Fluturasi de martie-aprilie 2011 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

mult ati scris fetelor cat am "zacut"...abia am citit un capitol...
fac o "pauza" de laudat..ieri al meu ubi a montat patutul..tare-i frumos

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Ce da bebita asta , e harnica foc! In toate partile da si sus si jos!
Sper sa nu aiba ombilicul in jurul gatului la nastere ca mami, ca eu la am avut de 3 ori in jurul gatului si era sa ma duc la nastere. Saraca mami cate emotii a avut!
Simona ar fi super daca ai gasi ceva aproape la fel nu chiar la fel , vreau sa zic acelesi nuante si texturi, insa cu desen complementar, nu stiu daca ma intelegi. Arata mai interesant, decat doua la fel . Spor la amenajari mamicuta harnica !


Feli cu Miriam in burtica 33 +
AMR 7S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

felicitas ca tot mi-ai adus aminte de cremele de bebei si tot ce mai trebuie...merg la farmacie azi si intreb de comprese sterile si alcool pentru buric si se uita alea la mine asa....ca ce-s alea, cum...? ca n-avem asa ceva....
zici ca erau cazute de pe alta planeta. cum sa nu fi auzit de asa ceva? se numesc altfel astea si eu nu stiu? ca eu exact asa am cerut: alcool+ comprese sterile pentru buric.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Ziua buna dragele mele! participam si noi la un concurs pe DC(detalii la semnatura)...intentionam ca premiul (oricare ar fi el sa-l donam unui caz social din forum)...ne ajutati sa facem o bucurie?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=6" target="_blank">Voteaza un Winnie MIC, dar CHIC! Voteaza m8 !!

Hainute NOI, import Anglia!

bazarim si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lavi vad ca ai aparut si tu. Te-ai plimbat azi de-ai lipsit atat??
Roxy, la Municipal trebuia sa avem noi hainute de bb, pampersi si cosmetice pt ei (baie, funnduletz etc). Acum 6 ani la maternitatea unde am nascut primul copil si unde voi naste si acum era cu scutecele lor...Intereseaza-te exact care-i procedura la voi la maternitate

Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

sunt si carucioare pt gemenas care au o greutate de 10 kg!!!!

felicia, parerea mea e ca Pampers sunt cele mai bune. noi mai folosim si Chicco. pt inceput am chicco si juma de bax pampers primit.


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

Lavi vad ca nu m-or sunat aia de la farmacia Dona sa-mi dea raspunsul la tampoane.
Roxy iti trebuie cate un set de hainute pe zi la bebe in maternitate (cel putin asa e la noi la cele de stat, la cele private nu): un body, salopeta, manusi si caciulita


Gravidutza fericita 34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Ce da bebita asta , e harnica foc! In toate partile da si sus si jos!
Sper sa nu aiba ombilicul in jurul gatului la nastere ca mami, ca eu la am avut de 3 ori in jurul gatului si era sa ma duc la nastere. Saraca mami cate emotii a avut!
Simona ar fi super daca ai gasi ceva aproape la fel nu chiar la fel , vreau sa zic acelesi nuante si texturi, insa cu desen complementar, nu stiu daca ma intelegi. Arata mai interesant, decat doua la fel . Spor la amenajari mamicuta harnica !


Feli cu Miriam in burtica 33 +
AMR 7S


Felicitas, interesanta idee cu complementaritatea!!!Voiam sa fac pe uni( un gri sau mov ca asa vor fi si canapelele - imi tb culori puternice ca altfel camera e lipsita d eculoare. Perdelele tot movalii le vad si draperiile gri...o combinatie de genul asta)
bepanthen mai imi tb si mie!!! Am acasa dar nici nu stiu dc sa folosesc de la Matei la bb mic, mai bine mai iau unul!. Cu caruciorul...sotul tot spera la baiat??hihi

Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulina_mica spune:

Roxy pentru buric ceri de la farmacie comprese sterile si atat, ca nu sunt speciale pentru buric, iar ca alcool folosesti spirt.

Gravidutza fericita 34 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Lavi vad ca ai aparut si tu. Te-ai plimbat azi de-ai lipsit atat??


Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


yep.
am mai cumparat una alta....am mai pus unele detalii la punct.

si mi s a pus pata sa schimb lavoarul, robinetul si moblierul de la baie

plus ne-am gandit cum sa facem camera copiilor....si am cautat ceva sup[ort pt landou.

tu?? pe unde umblasi??


mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!

Mergi la inceput