De ce guvernantii se trateaza in Austria?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus
Cand tu nu mancai franzela cu paine eu citeam intre altele ILIADA,ODISSEA,ENEIDA..vezi ca nu-s nick-uri draga mea.

Franzela cu paine nici eu n-am mancat vreodata.
Asta nu m-a-mpiedicat sa citesc nickurile mentionate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Daaa...de mare potentzial subiectul!Si userul care la initziat!Am raportat si eu la moderator...sa vedem!

Ma duc sa-i dau o stelutza sau...???ca nici atit nu merita!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

Cand tu mancai franzela cu paine eu citeam intre altele ILIADA,ODISSEA,ENEIDA..vezi ca nu-s nick-uri draga mea.




Asa te-nfoi de zici ca tu le-ai scris...intre doua franzele cu paine. Totusi, Odissea ce e? Si te-am vazut relativ activa pe la topicul cu gramatica, ce-ai zice de cate-un spatiu dupa virgula?...
(nu, nu-mi place Teo in mod deosebit; de fapt mi-e...nicicum).

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
19 luni
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

iti spun eu: din acelasi motiv pt care si simplii cetateni (e.g eu) se trateaza la AKH Viena: pt in Romania, desi sunt medici f buni, anumite medicamente si protocoale inca nu sunt aprobate de casa de asigurari, deci nu se efectueaza. Daca e tot e sa le platim, le facem undeva unde au experienta.
Viena e cel mai aproape, iar spitalul lor Universitar unul dintre cele mai bune din lume.

Pe mine personal medicii romani m-au sfatuit sa incerc acolo. Stiinta lor a fost foarte apreciata de omologii vienezi, dar tratamentul nu il puteam face in tara pentru ca nu e inca aprobat si pt boala mea.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

De unde sa stie fata? Virgula a fost folosita prima data de grecii antici la vreo 4 secole dupa Iliada si Odissea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

apropos de MIRitzi, fereasca Dumnezeu, are o boala f f nasoala, been there, done that.....

si am ramas inmarmurita cand am vazut cata ura se revarsa asupra ei, indiferent de dosar etc etc, cum poti sa pui ca si-a inventat boala si ca sa se intoarca intra 4 scanduri si altele asemenea pe care le-am citit si m-au lasat stupefiata.

Edit., si poate imi zice si mie cineva exact care a fost scandalul si de e acuzata, ca eu cu stirile mai slabut, acum mi-a atras atentia pt ca am urmat acelasi traseu dpdv sanatate.
edit 2, da fara linkuri, explicatie pt lautari, pliz:D



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

E acuzata ca pe cand era ministrul tinetretului ar fi organizat o petrecere de 1 mai si a cheltuit nejustificat de multi bani. Acei bani se banuie ca ar fi fost folositi in campania de candidat independent la europarlamentare a lu' EBA.
In mare cam asta e.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Moama, ce ma amuza atata agresivitate gratuita.

Ma refer la calipso_zeus, bineinteles.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Tu spui de Teo?(eu nici macar n-am stiut ca e parlamentar pin n-am aflat ca e bolnava!!!)



Citat:
citat din mesajul lui Androix

E acuzata ca pe cand era ministrul tinetretului ar fi organizat o petrecere de 1 mai si a cheltuit nejustificat de multi bani. Acei bani se banuie ca ar fi fost folositi in campania de candidat independent la europarlamentare a lu' EBA.
In mare cam asta e.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!


Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

A si nu stiam ca sunteti fani teo..scris cu litere mici.V apot intreba ce a facut ea pentru voi?


Trebuie sa fi facut Teo ceva pentru mine si / sau sa fiu "fana" ca sa nu ii doresc raul ori sa o numesc "grasa"?

Foarte bine ca a plecat in Austria, ii doresc sanatate, ei si ORICUI are nevoie de spitalizare.

Mergi la inceput