Pepenasi de iulie-august 2008 (206)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Mie cu suzeta mi se pare cel mai greu. Nici nu am puterea sa i-o iau si gata. Asta e..o sa vedem cum o sa fie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

Ce liniste!!!

Am terminat si eu treaba si am zis ca sa citesc...si cand colo,nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

bobita, pierde-o! nu i-o lua!
noi am uitat-o in masina intr-o seara si ne-a fost lene sa ne ducem sa o cautam si asa am scapat de ea....
altele in casa nu mai avea ca le muscase pe toate

--------------------------------------------
Marina21+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bobita, am sunat si eu sa fac programare pt Maya, ca asa ne zisese la 9 luni se mergem intre 2,5 ani si 3. Cum e socro aici, am zis sa profit. Ce crezi, nu mi-a dat mai. Ca nu poate sa-mi dea inainte de 3 ani

In rest toate vechi. Asta seara mergem la resto sa mancam gambasi :).

Wk placut va doresc.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Marina, ce m-ai distrat ca v-a fost lene. Si noua de e lene sa facem diverse. Si ma gandesc daca la parintii nostri le era lene. Eu nu i-am auzit nicioadata sa zica din astea : lene, nu am chef. Voi ce parere avetzi?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobitamica spune:

MARINA...m-ai distrat!!!LA noi nu exista,ne ia de mana si "megem". I-am spus tot felul de chestii,dar ea gaseste mereu o portita. Am zis ca sunt rupre,muscate,iar ea spune ca nu-i nimic,cumparam altele...apoi ca i-am dat-o verisorului mai mic...si ea a spus ca o imprumutam de la el doar pt nani si apoi i-o dam inapoi.Deci nu am cum. Am zis ca sa renunte ea de buna voie.

VICHI...si noi tot la 9 luni am fost si ne-a spus ca la 3 ani,dar eu nu mai am rabdare pentru ca pare destul de evident strabismul ei.Sa vedem ce ne spune luni. O sa va povestesc.Si eu sutn curioasa cat va coopera Irina. Acum ea se uita la noi si amandoi avem ochelari,bunicile la fel...si i-am spus ca mergem la dr. doctor sa se uite la ochisorii ei sa vedem daca ii va pune si ei ochelari. A parut incantata,desi mi-a spus ca si ea are ochelari,pe cei de soare. Are replica la orice.

TECKY...asa am inteles si eu ...ca dr. sunt relativi amabili si mai ales pentru copii. Eu am fost acolo cand am cerut nr.de tel.si era o tipa cu un baietel la vreo 4 ani,tare speriat. S-au purtat foarte frumos cu el. Au avut rabdare pana l-au facut sa intre singur in cabinet. Eu sigur voi intra cu Irina....sper sa ma lase. Nici nu ma gandesc altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bobita, daca aia zic sa nu intri, nu intra. copilul e mult mai cooperant cu strainii. Si aici de multe ori iti zic sa ramai la usa, si e foarte bine.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

mai nici eu nu am auzit cuvantul lene la ai mei. poate daca mi se adresau mie
dar pe mine lenea uneori ma invadeaza rau. de exemplu ieri. nu aveam paine in casa si imi era lene sa cobor pana la scara blocului sa cumpar fie paine fie o drojdie sa fac una. asa ca mi s-a parut mai comod sa caut pe net o reteta de paine fara drojdie. si am gasit una cu praf de copt. am vazut ca au facut-o mai multi si parea sa promita. si mi-a iesit o talpa de paine cleioasa in mijloc...
deci lenea asta uneori da rezultate bune (exemplul cu suzeta) iar in alte randuri e dezastru

--------------------------------------------
Marina21+ & ANA SOFIA 05.08.08
--------------------------------------------
Mami Marina's blog
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Salutare.
Marina hai ca ai fost tare cu painea. Adik ti se pare mai usor sa faci o paine decat sa cobori s-o iei de-a gata?
Cu suzeta...noi am scapat usor. La un an jumate. Nu i-am dat-o intr-o seara, a cautat-o, a zis nu-i, s-a mai foit si gata. In 3 zile nu i-a mai trebuit. Oricum, eu, dupa ce-a crescut si au trecut dintii si colicii i-o scoteam din gura in momentul in care deschidea ochii. Si s-a obisnuit. Ma gandesc ca poate daca le puneti ceva cu gust naspa pe ea si le ziceti ca s-a stricat suzi poate nu mai vor. Zic si io, nu stiu.
Cu pampersu si noi avem problema la caca. Pipi am rezolvat, nici noaptea nu mai face tot timpu. Insa caca face doar cand suntem in deplasare pt ca stie ca atunci are pampi. Nasoala treaba. Cand se mai incalzeste, il scot fara pampers si cand plecam undeva. Il apuca tot timpu cand suntem in vizita sau in vreun magazin. Se baga in cabina de proba (el zice ca se baga in dulap) si da drumu.

bujo mami de Filip si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

A NASCUT VIO!Bebe Stefan, fratior de Alexandra s-a nascut azi la 13.20, are 3.200 kg si e bine si el si mamica lui!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si Alexandru Matei (19.05.2010)
Doamne, ai grija de minunile mele!


Know you what it is to be a child? It is to be something very different from the man of to-day. It is to have a spirit yet streaming from the waters of baptism; it is to believe in love, to believe in loveliness, to believe in belief; it is to be so little that the elves can reach to whisper in your ear; it is to turn pumpkins into coaches, and mice into horses, lowness into loftiness, and nothing into everything, for each child has its fairy godmother in its own soul. (Francis Thompson)

Mergi la inceput