Mamici inimoase de Constanta***140***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

happy, suntem alaturi de tine.E o perioada trista, grea ptr majoritatea, dar trebuie sa fim optimisti...altfel nu se poate.
Nu te ingrijora, cu Zumba, e buna si gimnastica, iar daca tot ai luat abonamentul si nu ai facut decat o sedinta, poate din doritoarele viitoare de Zumba, pot achizitiona abonamentul de la tine.

Nu lasa asa problema cu spatele, trateaza-te

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Happy fii optimista ...trebuie pentru tine si Ayla.

Georgi si eu sunt de parere sa mergi la ziua socrului.E tatal lui...parintii nu ni-i alegem.Eu desi am avut n prob cu soacra am sunat-o(cand eram aproape cumparam daruri) ziua ei...de aproximativ 3 ani s-a schimbat...nu am ce sa-i reprosez(e departe si nu o stiu copii...dar asta e).




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

georgi,si eu te-as fi sfatuit acelasi lucru ca si lulu...buni,rai,sunt parintii nostrii..lasa tu de la tine,da-i o lectie de bun simt si omenie...eu ti-am scris doar parerea mea,tu oricum faci cum crezi!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Ghiulten, imi pare pt serviciul tau. Spune-ne in ce domeniu lucrezi, daca auzim ceva poate te ajutam.

Mihaela, si eu am facut febra (de la Vii...) asa ca stiu cum este, pe mine ma doare mana dreapta ca ador sa joc bowling de fiecare data. (sotul imi zice: mai da si cu stanga)

Pup toate. Sa aveti o zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Mai.. eu oricum fac cum cred eu.. dar sa stiti ca parerea voastra chiar conteaza... se depune acolo.. in balanta, in favoarea lu socrelu... Singura mea temere e ca duc apoi iar lupte cu sotu, care o sa incerce iar sami faca program de vizite...

In fine... chiar daca ma decid, lui nu-i spun si pace pana in ultima clipa...

Sa inteleg ca nu s-a votat liberul ala pe 24 ianuarie? ce bine ar fi fost... un we mai lungut...

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Happy sanatate maxima, ca e cea mai importanta... imi pare rau ca nu mai esti happy cat despre job... ce presupune procedura de lichidare? cat dureaza? poate se rezolva, sau poate te ajutam noi, inimoasele... da-ne de stire...

Si pt ca venii vb... am o prietena care lucreaza pe IT la un colegiu in Braila, dar trebuie sa se mute in Constanta. Daca auziti de joburi si pt ea ma anuntati? Am cv-ul ei, dar nu stiu incotro sa i-l trimit. Ii spuneam si ei ca are mai multe sanse sa-si gaseasca cand e ea aici si umbla la interviuri... acum de la distanta e greu. Prin martie spera sa se mute, dar ar veni si mai devreme la mama ei, daca si-ar gasi job.

Miha tu nu mai zici nimik de tine? esti mai ok?
Simona cand ne putem intalni?

Ingerasii mei: Mony (03.12.2003) si Teo (17.05.2007)

Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

georgi, nu cred ca s-a votat inca ceva.

in leg cu problema "socru'", zau daca se merita.Oamenii batrani sunt dificili.Cu ei o duci bine daca ii ignori atunci cand au iesiri "deranjante" ptr cei din jur, nu daca punem paie pe foc.
Sunt convinsa ca te-a deranjat mult atitudinea socrului, dar oare merita ?????
Oare merita sa "strici" relatia ta cu sotul ptr el(SOCRUL)?
Oare prin ignoranta la actiunile/ vorbele lui nu ii dai o lectie de viata si iertare si socrului si sotului?
Oare linistea ta sufleteasca/ impacarea sufleteasca si armonia din casa nu e mai benefica ptr familia ta?

Hai, nu traii cu senzatia ca restul soacrelor/socrilor sunt absolut toti minunati...nici pe departe.Dar ii iubim, si ii facem si pe ei sa ne iubeasca..dar cere timp, rabdare, diplomatie(cum zice o prietena )si poate si urmarirea intereselor tale.


Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgipuia

Miha tu nu mai zici nimik de tine? esti mai ok?



nu mai zic nimic...sunt terminata...mi-a iesit zumba pe nas...ma dor toate alea,azi noapte am dormit neintoarsa...nu stiu cand am adormit,cand m-am trezit....dar nu ma las..merg mai departe!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

mi-ati facut o pofta de miscare cu zumba voastra ca io fusei mare sportiva, dar acu in afara de pozitia in patru labe cand pasc scamele de pe covor nu prea mai prestez.

happy, pt gimnastica medicala, masaj si fizio iti recomand cabinetul Axis pe bd. mamaia, la turnul de langa sp. militar, au si kinetoterapeut, sunt profi; despre job, eu sunt pe principiul "orice sut in dos e un pas inainte", hai ca o sa fie bine, da sfara-n tara si sigur apare ceva.

georgi si eu las de obicei de la mine pt a pastra relatii cat de cat bune, numai ca la mine e invers si mai dureros, adicatelea cu parintii, asa ca ... fa cum stii tu mai bine

sa va zic ca ieri n-am scapat oricum de sarbatorire, a trebuit musai sa iau un tort mic de gura copilului, in care am aprins o lumanare de-aia de la parastas, ca numai asa aveam in casa , cand mi-a dat cadoul de la el a trebuit sa zic "danke" (ca trage cu urechea la sora-sa cand repeta la germana si o zapaceste cu intrebarile) si bonus a sunat-o si pe socrela sa vina musai ca e ziua lu' mami si sa aduca si un cadou

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladis
in afara de pozitia in patru labe ...nu prea mai prestez.


mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE


Ce sa zic

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Daca va fi sa te infierbanti, infierbanta-te la soare.
Daca va fi sa inseli, inseala-ti stomacul.
Daca va fi sa plangi, plange de bucurie.
Daca va fi sa minti, minte in privinta varstei tale.
Daca va fi sa furi, fura o sarutare.
Daca va fi sa pierzi, pierde-ti frica.
Daca va fi sa simti foame, simte foame de iubire.
Daca va fi sa doresti sa fii fericit, doreste-ti in fiecare zi...”
Pablo Neruda.

Poze Mos Craciun DC

bazar umanitar

Mergi la inceput