Fluturasi de martie-aprilie 2011 (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am uitat sa iau ceaiurile si ser fiziologic.
dar inca tot nu stiu daca sa iau o pompita de nasuc sau nu, asa pentru inceput.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui salo_sama

bonjour!
oare am scris bine hihihih
am intrat si eu sa va salut, am ajuns la zi cu cititul
tocmai am vorbit cu dr anestezist si mi-a zis sa merg duminica la spital ca e de garda si sa vb despre epidurala sau peridurala, naiba stie cum i zice
incep sa pregatesc terenul ca mai sunt 6 saptamani..uff parca ma iau emotiile

fetel chiar voiam sa va intreb, in special care sunt acum la a doua sarcina, legat de alaptat

e adevarat ca daca mananci mult ai si lapte adica se conditineaza cele doua, ca tot aud in jur ca trebuie sa mananci mult ca sa ai lapte sisincer mi se pare o prostie...bine nici sa ti regim de slabire imediat dup ace nasti dar nici sa mananci ca viztica

o laimentatie normala eu zic ca e ok, ca mamanci ciorbe, ca manaci un gratar cu legume adica si sanatos si normal eu zic ca ar trebui sa ajute si la slabit si la a avea lapte
ce ziceti?


Simona, viitoare mamica extrem de fericita, 34


s-a mai disputat subiectul asta aici, si mai toate am fost de acord ca pt a avea lapte cele mai importante aspecte sunt: hidratarea (cat mai multapa si ceaiuri)si odihna ( somn la greu). mancarea conteaza mai putin. Eu o sapt cat am stat in spital am mancat mai mult supe , iaurturi si branza de vaci, si aveam la lapteeeee

..dupa ce am ajuns acasa m-am porcit si pana pe la 4-5 luni am pus 5 kg pe mine

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 35+ cuCatalina Ioana

AMR 4 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Roxy eu mi-am luat 2 pungi si 2 suluri, asa am mai citit pe la buburuze. Mi-a recomandat o mamicuta pt buric un spray Oximed. Cica e foarte buna. Voi ce stiti?

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

si mi-am luat si un trigon cu vanilie bunnnn.... ca de fiecare data cand merg sa iau paine vad acolo toate bunataturile, astia le si fac bune si cam putine sa nu ramana cu ele.
am zis eu ca nu mai mananc produse de patiserie ca nu-s asa bune dar prea bine arata si mi-era si pofta.
si l-am mancat in doi timpi si trei m9iscari. daca mai era unul.... maine iar imi iau

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

cami- nu ne-am hotarat inca. dar am hotarat ca in drum spre spital- in masina sau salvare s-o facem oscilam intre sonia sau sara, iar la baiat sergiu.acuma cu numele de sfinti ne-ar place georgiana si george, dar..oprea sergiu george nu merge, ca sunt toate 3 nume scurte, nu are rezonanta.nu-i asa ca nu merge?

30 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

salo, nuuu sa nu papi ca disperata la alaptat, eu asa am facut la fata mea de 7 ani si ajunsesem cand am intarcat-o sa am aceeasi greutate ca inainte sa nasc....tb sa bei cel putin 4 l de lichid, asa mi-a zis mie ginecologul sa mananci proteine, sa bei lapte, iaurt dar nu grase, ca nu din grasime se face laptele ci din celelalte componente..nu pleca urechea la ce zic unul si altul.. tb sa mananci sanatos, sa te odihnesti si sa bei lichide..
mandreeac , eu nu am mai luat in greutate de la inceputul lui decembrie...si dr ginecoloaga de fa,milie m-a felicitat, iar bb a crescut...asa ca daca bb creste nu-ti face pb

mami de de 7 ani si ingeras si 30+cu

AMR 8 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dorinut pai tu ai luat cam putina vata pentru 2 suluri din alea de tifon. eu am luat 10 m de tifon, asa are sulul ala. si eu zic ca-mi ajunge. m-am gandit sa iau vreo 3 pungi de vata. la tine cati metri are tifonul?

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mai fetelor, lavinia nu zicea ca se duce la dr. astazi? ca e joi... da-ti si voi un tel., cine-l are, ca sa nu stam pe ghimpi...

mami de de 7 ani si ingeras si 30+cu

AMR 8 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mai trebuie sa iau chilotii aia de unica folosinta. a fost o prietena in carrefour si cica nu sunt.
maine merg in real, poate gasesc acolo.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaa spune:

In primul rand vreau sa multumesc tuturor pentru urarile de sanatate. Ieri am fost atat de aiurita incat am uitat sa o fac, imi cer scuze (pot sa dau mana cu moasa lui Strumph, de aiurita ce sunt)
In al doi-lea rand multumesc fetelor pentru sfatul cu caruciorul. Dar daca mai mai puteti lamuri: atasamentele astea sunt fiecare pentru marca de carucior, sau sunt universale. Eu am de la Giulia un carucior PreNatal, adus din Italia si nici nu stiu daca aici este magazin PreNatal. Daca trebuie sa fie exact la marca sa stiu sa dau comanda la soacra mea sa imi trimita. Eu sunt nevoita sa o duc pe Giulia in continuare in carucior pentru ca aici unde locuiesc eu nu este asfaltata strada inca, asa ca avem niste noroaie de ne scufundam, si nu o pot lasa pe Giulia pe jos. Ca sa ajungem la spatiul de joaca trebuie sa facem un 500 de m de drum de "munte" ca sa ii spun asa. Si alta intrebare: am vazut in poze atasamentul respectiv se punea la caruciorul sport, dar se poate pune si daca este montat landoul? Eu habar nu am cum sunt ca nu am mai vazut pana acuma

Otilia mami de zmeurica Giulia (12.06.2009) si 26s+

Mergi la inceput