Gastric bypass-informatii

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Laura, sunteti o familie tare, tare frumoasa. Bravo cu felicitari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Multumesc Laura si hai sa se inverzeasca....altii de frumusetea noastra ext si interioara!
Ce naiba ...sa le dam invidiosilor de lucru nu?
:-)
Numai bine tie ,fetelor si domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Laura, schimbarea e impresionanta! Ai intinerit cu cel putin 10 ani, asa se vede in poze. Felicitari!

Carmaw, sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui A_Iulia

Laura, sunteti o familie tare, tare frumoasa. Bravo cu felicitari.





Multumesc mult.
Ei imi dau putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Multumesc Laura si hai sa se inverzeasca....altii de frumusetea noastra ext si interioara!
Ce naiba ...sa le dam invidiosilor de lucru nu?
:-)
Numai bine tie ,fetelor si domnului!




Hihihi. Multumesc mult. Fosta mea sefa de la prima gradinita unde am lucrat mi-a spus in fata ca ma uraste pentru cum arat acum si partea rea e ca nu glumea deloc. O persoana tare negativista si invidioasa pe oricine. Pacat ca nu e in stare sa-si canalizeze energia in a petrece timp cu fetele ei ci mai mult legat de fizic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Laura, schimbarea e impresionanta! Ai intinerit cu cel putin 10 ani, asa se vede in poze. Felicitari!

Carmaw, sanatate multa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Laura, felicitari pentru decizia luata si realizarile din ultimii ani!
Eu am multeeee kg si din pacate lipsa de bani ma impiedica sa fac o operatie de acest gen... asa ca singura solutie... sclava curelor de slabire!
Am o rugaminte, spune-mi daca se poate ce regim ti-a recomandat medicul inainte operatie, cel cu care colega ta a slabit in continuare?!
Numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudia_a

Laura, felicitari pentru decizia luata si realizarile din ultimii ani!
Eu am multeeee kg si din pacate lipsa de bani ma impiedica sa fac o operatie de acest gen... asa ca singura solutie... sclava curelor de slabire!
Am o rugaminte, spune-mi daca se poate ce regim ti-a recomandat medicul inainte operatie, cel cu care colega ta a slabit in continuare?!
Numai bine

Zambeste, iubeste, iarta!




Claudia, multumesc mult. Am sa caut regimul respectiv si-l voi scrie aici. Stiu ca avea ff putini carbohidrati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Pai un regim hipoglicemic imi trebuie... am glicemia mare! Deci carbohidrati aproape deloc! E cam frustrant, deoarece spre deosebire de tine, eu am fost dependenta de dulciuri si inca sufarrrr (zic asa ca de o luna nu am mai pus gura pe zahar si fainoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Salut din nou. Nu am gasit foaia cu regimul exact dar iti scriu ce imi amintesc:
Nici un fel de prajeli si fara pic de ulei exceptie o lingurita de ulei de masline in salata.
Carne degresata.
Fara orez sau paste fainoase
Nu amesteca legumele ce cresc in pamant( cartofi, ridichi,pastarnac) exceptand morcovii din care poti consuma cat vrei si amesteca in orice.
Numai o leguma alba la o masa( varza, cartofi,conopida etc)
Orice cantitate si tip de legume ce cresc deasupra pamantului exceptand cele de mai sus.
Fara struguri,piersici, pepene rosu datorita cantitatii de zahar.
O felie de paine, nu mai mult.
O lingurita de zahar doar in una cana cafea/ceai pe zi.
Majoritatea mancarurilor preparate la abur, fierte sau pe gratar.
Imi amintesc o zi in care am taiat un dovlecel in felii, un morcov, ardei,un sfert de piept de pui, puse in tigaia grill cu un pic de usturoi si alte mirodenii, fripte putin, pus totul pe farfurie, am plecat la baie si cand am revenit lipsea jumate. Mironositele mele au fost ademenite de miros si s-au servit singure.

Am uitat: fara alcool exceptie un pahar de vin rosu saptamanal si nici un pic de bauturi acidulate, nici macar apa minerala.
Baut cel putin 2l apa plata zilnic.

Mergi la inceput