Fluturasi de martie-aprilie 2011 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

simona si dorinut@ aveti dreptate!
trece timpul atat de repede cand sunt acasa si ma relaxez, ma documentez despre bebe, mai gatesc...
iar pozitia asta pe scaun la birou ma termina. incepe sa ma doara spatele.
dar, eh, mai am doar o zi...
nu stiu cum rezista la serv fetele trecute de 28 sapt, precum catank

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti burticilor?

Noi suntem bine, doar o mana ma doare f tare, cred ca mi-am scrantit-o in somn sau nu stiu ce am facut, ca abia o mai pot misca. Nu am apucat sa citesc nimic din urma. Sper ca sunteti bine toate. Tin pumnii tuturor celor care se duc saptamana aceasta la eco, sa vina numai cu vesti foarte bune.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Cris85, la multi ani, sa fii sanatoasa si sa ai un bebe sanatos si la termen.

Am vazut si eu prima pagina, am observat ca ne-am mai inmultit de vineri de cand nu am mai intrat si am deja emotii pentru primele 3 mamici din listuta.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 33+ Rares Andrei

AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Cris85 La multi ani!!

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ce fac fetele?
antonia mea doarme ca am culcat-o tarziu azi
si eu bantui pe aici
nu am chef de nimic
ziceam ca imi fac bagajul si nu imi vine
si amr-ul cred ca il voi pune de sapt viitoare
ca asa e corect
sau de sapt asta dar cu 11 sapt

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 29+ PETRA ADRIANA
[/b][/red]AMR 10 SAPTAMANI[/red][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Eu cum mananc putin cum simt ca-mi plezneste burta parca, da nu pot sa ma abtin , acum stau sa pocnesc .

mami de Naty (10.04.2009) si cuAlex 36+
AMR 3 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina.n asa sunt eu seara
asa eram si cu antonia
daca mancam dupa 6 ceva aiurea
era vai
si acum la fel
nu pot manca seara decat branza cu rosii
sau cu mamaliga
desi si pe aia o evit ca e seara
da aseara mancam la 12 noaptea
meniul
ca imi ghiortaiau matele
nu prea ma pot tine de marele regim
da asta e
offffffffffffffff

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 29+ PETRA ADRIANA
[/b][/red]AMR 10 SAPTAMANI[/red][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Irinucasunt perseverenta pina in maduva oaselor. Si nu renunt pina nu mi se intimpla ceva negativ...deci nu sunt un bun exemplu, am mai spus asta. Daca ati sti ce fac eu pe acasa...eheee...ideea este ca nu m-am menajat deloc. Dar starea de bine mi-a permis...sa vedem pina la proba contrarie

M-au sunat cei de acasa ca mi-a sosit patutul, ..cica ar fi sunat si simbata dar nu am raspuns ...pai daca am spus ca ma odihnesc odihna sa fie. Si i-am intrebat...sigur se regleaza pe doau nivele ei da...desigur, va aratam unul montat cind veniti. Am sunat pe alte doua siteuri ...ei la rindul lor au sunat la producatorul direct din bulgria si le-au confirmat inca odata ca aceste modele noi au aceasta posibilitate.

Si stiti care e faza haioasa... o intreb de dna...nu va suparati ce culoare am comandat verde cumva? ...(fetelor sunt ametita complet...) si dna imi raspunde...mdadaaa are si verde, dar este galben cu verde, predomina culoarea galben

Deci...ce inseamna oboseala, grava, ... l-am comandat vinerea trecuta cind am iesit de la servici, eram f obista, nerabdatoare, l-am vazut, mi-a placut...si am comandat...in 10 minute rezolvasem.

Ei... se mai intimpla....



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor!

am luat 8 la examen! sunt feri:P ca nu prea am invatat..

la multi ani si de la noi!

nu am avut timp sa citesc pagina cu pagina..poate mai pe seara ca acum s-a trezit Tudor si ma joc cu el:D si suntem in plin instructaj cu olita..vreau sa scap de pampersi pana nasc..macar sa cumpar o dimensiune de la market nu 2..si merge f bine! tocmai ce am tras o alergatura la olita..'pisu'

fetelor cu burticute cu gemeni..DD sa ii tina la caldurica cat mai mult..

va ca sunt chemata la masa:D sotul gateste:P si..si eu simt ca plezneste burtica dupa fiecare masa..uff..si cred ca am cam luat proportii..vin cu poze diseara..cum am promis de mult timp.. dar ce sa fac daca avem 2 laptopuri si 1 calculator..si intru de pe toate..si nu ma nimeresc la ala care trebuie niciodata:P

revin

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor,pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 28+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Viss draga,
apropo de tensiune: masoara zilnic cateva zile, in repaus, si evident fara cafea sau cola (care oricum nu sunt o idee buna fiindca favorizeaza contractiile).
Daca valorile sunt peste 140/90 mmHg va trebui sa incepi sa iei tratament antihipertensiv (de exemplu Adalat CR 30 mg, 1-2 cp/zi).
De asemenea daca persista valori mai mari - trebuie sa faci o proteinurie 24 ore, creatinina, numaratoare trombocite, TGO si TGP sa te asiguri ca nu exista un risc mai mare apropo de ecla/preecla.
Cam atat. Deocamdata nu te stresa, dar relax, odihna, fara cofeina!!!
Cu drag





Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s29 cu un dragalas

Mergi la inceput