De ce guvernantii se trateaza in Austria?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

E posibil ca guvernantii sa-si poata deconta unele cheltuieli cu tratamentele in strainatate....asa cum li se deconteaza si din www.ciutacu.ro/wp-content/uploads/2011/01/avas1.jpg" target="_blank">pretul biletelor la concerte .

De tupeu nu duc lipsa



31 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Ce te miri atata! In toata lumea se dau reduceri pentru cei din aceeasi bransa. Medicii au reduceri la servicii medicale, ceferistii au reduceri la tren, samd.
ACDC ofera reduceri pentru ANAF, AVAS, ARAS samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

cu formularul E112 orice cetatean roman poate beneficia de tratament in Europa, cu o conditie: ca acea procedura sa fie aprobata si de casa de asigurari din Romania.
Eu de refuzuri inca nu am auzit.

Nu stiu cum e in cazul lui Teo, dar la Bartolomeu Anania si la Monica Icob Ridzi nu cred ca e cazul de formular, pt ca procedurile pe care le fac ei nu se fac si la noi.....trebuie sa plateasca din buzunar.


edit: lui teo ii plateste sarbu, deci iar nu intra la "deconturi"



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

fie ca nu se fac respectivele operatii in Romania, fie au bani multi si uite-asa, ca e la moda sa nu te tratezi in Romania. Eu am o alta intrebare: exista zeci si sute de cazuri de copii care au nevoie de operatii in strainatate. de ce nu le ofera statul/guvernantii acesti bani ca sa nu mai fie parintii obligati sa solicite donatii in presa, pe net, pe forumuri? O fi platit Mitropolia pentru vreunul din aceste cazuri? (sper ca da)

blog


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=0" target="_blank"> Eva cu obrajori ca marul - concurs CHIC - adr.jpg


Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Calipso_Zeus said: Pe scurt de ce nu se trateaza in tara in schimb ne pun pe noi sa o facem?

Eu nu stiu cine te opreste sa mergi in strainatate la tratament? Cine te obliga sa te tratezi in tara?

Cit despre Teo, parca a mai slabit nu? Cine stie de ce o fi facut criza aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

E vorba de principiu.Hai sa-ti raspund si eu la fel:
De ce ai plecat din tara daca e asa de bine aici si daca ai plecat si nu stii cum e aici de ce te bagi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Calipso de obicei imi plac raspunsurile tale, dar acum ai fost rautacioasa... Nu cred ca e problema cuiva ca Teo a mancat prea mult,sau sa ii faci "maria sa slaninosi" pe toti in cauza e absurd. Poti cere o parere si politicos ,nu trebuie sa arunci cu venin. Am dat o steluta pentru aciditate .
Si ca sa iti raspund la intrebare . Poate ca e si un trend sa te tratezi in alta tara,incepand cu hernia de disc a lui Base de acum cativa ani,si terminand cu boala lui Ritzi... Ai primit si raspunsul ca unele boli nu se trateaza in tara la noi,din diverse motive... Daca isi permit,duca-se unde vor,atata timp cat nu se duc pe banii mei. Oricum e urat sa te legi de sanatatea cuiva ,indiferent de statut. In primul rand e OM.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 7+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Calipso said: E vorba de principiu.Hai sa-ti raspund si eu la fel:
De ce ai plecat din tara daca e asa de bine aici si daca ai plecat si nu stii cum e aici de ce te bagi?

Si ce are una cu alta? De ce nu pleci si tu din tara daca nu-ti convine?
Cine te opteste? Asa cum nu te opreste nimeni sa te tratezin in strainatate.

Si inca ceva, asta e forum public, nu forumul tau personal, de aia ma bag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

De ce pleaca? Pentru ca ii tine buzunarul. Asa procedeaza si alti oameni care isi permit, nefiind politicieni. Sau stiu eu ce persoane publice.


Ioana, Rebeca (16.05.2004), Sara (17.04.2009) si 35+
Creste fata mica... Creste si minunea Rebeca
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/bebebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karfe spune:

Nu m-ar deranja daca Tiriac,Sarbu,Banica Jr.,Gica Hagi,s.a.m.d. s-ar duce la tratament in strainatate,dar niste oameni ai puterii sa se duca, DA!
Pe oamenii acestia i-am ales noi,eu nu imi permit sa merg in strainatate sa ma tratez,dar nici nu vreau.
vreau sa am posibilitatea sa ma tratez in tara mea,organele competente sa imi asigure un tratament eficient aici.
dar ei ce fac se ...si pleaca in strainatate sa si scoata grasimea din burta.
Si lui Teo mai corect mi se parea corect sa-i plateasca adi minune tratamentul

Mergi la inceput