Gastric bypass-informatii

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Wow! Good job!

Ce target ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc, Carolinah. Nu am un targhet anume dar daca ajung la app 60 de kg, la inaltimea mea de 156cm voi fi mai mult decat fericita.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ooo, felicitari Laura!Ai slabit foarte mult si daca zici ca nici pielea nu s-a lasat, esti o norocoasa!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Hai ca vin eu sa cer status update

Ce mai faci, Laura? Arata-ne cat esti de silfida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Carolinah, n-am mai intrat de mult pe net asa ca abia acum am vazut mesajul tau aici.
Inca ma simt foarte foarte bine, singura chestie negativa ar fi ca simt frigul din plin si, daca inainte ieseam in plina iarna in tricou si cu o gecuta pe mine, acum mi-as pune zece tzoale pe mine. Dorm in pijamale cu maneca lunga, eu care dormeam in chilot, cu patura electrica sub cearceaf si cu radiatorul in priza.
In rest sunt plina de energie desi am doua slujbe, plus studentie, plus 2 adolescente de crescut adica familia. Am ajuns la 70 de kg(sau mai putin ca atata aveam acum vreo 3 saptamani si deja imi atarna iar hainele pe mine). De la size 22-24 am ajuns la 16 care deja e prea larga pentru mine dar size 14 e inca prea mica(am boxele mari si nu ma cuprind bluzele).
Arat cu cel putin 5 ani mai tanara(desi saptamana trecuta mi s-a spus de 2 ori ca sigur nu am mai mult de 27-28 ani si asta pentru ca atunci cand ies cu fetele mele din casa nimeni nu ma crede ca una e productie personala(cealalta e nepoata-mea de 16 ani).
Deci totul in general e bine.
Analizele mi-au iesit perfecte cu mia exceptie vitamina D pentru care iau de 2 ori pe zi ceva.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Carolinah, n-am mai intrat de mult pe net asa ca abia acum am vazut mesajul tau aici.
Inca ma simt foarte foarte bine, singura chestie negativa ar fi ca simt frigul din plin si, daca inainte ieseam in plina iarna in tricou si cu o gecuta pe mine, acum mi-as pune zece tzoale pe mine. Dorm in pijamale cu maneca lunga, eu care dormeam in chilot, cu patura electrica sub cearceaf si cu radiatorul in priza.
In rest sunt plina de energie desi am doua slujbe, plus studentie, plus 2 adolescente de crescut adica familia. Am ajuns la 70 de kg(sau mai putin ca atata aveam acum vreo 3 saptamani si deja imi atarna iar hainele pe mine). De la size 22-24 am ajuns la 16 care deja e prea larga pentru mine dar size 14 e inca prea mica(am boxele mari si nu ma cuprind bluzele).
Arat cu cel putin 5 ani mai tanara(desi saptamana trecuta mi s-a spus de 2 ori ca sigur nu am mai mult de 27-28 ani si asta pentru ca atunci cand ies cu fetele mele din casa nimeni nu ma crede ca una e productie personala(cealalta e nepoata-mea de 16 ani).
Deci totul in general e bine.
Analizele mi-au iesit perfecte cu mia exceptie vitamina D pentru care iau de 2 ori pe zi ceva.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Laura, mult succes in continuare!
Facem aici un fun club pt puterea si exemplul care ni-l dai!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

vreau pozeeeeeeeeeeeeee. Esti cea mai tare, Laura.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Hihihi, Cleo, ma faci sa rosesc! Am avut doar noroc de oameni care m-au sprijinit si indrumat sa fac pasul.

Sabina, chiar ma gandeam sa-l pun pe husband sa-mi fac niste pozne noi ca mi-am cumparat ieri o bluza si un pantalon si azi dimineata ma admiram singura in oglinda ce silfida sunt,hihihihi. Abia acum vad si eu cu ochii mei schimbarea. Pana acum o vedeam prin haine. Ciudat,nu? Pup dulce!

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bravo lAura!!! LA bucur mult pentru tine.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sa va ganditi inainte de operatie daca e absolut necesara sau nu. Mama-mea de care am scris cu cateva pagini in urma a ajuns la 80 si putin de kg doar cu 2 ore de plimbare zilnica si mancat atent, des si puutin. Fara vreun regim special
Spun asta pt. ca si eu eram gata sa o pun pe lista pt. operatie, dar cand s-a mobilizat s-a putut.

**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput