De ce guvernantii se trateaza in Austria?

De ce guvernantii se trateaza in Austria? | Autor: calipso_zeus

Link direct la acest mesaj

Zilnic pe toate posturile scrie in banda aia de jos ca"x"deputat/senator s-a imbolnavit si a plecat in Austria sa se trateze.Ca Teo de grasa ce e si de mancat din banii de senator sau ce naiba e a facut "x"boala si fuga in Austria,ca Monica cu trei nume fuge in Austria, ca popa ala de 90 de ani nu serveste spitalul de unde-i vin clientii... ca sistemul nostru sanitar pe care l-au nenorocit de tot guvernantii nu e bun pentru slanina lor?

De ce ei pleaca?Pentru ca nu au incredere in munca lor?Ca stiu foarte bine ca s- furat din plin si ca sistemul nostru e in colaps?A, cei carora le-au redus veniturile sunt buni de stat in spitalele noastre mizere dar maria lor slaninosii nu.

Astept pareri .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Te multumesti cu pareri sau astepti dezlantuirea maniei proletare?

Cata vreme nu merg si nu se trateaza acolo pe banii nostri, sa fie sanatosi. Teo merge pe banii fostului ei patron, asa ca hai sa o lasam in pace si sa-i uram insanatosire grabnica.

Ai ceva date concrete cum ca Xulescu si-a tras din buget banii de spitalizare si drum la Viena? Nume si sume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Pe scurt de ce nu se trateaza in tara in schimb ne pun pe noi sa o facem?CE nu e tara pe care cu onor o conduc?Ce exemplu dau ei celor care ca niste fraieri i-au votat(eu nu)fugind sa se trateze la mii de euro ziua de spitalizare?Banii astia nu provin din salariile lor amarate de bugetari?
Iar Teo de prea multa mancare grasa a ajuns aici....se stie ca pancreatita acuta a lui Teo este de la o colica biliara si de la faptul ca o piatra i-a blocat canalul coledoc.
Daca manca mai putin nu se secreta asa multa bila si misca pietroaiele alea.
Si de ce ti se pare tie ca e"manie proletara"vai ce cuvant pretios,ti-a luat mult timp sa-l clocesti,nu?
Adica toti cei care spun ceva care nu e lauda conducatorilor iubiti esunt proletari si amarati?Inteleg ca tu daca nu jignesti nu te simti satisfacut.Numa ca io de exemplu sunt prea nesimtita pentru secolul asta.

O seara buuuuuuuuuunaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaisG spune:

Eu nu inteleg care e problema ta cat si cum mananca Teo. Mananca sau se trateaza pe banii tai? Si da, Marius a zis bine : "manie proleta".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeusIar Teo de prea multa mancare grasa a ajuns aici....se stie ca pancreatita acuta a lui Teo este de la o colica biliara si de la faptul ca o piatra i-a blocat canalul coledoc.
Daca manca mai putin nu se secreta asa multa bila si misca pietroaiele alea.


Vai, ce urat....

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeusNuma ca io de exemplu sunt prea nesimtita pentru secolul asta.


Ei serios, nu ne-am fi dat seama.


32 +

Mai avem 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Calipso Zeus - in primul rand ti-ai ales un nick ce denota niste lipsuri de cultura. Pai ori Calipso ori Zeus? Stii ce inseamna aceste doua cuvinte?

Apoi, interventia ta despre ce mananca Teo este rautacioasa. Ai grija. Zeii sunt intotdeauna razbunatori si s-ar putea sa faci si tu o criza ca cea incriminata - de la o sarma, sometimes ... si sa vezi ce frumos e cand vecina o sa te barfeasca ca esti alcolica si bagi prea multa slanina in tine.

see iu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

Iar Teo de prea multa mancare grasa a ajuns aici....se stie ca pancreatita acuta a lui Teo este de la o colica biliara si de la faptul ca o piatra i-a blocat canalul coledoc.
Daca manca mai putin nu se secreta asa multa bila si misca pietroaiele alea.





Iete scirtz,ca ai stat tu la masa cu Teo sa vezi ce si cum a mincat!

Cum e a doua remarca pe tema asta ,la un subiect cu doar replici,m-a zgiriat rau pe retina!Nu-s fan Teo,dar mi s epare aiurea sa vii tu sa cataloghizezi in halul asta!


Fac si eu ca si capcaunul,nu intzeleg ce asteptzi sa auzi ,cind raspunsurile se cunosc!Eventual iar un subiect de scandal pe tema sistemului sanitar romanesc!


Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Na ca m-a oprit doar la a doua ta interventzie.n-am citi restul raspunsurilor si vad ca e cam la unison atmosfera!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus
Iar Teo de prea multa mancare grasa a ajuns aici .... Si de ce ti se pare tie ca e"manie proletara" vai ce cuvant pretios,ti-a luat mult timp sa-l clocesti,nu?

Ca ai cu mine ceva de impartit, fie, dar pentru ca arunci laturi peste boala unui om voi cloci si o steluta, pe care o depun peste topicul care te framanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

Nick-ul meu nu te intereseaza pe tine.Daca mai era un/o calipso pe forum?A fost prima idee care mi-a venit.Daca te iau la intrebari despre mitologia greaca banuiesc ca in afara de Afrodita habar nu ai nimic.Daca tu iti faci un tel in a elebora nick-uri ca si cum ar conta extrem de mult atunci ....
Si de unde stii tu ma rog care e gradul meu de cultura?Vrei sa facem o intrecere?Cumva?O sa te semnalez la moderator ma jignesti fara sa cunosti.Cand tu mancai franzela cu paine eu citeam intre altele ILIADA,ODISSEA,ENEIDA..vezi ca nu-s nick-uri draga mea.

Si apropo cinci stele nu sunt?
A si nu stiam ca sunteti fani teo..scris cu litere mici.V apot intreba ce a facut ea pentru voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns calipso_zeus spune:

SA revin"Calipso"nimfa care l-a retinut pe Ulisse 7 ani pe insula ei.
Zeus cel mai tare din Olimp.vrei sa continui sa-ti verific un pic cultura?Daca era mercur hermes ai fi zis ca sunt unul si acelasi?

Mergi la inceput