s-a mai urcat pe bicicleta de-asta vara.De cate ori i-o scotea mai mult o foloseau alti copii si ea se prostea pe masinutele sau tricicletele lor Cred ca ar trebui sa imi iau si eu o bicicleta si sa circulam impreuna,asa ar merge de musai
Idei de chef ieftin? Pai acasa ... Cumperi niste ochelari si coifuri din carton,agati baloane prin casa si iei si d-alea de suflat si balamucul e gata asta chiar daca nu chemi mai mult de 2-3 copii sa zicem.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

La noi e jale cu Tudor.Plange din orice, e agitat, nervos si balele ii curg incontinuu Nu mai stiu ce sa ii dau sa se joace.I-am dat niste cuburi de lemn si se chinuie sa construiasca un turnulet,cand are 4-5 cuburi i se se rastoarna si iaar izbucneste in plans de nervi Mi-a cerut sa ii pun ATE ( = desene animate) dar nu sta sa se uite la ele ... I-am dat si niste nurofen,sper sa se mai calmeze.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Mi-am bagat ara picioarele in bazar!!! O sa-mi bat capul alata data sa vad cu naiba sa fac poze cu fisiere mai mici.
Moni nici nu mai stiu cum este sa-ti planga copilul si sa nu stii de ce! sa o iei pe banuite cam ce ar merge ca sa nu mai urle din te miri ce...
Mai face Rares crize, chiar si Ioana dar macar stiu de ce!! Lasa ca se face el mare si scapi si tu de un stres.
Petrecere cu 2-3 copii?? Ar fi o chestie...Dar care copii ii invit si pe care ii omit?!! Am gasit sa facem la o prietena la hotel unde are un spatiu de joaca(macar nu platim chirie) dar unde tot o sa platesc ceva ca se va consuma curent(caldura) si apa.... Plus toate celelalte. Bomboane si confeti si baloane pentru piniata avem deja de la craciun. Mai trebuie un megatort, suc si pizza!! Si ce naiba o mai trebui...
S-a uitat cineva la Prison Breck?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA lasa ca te apuci odata cand esti calma si cu chef de bazar.Sigur le vei vinde rapid chiar si cu 50 lei mai ales daca-s cu lumini si practic noi.
Eu il intreb pe Tudor "unde e buba?" si el imi arata ... la gura.Deci clar dintii.Cand mai cade si ii pun aceeasi intrebare imi arata ba la cap ba la mana, ba mai stiu eu la ce s-a lovit.Deci ne intelegem totusi oarecum ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Cam aiurea cu durerea asta de dinti. Am citit ca-i foarte dureros. Iti dai seama ca-l sacaie si nu se poate concentra la nimic. Mai Tudor se uita la desene????
Diana pe unde este?
Deea iara s-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Tudor s-a uitat la desene la Baby Einstein dar doar atata vreme cat era sechestrat in patut.De cand e liber le tot cere,dar nu sta la ele mai mult de 2-3 minute ... ca pleaca.Mai arunca uneori cate o privire si atat.Fix ca Diana la aceeasi varsta.Diana se joaca cu cuburile din lemn,in loc de castele face acum din ele flori,copaci,omuleti,albinute Pe Tudor l-am trimis in dormitor cu taica-su,ca era bai mare ii strica Dianei operele.
DEEA s-a cam suparat iar oleaca (nici nu mai stiu de la care discutie,parca de la aia cu scoala la domiciliu ) , dar ii trece ei sigur si iar va reveni.Am vorbit cu ea acum vreo doua saptamani parca.E tot ocupata cu munca ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla
ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput