Pufi de ian-feb 2010(201) - LMA Petru Catalin!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

LA MULTI ANI IVAN!

LA MULTI ANI REBECCA!

SA CRESTETI MARI SI SANATOSI SI SA VA BUCURATI PARINTII!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Mai, unde sunteti? Am treaba la servici, dar nu-mi vine sa nu scriu ceva ca retrogradam pe pagina 2.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

www.adoptaunurs.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:



LA MULTI ANI, IVANEL!!!!

sa cresti mare, sanatos si norocos langa mamica ta care te iubeste muuuult de tot inca 100 de ani de acum in colo !!!



Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Ah, mi-am adus aminte ce voiam sa intreb. Am cumparat aparat de masurat umiditatea. Am facut masuratori si stam cam asa: seara cand il culc 53-54% (dupa aerisire cu 1 h inainte), dimineata cand ma duc la el 58%. Cum este? Asta in concidtiile in care ibricul cu apa este non-stop pe calorifer.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan un

www.adoptaunurs.ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza...

SORINA pt cafea..frisca ceva...nu dai si tu?

BEA pt tratatie...nu ne mai trebuie nimic toata sapt viitoare. Nu-i corect...acum o sa mi se para banala ciorba de perisoare de acasa...

Mamica fericita de Mara (8.03.2008) si de David (1.01.2010)
Mara si David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Ruxita - munca o sa fie buna pt Ela, dar mai mult cea in afara familiei. De ce zici ca nu o sa o ajute la nimic sa imparta pliante? Mie mi se pare super OK pentru varsta lor, invata valoarea banului, capata experienta de viata si alte alea. Parerea mea, orice munca cinstita e buna.
Multa sanatate lui Kaius! Sper ca e doar de la dinti, cu toate ca mi se pare horror de ce temperaturi spui tu acolo. Ii dai antitermice regulat si tot iti face febra?

Alexutzzza - fondantele sunt exact ca cele din copilarie de care duceam la scoala de ziua mea. Mi-a luat al meu ca stie ca imi plac o punga de la cofetarie (Georgi) si le-am mancat ca pe pastile .

Ayanna -imi place atitudinea ta vizavi de studii/cercetari. Tot respectul .
Cat despre zgubi si treaba din casa, relax ... eu zic sa ramai la bal pana face un anisor ca e nevoie de tine. Pe urma mai vedeti voi .

Mire - ce simpatica Mara, mi-o si inchipuiam dar mai ales pe tine topita toata . O sa urmeze o perioada superba ...

Bea - ca de obicei m-au sensibilizat cuvintele tale. Ce norocos e Ivanelul .
Asta cu insuratoarea e belea sper sa nu se concretizeze incuscrelile noastre ca sa putem sa "vorbim" si noi de nurori. Stai sa vezi ce-o mai fi si atunci, ele pe o parte de soacre si noi pe alta parte de ele .

Apropo de asta sper sa raman sanatoasa la cap dar mi-am propus inca de pe acum multe lucruri pentru cand o sa fiu soacra. Doamne ajuta sa am ocazia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Bea m-ai terminat cu mesajul de la sf cap trecut ....sunt fleashca, presh ...cred ca mi-ai transmis si mie coktail-ul ala ...deci hai

Citat:
citat din mesajul lui bea

sunt napadita DE AMINTIRI, SI MA INCEARCA UN COKTAIL DE SENTMENTE PE CARE NU LE POT DESCRIE.........

ma simt cumva cea mai bogata femeie din lume, ca am o asemenea comoara la casa mea, ca il am pe El.....si ca in acest moment si in restul zilelor mele, nu imi pot imagina viata fara el........
Si ca el e tot ce am mai scump pe lume........si il iubesc asa cum nici nu se poate spune, nu cred ca as gasi cuvintele portivite in DEX........poate ar trebui sa se mai inenteze niste cuvinte pentru mame ca sa isi poata exprima iubirea pentru copiii lor............

E sensul vietii noastre acum..........si tim pul trece si deja face un an de zile..........e asa de mult....cand a trecut asa timpul........

pacat ca zboara.................daca inainte de a-l avea nu ma interesa daca mor maine sau poimaine....acum tare as vrea sa cer de la doamne doamne sa ma tina 100 de ani, macar , ca sa mai pot sa il vad cum creste....sa fiu langa el.........sa fiu acolo pentru el.......mereu..........


si sunt cea mai fericita mama de pe pamant, pentru ca acum un an mi s-a indeplinit cel mai frumos vis, cea mai arzatoare dorinta.............multumesc lui DD ca ne-a ajutat sa devenim parinti si sa ne vedem minunea cu okii......sange din sangele nostru si carne din carnea noastra.............

multe minuni exista pe paant, dar cred ca nici una nu poate egala un plands de copil, care iese din pantecele mamei sale............



cred ca e de ajuns......si asta e numai 1% din tot ce as avea de zis si de povestit..............


el acum doarme..........
si tot stau langa el si ma uit................si nu imi vine sa cred ca e al meu.........ca eu la-m facut.adik noi........si il pup mereu mereu.........si stiu ca si el ma iubeste..........si noi il iubim foarte foarte foarte mult....................


Sper si ma rog, sa il tina DD sanatos......si sa aiba o viata usoara.....sa traiesc eu si sa fiu sanatoasa si ta-su sa putem sa il ajutam...sa II FIE MAI USOR DE TRECUT PESTE TOATE PROBLEMELE VIETII............






voua va multumesc ca existati..si ati trecut si voi cu noi prin multe..........de la conceptie pana la implinirea unui anisor..........

sper sa ajungem cu bine pana la faza cand se va insura...si sa fim tot aici..........




WE LOVE YOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

La multi ani, copilul meu drag!!!!!!!!!!!!!!!!!!





un brat mare de flori pentru asa o mamica speciala ca tine

Mamica mandra de odorul ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillo spune:

Tomaca felicitari puiului ptr cele 10 cuvinte!

Edit: Umiditatea pare ok, asa cum spune la carte. Acum depinde si de cum va simtiti voi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

Tb sa ma apuc sa caut concret avantajele continuarii alaptatului pana la varsta de 2 ani. Daca aveti vre-un link pls aruncati-l si la mine.

Mi-a spus ieri soacra-mea la telefon ca oricum la varsta asta LM e asa mai mult de rasfat si ca oricum isi ia din alimentatie ce-i trebuie lui, ca e mai mult de sete asa ca apa . Nu sunt deloc spontana de felul meu deci nu i-am raspuns nimic dar vreau sa fiu pregatita daca mai se baga in "oalele" mele. In alta ordine de idei e medic pediatru ... n-or fi toti doctorii la fel dar uite un alt motiv sa nu am incredere in ei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

LA MULTI ANI IVANEL, SA CRESTI MARE SI FRUMOS, SA ITI IUBESTI PARINTII, CA EI TE IUBESC LA NEBUNIE PE TINE, SA FII SANATOS SI NOROCOS IN VIATA, SA AI PARTE DE O NEVASTA CUMINTE, CA O MANANCA SOACRA-SA SI SA FIE TOATA VIATA ROZ PENTRU TINE, ASA CUM TE-A VAZUT MAMA TA IN PRIMA ZI.
PUPAM MAMA SI COPILUL - CA NU MAI E BEBE - SI POATE SE INDURA 'palatul' SA MAI GAZDUIASCA SI O SURIOARA SAU UN FRATIOR PT MICUL PRINT ROZ!!!!!!!!!!!



Mergi la inceput