Fluturasi de martie-aprilie 2011 (122)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:


Am uitat ieri sa schimb semnatura ca ramasesem la 29, dar de azi suntem pe 30+ si sa pun AMR-ul

Nah acum pot sa plec linistita ca nu mai sunt in urma cu updatarea semnaturii

Va pup, am plecat ca trebuie sa profit de soarele asta cu dinti dupa o saptamana de ploaie !!









_
Mind the Bump!30+ Sophia Nicole

AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Asa o sa fac..o sa iau legea si ma duc cu eala el...Ma dispera medicii astia de 2 bani care nu cunosc reglementarile in domeniu...

Daca tot ne contrazic macar sa se documenteze...
Si al meu abera cu 63 de zile inainte si 63 dupa...lasa ca vad eu cum fac!

De ieri am niste intepaturi in partea e js..in zona ovarelor...Exact ca niste dureri de ovare,ce naiba o fi??

26+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna fetelor! wikend placut tuturor! alina06 am comandat eu pe internet de la natracare si se poate comanda online. maine tre sa vina coletul abia satept sa vad cum suntdaca vrei sa comanzi sa stii ca ai site cu doua cap in urma la pag 9 meaajul de la SSABrya anaxena sunt foarte frumoase caruturile.

27sp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

dorinut@ dara mea de nastere este 26.06.1985

27sp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
scriu si eu scurt
Scrish - multumim ca ne tii cu picioarele pe pamant!
- nici eu nu cred ca in tarile civilizate din occident mamicile isi fac tampoane artizanale, acasa... Eu voi lua Natracare, am vazut ca exista si pe site Plafar, si oricum daca e comand de pe net, cele ptr lauze
- nu stiu cum e cu mancatul in timpul alaptatului, dar sunt sigura ca poti manca majoritatea alimentelor. Si ce inseamna sa nu creasca sub pamant - n-ai voie cartofi???

Am fost la Kiabi si am fost dezamagita ca nicio hanuita de bebe mic <1 an nu avea carton portocaliu de reduceri. Si la baietei nu m-am entuziasmat la prea multe.
Cred ca raman la TEX-Carrefour, Next si M&S.

Mi-au raspuns si de la CMU Regina Maria, abia astept sa le fac o vizita sa vad conditiile.

Va pup si cand imi mai amintesc ceva va scriu!



Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! s28 cu un dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Antguess am vazut ca ai deschis un topic legat de Dr Dumitrascu Mihai de la Municipal.De cand am vazut ca ai scris ca ai schimbat medicul am tot zis sa-ti scriu dar am uitat...scuze..

Eu am fost de cateva ori la el si mi se pare un super om in primul rand,un medic tanar,calm...l-am si sunat si mi-a spus rezultatul analizei prin telefon...Atat am facut eu la el!Cand a venit vorba de operatie m-am orientat la medicul la care sunt acum pt ca era mai experimentat pe problema mea.Eu am mai auzit mamici care au nascut cu el si erau super multumite..am inteles ca vine de acasa si este super ok.

Sigur vei afla tu mai multe detalii,dar pana atunci am vrut sa-ti spun si parerea mea..

26+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Am si eu o rugaminte la voi, avand in vedere ca ati trecut prin etapele bitest, tt etc
Am facut bitestul si a iesit cu risc scazut la toate DAR ...imi spune ca am valoarea papp anormal de mare in raport de profilul hormonal, ce inseamna asta?
Eu o ii arat dr meu luni, pana atunci poate imi raspunde cineva.
Multumesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Salutare!

Nu am reusit sa intru in Kiabi..o nebunie de nedescris...nu am reusit sa gasesc loc de parcare in Auchan
Am sa merg alta data...sa vad cand ...

Scrish, ai perfecta dreptate ca nu tb sa ne stresam mult in timpul alaptatului cu mancarea si deodorantul si ca totul tb sa decurga cat se poate de natural si normal, dar nu sunt de acord cand spui ca strainii sunt mai civilizati si mai destepti decat noi... Cred ca ingrijirile pre-natale la noi in tara sunt net superioare celor din afara. La ei nu se face nici o ecografie pana la 12 sapt, in cea mai critica perioada a sarcinii, nu se dau tratamente de sustinere in perioada asta, eco morfologica se face o singura data..si multe altele.
Cred ca tb sa judecam daca tot ce fac ei este bine si sa nu ii ridicam asa in slavi, pt ca uneori sunt "prea" relaxati.
Sper sa nu te superi ca am comentat parerea ta

anaxena, cred ca m-am indragostit ...de caruciorul pus de tine . Sunt superbe modelele cu floricele si imi place si cum se pliaza, si pretul. I-a placut si lu' barbata-miu . He-he si noi ziceam ca nu vrem alt carucior Sa vedem spre sfarsitul lunii cum stam cu banii. Tu te-ai hotarat la modelul asta?

referitor la tifon , si eu tot la sul nesteril am luat.

Cat de spre sexul bebelusului mie mi s-a confirmat de 3 ori, de fiecare data in 2D. In 4D am vazut doar fetisoara.

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 34+ cuCatalina Ioana

AMR 5 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

madutza, cred ca in vest ai dreptate cu ingrijirile pre-natale, cel putin din ce vb fetele, eu sunt in Croatia si sunt ca acasa chiar un pic mai grijulii, fac toate testele de acasa, mie mi-a facut eco la fiecare vizita si acum la fiecare internare ( 3saptamani)si am vazut ca si cu alte fete de aici ( pe care le-am vazut in spital)au grija, cred ca e o politica de crestere a demografiei , ca ei sunt dupa un razboi...

mami de de 7 ani si ingeras si 29+cu

AMR 9 saptamani
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

alina 06 da am avut contractii dureroase ieri
si de aia iau ginypral
acui l-am luat
si intr-adev
simpt la inima
palpitatii
cred ca de maine il iau si eu cate jumate de pastila odata
merg sa ma intind
ca am adormit fata

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 28+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput