Fluturasi de martie-aprilie 2011 (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, eu una stiu sigur ca singura nu o sa-mi fac masaj...

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 35+ cuCatalina Ioana

AMR 4 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

asa e mada. ai dreptate. oricum sunt linistita sa stiu ca a luat ff bine in greutate.

dorinut, stiu ff bine despre ce vorbeati si crede ma ajuta ff mult si sportul in elimnarea celulitei. toate combnate dau rezultate bune@@!!!

intrebare: ati mai auzit pe cineva in saptamana asa mare de sarcina sa schimbe dr?????


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: 4 sapt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

yasmi, eu una stiu sigur ca singura nu o sa-mi fac masaj...

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 35+ cuCatalina Ioana

AMR 4 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



eii nu te gandi acum la un cine stie ce masaj...ci dupa fiecare dus, cu o manusa abraziva sau cu ce am mai scris, masezi zonele afectate. apoi te dai cu crema hidratanta si gata.


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 36!!!
AMR: 4 sapt!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Neata!

Daca mai vorbiti de , eu nici nu mai intru . Glumesc desigur.

Catank, eu am aceleasi probleme cu dantura. Am sunat o amica medic stomatolog si mi-a zis ca nu prea avem ce face. Sa incercam pasta de dinti Lakalut Aktiv, o periuta moale, de 2, ori pe zi sa frec usor gingiile cu o feliuta de lamaie si apoi sa nu mananc sa nu beau vreo juma de ora si la fel sa ma clatesc dupa fiecare masa (dupa spalatul pe dinti) cu ceai de musetel. Clatit bine de cateva ori si apoi iar pauza de mancat si baut vreo 15 min cel putin. Mi-a zis sa trec pe la ea pe la cabinet sa se uite, ca s-ar mai putea face un unguent cu glicerina parca, dar nu era foarte convinsa ca trebuie...
Ideea e sa urmarim dupa nastere. In mod normal trebuie sa-si revina in 2-3 luni. Daca mai sunt probleme dupa 3 luni de la nastere, atunci se incep tratamentele...

Puuup pe toata lumea

in sapt 28 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina06, daca vorbesti de sangerarile gingivale, acestea vor trece dupa nastere. Eu am avut si la Cristi si au trecut dupa, acum am din nou.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 35+ cuCatalina Ioana

AMR 4 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Madutza ai fost fenomenala cu satisfacuta si cu vazele...oricum am sa caut ceva din material plastic ceva sa nu se sparga...oricum, vreau sa fac intocmai cum e schitza..mai ales ca o fac pe comanda...totul e accesoriile sa le gasesc exact....Si eu mor dupa living, nu-mi iau ochii de la el
Dorinutza, fetele si eu am celulita, vreau ceva sa fac si cu ea si un aparat de abdomene. Neaparat!!!

Simona, mami de baieti David, Matei si 34 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele!
Lavi felicitari pentru bebe zdravanel! Si eu am exact peste o saptamana echo. Abia astept!.
Eu nu stiu cum stati voi cu arsurile, dar ma supara destul de des, deja aproape m-am obisnuit cu ele. O sa fie o parosica fetita asta.
Pentru celulita ce sa zic , am. Uneori mi se pare mai accentuata, alteori mai deloc. Cred ca tine de hidratare, de retentia de apa care fluctueaza intr-o zi.
Oricum dupa ce nasc vreau sa ma duc la salonul din blocul nostru. Am mai fost si cand era sarcina micuta, si se vad rezultatele inca dupa prima sedinta. Masajul profesional, chiar daca doare la inceput, e de departe cel mai bun remediu pt. celulita si nu mi se pare mai scump decat sa dai aiurea bani pe tot felu de creme pline de parabeni, care in nici un caz nu sunt recomdate, asa ca atare, cu atat mai putin mamelor care alapteaza.
Apropo nu folositi creme pt bebe cu parabeni. O sa ramaneti uimite cate produse de "firma" au compusi de astia, mai ales faimosul ulei de copii de la Johnsons baby.

Feli cu Miriam in burtica 34 +
AMR 6S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

O prietena cu copii deja adolescenti m-a invatat cu ce sa inlocuiesc uleiurile si cremele lui bebe. Foarte simplu! Ulei de masline fiert cu grija sa nu se arda.
Despre uleiul cu masline aplicat pe piele numai de bine am auzit de la toti. Mai bine putin mai uleios, decat plin de e-uri.

Feli cu Miriam in burtica 34 +
AMR 6S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

O prietena cu copii deja adolescenti m-a invatat cu ce sa inlocuiesc uleiurile si cremele lui bebe. Foarte simplu! Ulei de masline fiert cu grija sa nu se arda.
Despre uleiul cu masline aplicat pe piele numai de bine am auzit de la toti. Mai bine putin mai uleios, decat plin de e-uri.

Feli cu Miriam in burtica 34 +
AMR 6S


Si eu ma dau pe burtica numai cu ulei de masline

------------------------------------------------------------------------------------------
34+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 5 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Neata, am scris la cap celalalt ca pana m-am trezit eu s-a schimbat.
CE faceti?
Simo superb livingul.
Fetelor felicitari pentru vestile bune de la eco si succes celor care au azi intalnire cu bb.

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput