Fluturasi de martie-aprilie 2011 (118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

madutza da, somnul si holbatul nu le-am pus la socoteala, my bad durerile nu ma lasa, sunt in continuare la fel de puternice

s 28, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!


da un tel la dr. De cat timp te doare asa?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 34+ cuCatalina Ioana

AMR 5 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

madutza cand mai ai timp, completeaza pe prima pagina spitalele unde nasc fetele. le-am mai rugat eu , cele care inca nu le au trecute, sa mai zica de spitale..vezi ca sunt in capitolul trecut.multumim naspa cu durerea de coloana.si pe mine a inceput sa ma ia, dar doar cand stau pe scaun la calculator..ce bine mi-ar fi priit un laptop .acum sunt iar la zilele in care au bebicii cate un puseu de crestere, ca ma mananca pielea rau, iar buricul s-a intins asa mult, de simt bebicul prin el

29 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

madutza, deja de vreo 2 ore jumate...mi-e aiurea sa sun la ora asta si sa fie o prostie sau doar contractii d-astea false, mai ales ca maine la 9 sunt la ea

s 28, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

viss, am vazut ca ati vb de spitale. Daca doreste cineva sa fie trecut pe prima pagina sa zica...nu am rabdate sa caut in cap trecut...si nici dispozitie pt asta...

scrish, sigur sunt dueri menstruale? sau pot si si crampe? Incearca sa stai in pat si pune o paturica ..ceva sa tina cald la burtica.
Bafta maine la dr.

eu am plecat in pat ca iar ma ia spatele..cred ca nici pozitia asta la calc nu e chiar buna

Somn usor!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 34+ cuCatalina Ioana

AMR 5 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

madutza ca cele menstruale noapte buna si tie si sa ne auzim maine fara dureri

s 28, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



Toata lumea nani nani slaba miscare pe aici

scrish, sper ca ti-e mai bine si maine la doctor o sa te duci zambitoare si fara nici o durere, dar totusi sa intrebi ce poti face in caz ca mai ai parte de asa ceva

madutza sa ai o noapte mai buna si linistita si fara prea multe dureri de spate

Viss, vezi daca nu i-ai scris lui Mos Craciun, nu ai laptop poate la anu`, mai bine spus Craciunul viitor, glumesc

Ia sa ma duc si eu la culcare ca e tarziu si aici si poate o sa pot dormi si eu neintoarsa si noaptea asta, ca ieri noapte tare bine a mai fost

Noapte buna si somn usor !!!





_
Mind the Bump!29+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Neata fetelor....

Vedeti ce matinala sunt azi???
Dupa ce a vobit Simo cateva zile despre reducerile de la magazinele Z,m-am trezit si eu aseara cand mi-a zis o prietena ca este reducere doar saptamana asta...

Simonacip..sunt preturi ok la reduceri??Eu am crezut ca tu zici de Zara Kids..nu stiam ca sunt magazine Z in Carrefour...Nu dati cu pietre..dar eu nu m-am uitat in magazine de bebei pana acum...Vreau sa ma uit si eu azi..dar recomandati-mi ce ar tb sa iau:body,costumase..de 1 luna..sau mai mari???


25+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata
Lauriciu..nici vorba de asa ceva. Sunt pur si simplu superstitii in care noi, crestini, nu trebuie sa credem...EU n-am botezat acum cand eram insarcinata in 3 luni?? Si sora-mea la fel, era cu 5 zile inainte sa nasca...
Scrish, imi pare rau de durerile de burtica. bine ca mergi azi la dr, oricum sunt sigura ca azi esti ok.
Salo_sama..la ce sa raportezi nasterea...cu ce seamana? Sincer cu nimic. E unica, nu stiu nici acum dupa 2 nasteri sa-ti descriu durerea...nu e chiar ca la ciclu, sunt niste dureri care vin si te lasa, e o durere progresiva, care la sfarsit pare intr-adevar insuportabila, ai da orice sa nu mai fie...Dar trece si se uita imediat...


Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Sotul meu inca are superstitia cu el...maraie ca nu ar trebui sa cumparam de acum...dar imi este si mie asa drag,si acum Doamne fereste doar odata si odata tot trebuie sa cumpar si eu ceva.

In seara asa vroiam sa merg si eu si daca gasesc ceva frumos cumpar...

Dar astept sa-mi scrieti voi cam ce ar trebui sa iau:body mici cam cate bucati,body de 1 luna...camasute...Vai,....eu habar nu am!!!!

25+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Neata fetelor....

Vedeti ce matinala sunt azi???
Dupa ce a vobit Simo cateva zile despre reducerile de la magazinele Z,m-am trezit si eu aseara cand mi-a zis o prietena ca este reducere doar saptamana asta...

Simonacip..sunt preturi ok la reduceri??Eu am crezut ca tu zici de Zara Kids..nu stiam ca sunt magazine Z in Carrefour...Nu dati cu pietre..dar eu nu m-am uitat in magazine de bebei pana acum...Vreau sa ma uit si eu azi..dar recomandati-mi ce ar tb sa iau:body,costumase..de 1 luna..sau mai mari???


25+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!


Lalely, nu zara si Z si nu in careffour, ci in cora. Reduceri de 50%, sunt acceptabile. Eu insa nu am luat pt bb mic ci pentru cei mari pantaloni, helanci, maieuri si ciorapi...nu m-am uitat la bodyuri ce preturi au...ca am destule. Eu zic sa iei mai marei de o luna, adica 0-3 luni..

Simona, mami de baieti David, Matei si 33 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput