Prietene la bine si la greu - 99

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Apropo de fructe, Nicholas mananca mar intreg de ceva timp Tot vedea merele in cos pe masa si-mi cerea (in principiu sa se joace cu ele, banuiesc) asa ca o data i-am dat un mar spalat, dar necuratat, pt ca am crezut ca doar se va juca cu el, dar de unde, ca a inceput sa muste din el Asa ca acum i le curat si scobesc negrelile de la cotor si i le dau asa. Ii place tare mult sa muste din mar. Nu-l termina, fireste, dar papa destul. Ii dau in continuare si fructe de la borcanele si fructe proaspete. Ii dau si cubulete de fructe la punguta de la Gerber - sunt freeze dried (habar n-am cum e procesul asta, dar la ingrediente e trecut doar fructul, deci banuiesc ca nu au zahar sau altceva adaugat). Ii plac foarte mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Lumi_R, la Vlad refuzul fructelor a fost doar inceputul, acum refuza aproape tot, ce mai mananca cat de cat este mamaliga cu branza si unt, dar nici aia tot, pana acum si alea 2 linguri de legume cu carnita le manca pasate cu furculita, mai nou daca simte ceva mai mare in gura scuipa, deci am revenit la blenduit, de fructe bucatele nu se pune problema. Ne-a avertizat dr. ca o sa sparga maselute si sus si jos pe partea stanga, si parca zic eu ca si dintzocul nr.8 (incisiv lateral jos) a spart, poate de acolo, insa eu simt ca nu mai pot, ma consuma teribil faptul ca nu vrea sa manance. Cand mancam noi trage de noi sa vada ce avem in farfurie, cand duc lingura spre el baga capul in piept si se trage jos.
Gata ca m-am plans destul.
Bobomom bine ai revenit
Seara placuta

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Many_bani, merci! Bafta la papat!

Am si eu o rugaminte la cine poate face modificari la prima pagina - imi schimbati si mie ID'ul, va rog? Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui BoboMom

Many_bani, merci! Bafta la papat!

Am si eu o rugaminte la cine poate face modificari la prima pagina - imi schimbati si mie ID'ul, va rog? Merci mult!

Laura de Nicholas


Capitolul este deschis de Lyly, deci ea poate sa-ti schimbe ID-ul, sa speram ca vede mesajul tau

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu si Smara, m-am tot gandit la voi, la burticute si la noile odisee. Eu cred, sper sa nu va suparati pe mine, ca ar trebui sa va inscrieti si acolo. Cate sfaturi utile nu am primit si noi de la Diana si Shtephy, chiar daca ele nu au timp la fel ca noi, de cate ori au vazut cate o intrebare, temere de a noastra si cand era si dupa ce am nascut ne-au raspuns. Sa nu va suparati pe mine

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Monis imi place tare mult cum va face voi timp si ptr. sufletul vostru, sper sa fie Santi de gashca si sa va mai lase la distractie.

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard


Monis, tinand cont de faptul ca site-ul a fost lansat cu jumatate de ora inainte sa postez aici, normal ca nu sunt job-uri... inca!



am inteles . Cand apari joburi sa ne anunti

Smara, Many imi pare rau tare ca citesc asa chinuri la voi . Nu stiu ce sa zic, eu am dat pe dinafara de la pusul la culcare... pur si simplu nu stiu cum m-as descurca daca nu ar manca...

Many ai mare dreptate cu ca ar trebui sa-si faca putin timp si de noua odisee. Pana la urma nu trebuie sa scrieti la toata lumea, dar mai puteti raspunde la cate o intrebare, sa mai luminati cate o mamica sau gravidutza .

Chiar asa Shtephy, Miany, Ramona, Alinush si restul absentelor, pe unde mai sunteti? si mai stie cineva ceva de Magda ca parca avea control la inimioara cu Rares...


seara faina, plec la un poate ma mai relaxez ca azi dupa masa iar l-am tot culcat pe pitix pret de vreo ora




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Smara te pup ,hai ca acum vorba fetelor, e si starea asta putin amplificata de bortzosenie. Hai ca Timi e copilul vostru frumos, cuminte, sanatos! E greu sa vezi ca nu mananca..Nu pot sa spun decat ca sunt aici si te inteleg
Many, uff..si tu la fel, hai gandeste pozitiv si incearca sa stai calma pentru perioada care vine, caci ai multe de infaptuit! Cand incepi toate procedurile si cam care sunt etapele asa mai pe... intelesu meu?

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, Many, asa e cu noua odisee, doar ca mi s-a pus mie ciudat pata pe o mamicuta de acolo, sau poate e doar mi-am format eu o impresie gresita din trecut..Vad ca sunt mamici la a doua sarcina, ma simt ca si cum as face-o pe atotstiutoarea pe acolo.. pam pam..
Deocamdata nu ma simt pregatita,plus ca nici nu am fost la control. Daca nu's borti??si e vro dereglare hormonala


Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor, m-am indragostit de quinoa!!! Am uitat ca am pus-o la fiert, si stratul inferior era putin ars- care a devenit crocant- o bunatate!!!!

Si am executat salata cu fenicul si marar-reteta postata si aici, e atat de buna. Va recomand sa incercati
Si pt junioara am amestecat quinoa cu legume din ciorba si ou(ieri), astazi quinoa cu branzica si fructe.
Acum fierb din nou,sa ii dau si maine printre fructe.
Next target: lintea Sunt in cautare de retete atat pt noi,cat si pt domnisoara.

Oh, si multumesc mamei de Chiara, care a spus ca rontaie fenelul crud, ne-a placut si noua,si fetei, parca mi-e si mila sa il gatesc...




Mergi la inceput