Prietene la bine si la greu - 99

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu nu am inceput propriu zis, sunt pe AC si ma vitaminizez de capul meu, la sf. lunii primesc schema de tratament, nici nu vreau sa ma gandesc

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

simina,eu stiu doar de magiun de prune de topoloveni (cred ca exista si altesortimente),eu din asta le dau mucosilor...scrie pe el ca e facut doar din prune,fara zahar adaugat


Many,Smara...trece ea greva foamei...nu stiu daca are legatura cu Fe,ca noi nu am luat.La noi s-a cam reglat treaba cu masa,nu mai sunt circ si urlete, am marit intervalul de timp intre mese la 5 uneori chiar 6 ore. Ma ajuta in treaba asta si faptul ca iar au trecut la un somn pe zi, astazi de ex de la 13 la 16(dragos) si 15 (eva).Cum precedenta masa a fost la 10,astazi au mancat pranzul la 16/17 si a fost liniste.



Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara,
Noi azi am fost la cumparaturi.
In Carr4 nu am ajuns.Am trecut pe langa.Parcarea plina,plina.Nu aveai unde sa parchezi(ma refer la Baneasa).
In Sell liniste si pace.
In auchan militari supe bine.Aglomeratie,dar la casa lumea se misca si am scapat repede.
La Kiabi militari imi venea sa impusc.Am stat o ora la coada ca sa platesc produsele.
Monis la Kiabi Militari am vazut 2 camasi cum vroiai tu.M-am uitat special.Vroiam ceva si pentru mine dar marimile erau imense.
Multumim de comentarii la poze.Ma fac sa ma simt asa mandra de feciorul asta mic si scump.
Azi le-a facut bunicilor o demonstratie:cum merge el.
Ralu imi pare rau ca ai mult de lucru.Te felicit pentru baietii descurcareti.
Lyly .Trece cucuiul lui Alex.Sunt semne ale copilariei.Noi ne panicam dar ei nici nu isi dau seama ca pot fi in pericol.
Smara incearca sa te calmezi,ia o pauza cu mesele cum a facut si Lumi_r si poate reveniti la sentimente mai bune.
Many cred ca si voi aveti nevoie de o pauza.Mai ales tu,trebuie sa fii puternica si sa te gandesti ca stresul nu te ajuta cu nimic.
Monis imi place ca va distrati.
Raluci pe unde umbli?La fel dam strigarea si pentru Krelia,Cory,Coque,Lili si toate fetele lipsa.
Dankutza,unde ai fugit?
Bobomom cred ca e foarte greu fara ajutor.Eu si cand stau o zi mi se pare greu.In ziua aia nu fac nimic.Ma dragalesc cu el si atat.

sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.
hai Many,hai Raluci
sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Mai intai: BoboMom , bine ai revenit! Vazut poze cu Bobo, placut mult.
Mersi de incurajari.

Lumi, Monis, Many, Tina, gabitza si Licu, .


Licurici
, asa e: am un baiat extraordinar si ma bucur tare mult de el. Nu ii voi putea multumi niciodata indeajuns lui Dumnezeu pentru ceea ce mi-a dat.
Toul e ok, distractie maxima, pana trebuie sa manance. Numai cand vede lingurita incepe sa tipe. Si asa nu stiu cum face din gat, de parca guitza si ma impinge cu mana. Am schimbat nshpe feluri de lingurite. Nici singur nu mananca mai mult de 2-3 guri. Nu stiu daca fierul asta e problema, sau e doar una din probleme....pt ca a spart si un molar acum doua zile, si e umflata si ff rosie gingia si in partea cealalta sus - tot un molar.
Intr-un cuvant: a tunat si le-a adunat.
Bine ca ma ajuta sotul fooooarte mult, ca altfel cred ca o luam pe campii de mult...


Apropo de sot: citeam postarea lui Ralu , ma bucuram pt succesul din prima zi de munca, dar ma si intrebam daca sotul are cumva un job mai flexibil, care ii permite sa-si faca singur programul de lucru oarecum... pt ca din cate vad, are un ajutor de nadejde in el pe timpul zilei.



Lyly
, imi pare tare rau de cazatura Alexutului. Sper din inima sa nu fie nimic in afara de cucuiul acela, care trebuie musai pozat. E primul din viata lui, nu?


many, inteleg ce spui cu noua odisee. Intr-adevar, pt noi au fost si sunt de mare ajutor Diana si Shtephy, atat in sarcina cat mai ales dupa. LA noi a fost si un caz mai aparte sa zic asa, ca numai ele doua sunt mamici cu experienta. Insa, la odiseea de Iulie-August, din ce s-au inscris pana acum, am numarat nu mai putin de 18!!!! mamici care sunt la al doilea/al treilea copil. So....
NU stiu inca...deocamdata nu imi permite timpul sa intru si pe-acolo. Iar ca sa dau vreun sfat, trebuie sa stau sa citesc cat de cat. Destul mi-a fost ca am citit o data si se vorbea numai despre mancare si cartofi prajiti, si eu cum sunt pofticioasa lumii, m-am si dus in bucatarie sa-i execut, ca simteam ca lesin.

IN afara de asta, se si scrie intr-un ritm nebun, cu care eu nu pot tine pasul. Si e si multa balarie...discutii in afara subiectului pe pagini intregi... (cum a fost si la noi la odisee de altfel, dar de....atunci eram la prima sarcina, nu aveam copchil de hranit, nici cine sa ma traga de pantaloni sa ma joc cu el, sa-i povestesc de prin carti, nu lucram pe cont propriu ci la firma, etc, etc. )

Si ca sa fiu sincera, cred ca sunt si putin descurajata in a mai ajuta pe cineva (cu alaptatul ma refer...). Doua cunoscute au copii mici, le-am tinut teorii peste teorii inca dinainte de nastere despre beneficiile alaptatului atat pt mama cat si pt copil, le-am spus experientele mele, le-am consiliat si dupa nastere, le-am dat de citit tot ceea ce am citit si eu, si...rezultatul a fost dezastruos, acelasi la amandoua: pe la 2-3 luni au trecut bebeii pe lapte praf, fiecare invocand motivele ei, stupide dupa parerea mea (pe care le-am si demontat in 2 timpi si 3 miscari).
So, am inteles ca daca nu reprezint cat de cat o "autoritate" pt cineva, daca este o persoana mai indepartata oarecum, imi racesc gura dejaba, ca fiecare face cum il duce capul.
No, hai ca m-am lungit cat o zi de post si nu mi-am terminat norma de lucru stabilita pe azi.

toate fetele, mi-e tare dor de placintoaie nominale, dar nu stiu cand/daca mai am timp de ele.

Noapte buna si somn odihnitor!




Mami de Timi nazdravan si 11+ cu Fantomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Licurici parca tu intrebai de spumant pentru bebelusi.
Au la dm de la saubarr spumant,minge spumanta si sare colorata pentru baie.Nu stiu pretul si nici ce contin.Si Balea are spumant pentru copii la 8.99 ron.
Mi-am luat de la dm un lapte demachiant si o lotiune tonica cu trandafir salbatic pentru ten uscat si sensibil(eu asa il am).Sunt divine amandoua.Dupa ce m-am dat cu tonic nu am mai avut nevoie de crema,iar fata era fina.Pretul e de 10 ron/bucata.Atentie:pe traducere scrie ca nu au alcool dar in ingrediente e trecut.
I-am luat si lui Geo un gel de dus 2 in 1 sampon si gel la 10 ron.Are 200 ml si miroase a lamaie.

sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.
hai Many,hai Raluci
sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Monis vezi daca iti place ceva de aici.
www.nextdirect.com/ro/en/shopping/women-petite-collections/tops/5/4" target="_blank">first
www.nextdirect.com/ro/en/shopping/women-petite-collections/tops/1/3" target="_blank">second
www.nextdirect.com/ro/en/shopping/women-petite-collections/tops/6/6" target="_blank">3
www.kiabi.com/femme/chemisiers-tuniques/chemisier-carreaux-manches-courtes/31/P203988" target="_blank">4
www.kiabi.com/femme/chemisiers-tuniques/chemise-crepe-de-coton-imprimee-carreaux/31/P215438" target="_blank">5.
Gata.
Noapte buna.
S-a trezit papusa mea mica asa ca ma duc si eu in pat langa baieti.
Somn usor.

sus,sus,sus,2 linii asteptam,prietene felicitam.
hai Many,hai Raluci
sarcina usoara Smara ,Licurici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

executat modificarea BoboMom

multumim pt cuvintele frumoase
cucuiatul i se va spune de acum inainte

pup fetele suparate si fulgusorii mofturosi si bolnaviori

nb all

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LYLY ce cucui are Alexandru. N-ai incercat sa il dai cu Tamus? DANKUTZA spunea ca e f bun pt cucuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Lylyana, merci! pe Alexandru cel scump si cucuiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Bobo doarme la el in pat, respectiv in camera lui. Acum sa vedem cum o fi cand se trezeste, ca de adormit nu au fost probleme, a adormit in maxim 5 minute, cu mine langa el. Am luat toate masurile de precautie, zic eu, sa nu fie probleme chiar daca ar cadea sau s-ar da jos din pat. Patul lui e mult mai jos decat patul in care dormea cu mine. Acum sa vedem daca va fi ok cd se trezeste intr-un 'loc nou'. Oricum sunt pe faza (cu monitorul) sa ma duc imediat la el. Si acum mai e inca o chestie. Oare o sa mai pot EU sa dorm fara el?? Si de bine ce ma bucuram ca mai avem doar 3 nopti fara Daddy, am aflat ca de fapt mai sunt 4, pt ca marti trebuie sa lucreze pana la 6, asa ca o sa vina miercuri la pranz. Inca n-a schimbat biletul de avion. Speram sa nu avem surprize si sa nu mai fie locuri la zborul de dimineata, miercuri. Offf.... si bunicii tot bolnavi sunt si nu putem conta pe ei. Acum o sa ma relaxez un pic cu cartea lui Ricky, dupa care ma duc la nani. Va pup!



Mergi la inceput