Ati auzit de Gradinita Kogaion din Parcul Tineretu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_new spune:

Eu am avut fetita la o gradinita unde am intampinat diverse dificultati din mai multe puncte de vedere, iar taxa pot spune ca era exorbitanta in comparatie cu taxele gradinitei Kogaion,pe care ulterior am si vizitat-o si tin sa va spun...ca imi place foarte mult...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

si ti-ai facut cont sa ne spui asta...hmmm ce reclama imi suna mie

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_new

Eu am avut fetita la o gradinita unde am intampinat diverse dificultati din mai multe puncte de vedere, iar taxa pot spune ca era exorbitanta in comparatie cu taxele gradinitei Kogaion,pe care ulterior am si vizitat-o si tin sa va spun...ca imi place foarte mult...!


poti sa ne spui numele gradinitei unde ai avut fetita, cat de mare era taxa fata de kogaion si ce greutati ai intampinat? si cu ce e mai buna gradinita kogaion decat cea veche? inteleg din mesajul tau ca doar ai vizitat-o, nu ca ai copilul acolo? ca de la site si vizite de protocol pana la a avea acolo copilul pentru un timp macar e cale lunga. Pentru ca eu, de exemplu, as vrea sa stiu cu ce se deosebeste aceasta gradinita fata de altele din zona care au pretul de 650-700-800 de ron maxim. In afara de site bineinteles.

Multi parinti au observat aceasta gradinita, bineinteles, mergand in parc cu copiii lor dar TOTI pe care ii stiu eu cel putin au preferat sa dea copii la gradinitele de stat sau la alte particulare in zona, mult mai ieftine, chiar daca site-urile lor sau sediile nu pareau asa impresionante. Sau au preferat sa mai tina un an acasa copiii, de banii astia au bona pana seara ( o famile au chiar o fosta educatoare si de care sunt f multumiti)care le mai face si curat si mancare cat doarme copilul.

Bulinutza

Mami


Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_new spune:

Bulinutza...orice persoana are dreptul la afirmare si opinie! mi-am facut cont pentru ca am vazut ca se dezbate un subiect legat de gradinita pe care si eu o cunosc si tin sa iti spun ca nu fac reclama nimanui.Fiecare om are libertatea de a alege,iar daca tie nu iti place aceasta gradinita...este strict opinia ta!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

acum inteleg de ce parea pustie de cate ori treceam pe acolo la pretul asta zdrobitor... si cand te gandesti ca in primii 2 ani de gradi copilul sta mai mult bolnav pe-acasa = plata dubla, odata la gradi, odata la bona

Ingrid si Cristi 8 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaP spune:

Pai si profitul de unde sa vina?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Buna, eu l-am avut pe cel mic la o gradinita de pe 1 Mai fff draguta cu o directoare absolut minunata..dar datorita faptului ca s-a tot imbolnavit ( 3 zile-5 zile gradi...1-2 saptamani acasa )l-am retras...acum ne-am mutat in zona tineretului si am auzit de gradinita Kogaion, am fost si am vazut-o...foarte mare P+4, foarte luminoasa...din pacate interesul celor angajati acolo vizavi de mine si de copil ( cu care am fost in a doua vizita) a tins spre 0...imi doream sa-l inscriu acolo dar lipsa de comunicare si faptul ca par si acum in amenajare ( schele pe inaltime la indemana copiilor in curte, materiale de constructii, lipsa placilor din tavan in sali,depozitarea materialelor in spatiile destinate celor de peste 3 ani, lipsa jucariilor, caldura insuportabila de la etajele superioare)precum si faptul ca educatoarele erau extrem de nervoase si de recalcitrante la adresa copiilor care plangeau in hohote dupa parintii lor...m-au facut sa caut si alternative deoarece nu-mi doresc ca baiatul meu sa petreaca cateva ore pe zi intr-o atmosfera atat de negativista in compania unui personal care nu-mi pare deloc calificat ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela2001 spune:

ALexa si eu sunt interesata de o gradi in zona Tineretului. Ai mai vazut si alte gradi in afara de Kogaion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Si eu sunt in cautare de gradi particulara in Tineretului pentru motivele atarate pe indelete la topicul cu televizorul in prima zi de gradinita.
Stiu Kogaionul insa am retineri atat din cauza pretului dar si din cauza faptului ca tind sa subsriu la ce s-a scris mai sus. Spun tind pentru ca impresia mi-am facut-o din cele cateva prezente pe care le-au avut la Baby Expo la coltul gradinitelor. Niciodata domnisoarele care repreentau gradinita nu erau prea convingatoare (in afara bombonelelor oferite celor mici). In plus intotdeauna se perindau pe langa ele si tipi care nu prea isi aveau locul prin peisajul unui stand al unui gradinite.
Asa ca mai cercetez...

Miri2007
Mai scriu pe / reclama ilegala

Mergi la inceput