LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (133)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

irina am vazut pozele, tare frumoase. Mi s-a facut un dor de munte ...
Ai rezolvat cu problema aceea?

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irina ce frumos e Andrei, ce schimbat este......

PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Naty da, o sa scot alunita chirurgical insa.Tu cum le ai scos?

Patri da e bine!750 gr pe luna e perfect dar dc ia si un 500-600 e multumitor pt un prematur.

Multumim pt aprecieri sunteti f dragute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Patricia, si eu zic ca a crescut bine bebelina.Alex al meu a luat 150 de grame in prima luna si eu tot nu vroiam sa-i dau completare, dar i-am dat ca nu mai suportam presiunile din jur. Oricum, tot i l-am scos, f repede. Cand e botezul?
Irina, sa va fie de bine vacnta, sa fii cu bateriile incarcate de acum! Am vazut toate pozele, am vazut veselie, bucurie, si la copii, dar si la adulti
Multumesc tutuor de incurajari cu gradi, imi fac bine Azi a plans si cand l-am luat, de fapt, in fiecare zi a plans cand l-am luat..si iar mi-au spus ca a mancat, doar ca din felul 2 a vrut doar putin. I-am dat pe drum banana pe care ne-au dat-o la pachet, ca era pt ora 16 si a halit-o imediat..asa ca acasa i-am dat tocanita cu cartofi si lapte cu paste...a halit tot..si o felie de placinta cu mere, pe care, oricum, n-o refuza niciodata...
Acuma nu stiu cum sa pun maine problema, sa le intreb cum si cat mananca el, ca mi-e frica sa nu interpreteze cumva...ma gandesc ca daca nu manaca si ele zic asa...ce face cand va sta pana la 16.30-17?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Micola eu as intreba dorect ce si cum mananca. Din experienta e bine s fii directa si sa incerci sa ai de la inceput un dialog deschis cu persoanele ce au grija de copii. Pana la urma tu vizezi interesul copilului si nu orgoliile lor.

Irina faine poze.

Patricia da a luat ceva bebelina. Tot inainte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Bravooo Patricia!!! Pupam mancacioasa mica!

Micola, sa stii ca portiile sunt micute in general la crese/gradinite, ca altfel nu ar putea manca doua feluri de mancare+desert. Daria tot asa a inceput sa manance bine, dupa ce a intrat in colectivitate, acasa era de groaza.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Un vot, va rugam ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Lisa cum mai e Ana? Noi am luat siropelul de care ne-a zis Aalina poate functioneaza si la noi.

Mamica de Daria-Ioana 15.08.2007 si Karina-Nicole 29.12.2008

Daria
Karina

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=8352f415656e1fa1594ae5&source=category&category_id=12" target="_blank">FILMUL NOSTRU

Un vot, va rugam ad.jpg www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=0" target="_blank"> Daria chic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Am trecut sa va salut din fuga.
Zilele astea am alergat de la un magazin la altul sa cumparam diverse pentru bucatarie. Vestea buna e ca treaba cu mesterii merge destul de bine, cea proasta e ca se anunta amanari la mobila. Ceea ce inseamna ca nu il pot aduce pe Marius la Timisoara.

Acolo se joaca cu bunicile, cu arsenalul de avioane, tanc si basculante. Dar seara la culcare se alinta pe langa mama mea si cumva ne cheama. Aseara statea cu capul in brate la mama mea si spunea incet si de multe ori "mami, tati buma..mami, tati, buma) adica sa venim sa il luam cu masina. Ufff ca greu e fara el

Imi cer scuze ca nu apuc sa va raspund la fiecare.
Referitor la jucarii recomand setul de scule din lemn, cu surubele, cuie si banc de lucru...mic si folositor. De masini nu mai zic nimic ca e plina casa de toate felurile, cel mai important e sa se culce langa ele si sa urmareasca cum merg rotile.

Mai revin...acum a ajuns pizza

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=1" target="_blank">Votati fotomodelul Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Of Paula las' ca trece repede perioada asta si vine si Marius acasa ...eu cred ca te inteleg cel mai bine...

Asa si Razvi...ieri a vazut o fata imbracata in geaca neagra si striga dupa ea mama, mama...azi cand a plecat matusa mea de la el si a inchis mami usa cu cheia s-a uitat trist la mami si a intrebat-o: mama, tata, titi (masina)?

Mi-e asa de dor de el...


Crisspy, fericita de Razvi si 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

ma gandeam acum, cat il mangaiam pe alexu sa adoarma...
Patricia, dar suzeta ai incercat sa-i dai? dupa san? poate ca nu de foame nu adoarme...e o idee..
Paula si Crisspy, mi-au dat lacrimile cand am citit de piticii vostri...
Ada, asa m-am gandit si eu, ca ori e portia f mica, ori le dau repede, pe rand, ca sunt 11 copii si 3 sau 4 asistente...la care sa-i dea mai intai?..pana da cate o lingurita la fiecare..alexu meu se plictiseste si se lipseste...ori nu le dau paine, si nu se satura..ori ii lasa sa manance singuri si de la mana pan-la gura...


Mergi la inceput