Fluturasi de martie-aprilie 2011 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

viss foarte convenabil carutu si ca pret!

[gravi 27]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

dorinut dar de asta manuala de la Avent am auzit numai de bine. si madutza are si a fost multumita de ea, si nu numai ea. oricum electrica nu iau, nu dau atatia bani pentru o pompa.

da, ma refer hainutele de iesit din spital. pai in spital ce hainute imi trebuie? nu-i infasa ei acolo in scutecele? mai trebuie sa duc si eu body-uri sau ceva?

viss este foarte frumos caruciorul numai ca eu nu stiu ce sfaturi sa-ti dau ca nici eu nu ma pricep. fetele cu bb2 stiu mai bine.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!


Pai daca zici ca e buna si ti-a confirmat si Mada eu zic sa-ti iei. Eu nu stiu exact ce firma au avut pritenele mele. Legat de hainute am auzi ca in unele spitale poti sa-ti aduci hainute sa-l imbrace.
De iesire oricum mai vedem si cum e vremea atunci si ne mai adaptam

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

fetelor voi aveti dureri de sani? la mine abia acum la 27 sp au inceput sa creasca si ma dor putin. la voi cum e?

[gravi 27]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Viss la carucior single cea mai mica greutate eu am gasit 7.5 kg, daca inmultim cu 2 ajungem la greutatea data de tine. Deci cred ca e ok. Tie clar nu o sa-ti mai trebuiasca sala la cat o sa ai de carat

------------------------------------------------------------------------------------------
33+ cu Edutu mic si zglobiu - Eduard Gabriel
Doamne Doamne te rugam sa-l tii pe bebe in burtica la mami pana la termen


AMR - 6 saptamani!


Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Viss ii luati in cosulet! Important e sa fie sanatosi, ca se gasesc acuma de toate!
Ieri am vazut caruciorul ales de sotior, nu arata rau. Este gri cu roz, foarte dragut, culoarea o sa-i placa sigur le bebita. Da nu o sa vina acasa numai dupa ce nasc carutu. O sa folosim prima data scoica, pentru iesit din spital numai sa iasa pitica sanatoasa din burtica. Taica-su mai spera la culoare bleu pentru carucior, cred, ca o zis ca daca cumva e baietel, da comanda atunci de bleu, si vine pana trebuie scos bebe din spital.
Al nostru carut este simplu de la DHS, sper sa fie comod numai pt bebe, restul nu ma intere, nu imi place ca nu are ladou, dar poate gasesc eu o solutie ca sa fie acolo la bebe perfect drept la spate.


Feli cu Miriam in burtica 33 +
AMR 7S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ailed..te felicit pt rezultatele la analize si pe bb pt eco buna!!!!!!!!Prietena cu al treilea bb era optimista si increzatoare?
Scrishcred ca punem 2 covorase la fel, nu unul mare...mi-e ca nu da bine...si spatiul va ramane asa momentan, vedem in timp ce si cum Oricum cu 3 umblatori pe acolo...nu prea va fi gol...
Viss, e super carurul..mai ales cel pe mov. EU zic ca e ok 15,5 fiind vorba de un carut dublu, de 2 locuri. AL meu pegperego de o persoana are vreo 11 kg...Oare acetea duble pot fi si mai usoare?
EU zic ca e ok daca le iei dupa nastere...vezi exact unde e pretul mai bun si dc stii mergi direct acolo.
O scoica oricum poti lua...dar poate dc iei 2 odata dupa nastere primesti si vreo reducere ceva...
Lavi????

Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

dorinut nu mai stiu daca poti sa-l imbraci pe bebe cum vrei si cat stai in maternitate.
dar de ce sa duc eu hainute acolo, sa mai stau sa-l schimb, sa le spal, sau sa le adun sa le spal acasa....prea mare bataie de cap. lasa sa le dea de acolo ce au ei, scutecele , si gata.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss eu zic ca nu-i greu pentru ca este dublu. nici nu stiu daca sunt carucioare duble mai usoare cu mult fata de acesta.

S-a intamplat minunea mult asteptata34+

AMR 5 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Tot azi am cumparat si crema bepanthen pt fundulet si absorbante pt lohii ca ale Simonei. Sincer nu sunt super incantata de ele. O sa-mi fac eu cateva cu manuta mea. Am vazut la sensiblu vata buna pt asa ceva.
Pai nu stiu cum sunt lohiile, dar absorbantele astea nu ar face fata nici la un ciclu normal de al meu, cred ca in 2 zile le termin.
Sora mea intotdeauna la menstruatie rade de mine si zice, iara ti-o venit Dunarea. Si cand am ramas gravida, mi-a venit o menstra peste sarcina, si aia super abundenta, nu stiu ce-o papat micuta mea in primele saptamani, de aia era asa ametita la inceput.
Despre scutecele new born care ziceti ca sunt mai bune, mamicute cu experienta?


Feli cu Miriam in burtica 33 +
AMR 7S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, dorinuta, simo sunt bine multumesc.

sunt putin necajita....dar nu tare , ieri ma laudam ca sapt asta am pus doar 300 gr....eiiii era prea frumos, azi dimi cand e zi de cantareala....+ 700 gr....nu ma plang...ca sunt multumita de greutate, dar sunt necajita ca nu exagerez cu nimic si nu am cum sa nu iau 700-1 kg pe sapt... eram sigura de la inceput ca asa voi pati la sfarsit.....bine ca am reusit sa ma mentin pana spre final....




mami de fetita cu codite si baietel nazdravan am intrat in sapt 35!!!

AMR 5 s !!!

Mergi la inceput