Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

inacat sunt bune Pufies, la fel ca pampers, absorb bine, nu tu kacutze pafara. Am dat pe 94buc de pe hopa-sus.ro 50lei.

adipapazi da pe burta se calmeaza intr-adevar. Dar vezi ca nu se recomanda sa ii lasi pe burtica nesupravegheati. Si noi tinem patutu la 30grade, ne-a zis pediatra de la 2s de cand ne-a vizitat acas.

Puficele sunt racite, fonfaite-mai exact rinofaringita acuta e diagnosticul scris.

Ne pregatim de prima sedinta cu aerosoli, e prima oara cand fac asa ceva, wish me luck!

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Multumim pentru capitol Heidy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisuletzul

Ru nu mai inteleg nimic! Eu de 2 saptamani nu mai am pretentia ca eva sa stea pe o parte! Se intoarce singura de la 2 saptamani!
Voi ii treziti din somn cand trebuie sa ii faceti baita?ca acum a adormit si la 8 jumate trebuie sa o spal! Niciodata nu a dormit la ora asta!

Kitty, de pisicutza Eva!!!
!!! 10 decembrie 2010 !!!



L-am trezit o data sau de doua ori si a fost foarte tafnos, am zis ca nu voi mai face acest lucru. Tre sa invete ca baita e placere, nu chin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia_P spune:

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu bebe pt ca isi suge degetul (de fapt pumnul il suge) si ma enervez la culme pe chestia asta....cine stie cati microbi din aer se depun pe manute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeacc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu bebe pt ca isi suge degetul (de fapt pumnul il suge) si ma enervez la culme pe chestia asta....cine stie cati microbi din aer se depun pe manute...

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




stai sa vezi cand o merge de-a busilea si va linge podeaua, sau va aduna chistoace din parc si le va baga in gura hilizindu-se tot la tine....asa ca relax si cand respira inhaleaza microbii din aer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Azi am facut prima sedinta de masaj si inot. Bebe tare incantat, a zambit in cada. am zis ca o sa doarma de rupe, dar n-a fost cazul Dar a fost mai linistit, chiar am dormit impreuna dupa amiaza vreo 3 ore (eu, ca el s euita cand la mine cd la tasu, si se intreba care se trezeste sa-l bage in seama).
Lidia, depinde de firma. Unele sunt pana la 9kg (majoritatea), dar sunt si unele pana la 11-13. Al meu are 3 chestii gen bouncer, leagan, etc, dar prefera scoica. A incecupt sa s ejoace cu animalutele atarnate, vorbeste cu ele, le cearta e un scump.

==========
Corina
Mami de Arianna Maria (18.11.2008) si Patrick Stefan (16.10.2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Heidy

Lidia, bouncer-ele de regula merg pana in 9-10 kg. Eu am gasit un singur model, de la Fisher Price, care merge pana la 18 kg si se transforma in scaunel-balansoar si scaun pentru copii. Acesta:www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2002&e=product&pid=52494&ncat=thumbnail&pcat=bgb#fabric-close-up" target="_blank">BOUNCER
Sunt super multumita, ziua doarme in el, se joaca...din pacate insa fiind foarte lung nu mai incape prea mult in pozitia intinsa si vom avansa la scaunel in curand.

Sugubina nu eu sunt cu Puffies si nici nu am retinut cine era, tot un neuron am si azi a mancat suc de portocale si morcovi deci e anemic

Raportam prima baie cu Iustin in cada maaaare. A fost un succes. Era asa fascinat de baie, de luminitele de la telecomanda, de lumina din apa... nu mai stia unde sa intoarca capsorul. A mai venit si Ema si ne-a populat cada cu vreo 20 de rate ... saracul a basculat un biberon pe nerasuflate si a cazut lat . E super, merita incercat daca va incumetati. Pentru el a fost de 10 ori mai placut decat in cadita lui, in care oricum nu mai intra.

Acum ma duc si eu la
ursoaicele si va urez o noapte cu bebei linistiti si somnorosi asa ca noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreeacc

Citat:
citat din mesajul lui Lidia_P

eu nu stiu ce sa ma mai fac cu bebe pt ca isi suge degetul (de fapt pumnul il suge) si ma enervez la culme pe chestia asta....cine stie cati microbi din aer se depun pe manute...

Mami de Ianis Andrei (11.10.10) grasunelul nostru drag




stai sa vezi cand o merge de-a busilea si va linge podeaua, sau va aduna chistoace din parc si le va baga in gura hilizindu-se tot la tine

Andreea, mami de baiat si fetita



www.perfectnanny.ro/" target="_blank"> ... we care


Se pare ca sunt preferatele copiilor . Ce a mai gustat si Emanuel... iar eu mergeam cu spirtul la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

helpppp..ana s-a iritat tare pe gatulet..are mai multe randuri de cute acolo..adica o gusulita si din cauza transpiratiei au nu stiu de ce s-a iritat..este asa rosieee....offf...cu ce sa-i dau oare..i-am dat cu apa termala de la avene..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya2010 spune:

Buna seara fetelor!
Va citesc mereu dar nu apuc sa mai scriu. Vikingul e cam urlator zilele astea. E posibil sa-l doara gingiile la nici 10 saptamani??? E tare marait, isi musca pumnul nervos, chiar cand suge baga degetul pe langa san si il rontaie. Speram si eu la o pauza intre colici si gingii inflamate Macar de ar accepta suzeta..nici o sansa, am colectie de suzete, nici una nu-i placeIn rest e tare dragalas, gangurim impreuna vreo 20 de minute incontinuuma minunez cata energie are
Miruna Iustin cati cm are? Crezi ca al meu la 62 cm ar mai incapea in bouncerul pe care il ai tu?Eu prin magazine n-am gasit nimic in care sa incapa si el..
Vazut pozele noi cu ursuleti frumosi foc!!
Plange vikingu'..fara lacrimi, ca la el inca n-au aparut

Mergi la inceput