Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adidana13 spune:

La multi ani, Alina-vecina!
Sa ai parte numai de oameni buni in jurul tau si sa fii fericita alaturi de familie. Anul asta mai numeroasa, cu un bebe voinic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adidana13 spune:

Cam liniste la Robert acasa...cred ca lipseste cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

La multi ani, Alina!!! Un an frumos cu vesti bune si multa sanatate! Te pup cu drag!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lilly79 spune:

neatza.

Lori eu credeam ca deja esti in brate cu bebe mic. Ia sa mai scot prafuitele ca sa vina mai repede Ana Isabela.

alina La multi ani!!!, multa sanatate si tot ce iti doresti sa se implineasca.

Care stiti ceva tratament naturist sau recomandat si la gravide pt sinuzita? Nu mai pot de durere de cap, daca imi misc ochii sa ma uit intr-o parte ma doare, nasul e infundat.Am incercat inhalatii, hrean razuit pus pe frunte, apa de mare, dar inca nici o imbunatatire.

Lilly 18+ , mami de Julia (30.05.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello scumpele,

Sunt cu Luky-nel acasa (ce de obicei :) si fac bagajele pt munte. Vineri plecam cu Vlad 4 zile, abia astept sa-l mai scot din jegul asta de aer bucurestean.
Vom merge si in 4 dar sa mai creasca un pic Luca , sa mai scapam de urlete...desi situatia s-a ameliorat deja destul de mult, Doamne ajuta!

Doloress, as fi vrut sa incep mesajul mai optimist dar din experienta mea cel putin, iti pot spune ca timp, disponibilitate si energie in a ma ocupa de primul copil asa cum am facut-o inainte de a se naste al doilea nu am mai avut si nici nu cred ca voi mai avea vreodata. Am simtit asta (ca si tine) inca din lunile 8 si 9 de sarcina, cand, fiind imensa nu ma mai puteam deplasa, nu mai puteam face nimic, aveam pulsul 130 cand faceam 2 pasi.....si de-atunci n-am mai putut avea aceeasi relatie cu Vlad. Pe de alta parte, cred ca beneficiile detinerii unui fratior sunt mult mai mari decat faptul de a-i fi putut citi mai multe povesti, de a fi vazut mai multe piese de teatru, de a fi interactionat mai mult.
Experientele cu ceilalti bunici, unchi matusi - sunt si ele benefice chiar daca nu respecta intocmai principiile noastre. Invata alte si alte lucruri de care nu ne dam seama pe moment, experimenteaza, il pregatesc pt viata. Asa ca nu te speria, baza oricum i-ai format-o tu in primii ani, asa ca prea putin cred ca influenteaza alti factori de-acum.
Pt mine a fost traumatizant perioada de dinainte de a naste si cea imediat post-nastere. Abia de vreo luna, doua simt ca ne-am reglat si...de ce sa mint...am o melancolie a anilor petrecuti doar cu Vlady, a zilelor noastre pline si frumoase petrecute prin sali de teatru, parcuri, magazine...dar asta e, viata merge inainte si, cu ajutorul lui Dumnezeu sper sa fie cei mai fericiti ca se au unul pe altul asa cum iti doresc sa fie si in cazul vostru

Laurita, da iubita, astept sa-mi spui cand esti dispo! Zi-mi si mie de reduceri, abia astept cand vin de la munte sa dau o raita. Ma gandesc ca pana atunci mai cresc reducerile Ai idee cand se trece la -70%? in Franta asa era o perioada stateau la 50% dupa 10 zile se trecea la 70 si spre sfasit 80-90...aici nu stiu daca sunt regulile astea.
SA-mi povestesti ce-ai luat, de unde, hai, abia astept

Foxy, bine ai venit si din partea mea, nu stiu daca am apucat sa-ti scriu!

Loooooooooooorich, hai cu vestile, hai cu fifitza!

MsBB, ce bine ca ne-ai mai dat vesti, scrie si tu mai des!

Mai revin ca nu mai are rabdare zgubi!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adidana13 spune:

Lilly, eu am racit si am avut probleme cu nasul...infundat mai tot timpul. Mi-am luat un ulei pentru aromaterapie de la Fares, Hapciu ptr raceala si gripa si am facut infuzie cu el...e in jur de 4 lei sticluta, il gasesti pe la Plafare sau farmacii.E recomandat in raceli, gripe si sinuzite. Il folosesc acum la birou, fac aromaterapie, desi nu mai am probleme...imi place tare mult cum miroase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Lilly, incearca chestii homeopate de la farmacie, merg si la gravidutze. Cred ca Coryzalia este pentru nas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Citat:
citat din mesajul lui PRAG

Esme, minunata inghetata aia... dar tare complicat mi se pare procesul... Cit despre tinut copii ocupati, pai a mea nu vrea sa faca ea, vrea in brate sa vada ce fac eu....



Nu e dificil numa sunt eu experta in a face din tantar armasar...elefant in cazul de fata.

Mai incerc:

1. Se fierbe frisca cu vanilie si apoi se lasa 10 minute acoperita, dar nu pe foc;
2. se pune o foaie de gelatina in apa;
3. in cele 10 minute se bat 8 galbenusuri cu zaharul;
4. se adauga frisca la galbenusuri in timp ce se bate in continuare;
5. se plaseaza compozitia inapoi in vasul in care a fost frisca pe foc si se mai da pe foc 4-5 minute amestecandu-se;
6. se ia de pe foc, se adauga foaia de gelatina si se amesteca pana se topeste (15'' );
7. se raceste compozitia pana e rece rece
8. se pune compozitia in masina de inghetata.

8'. daca nu ai masina de inghetata se pune compozitia intr-un vas care rezista in congelator, congelatorul pe "congelare rapida" sau "powe freezing" sau ce setare aveti si se amesteca cam la 30 minute prin ea sa nu se formeze cristale mari de gheata.

La Multi Ani! Alina mama de scortisoara scumpa!

esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Vreti vesti? Am doar

Aseara iar contractii la greu, stau ca boul sa le analizez ..sunt dureroase oare sau nu??? Cred ca daca iti pui intrebarea asta ..insemana ca nu-s. Deci bagam nani !! Ma trezeam din cand in cand sa vad daca ma doare ceva!!! Fratilor, surorilor..parca n-am nascut pana acum niciodata!

Deci..2 in 1!!!! Nu am nicio treaba cu ale nascutului!!!

Faza de aseara: Robert se joaca cu cheile lui tati d ela masina, tati vb la telefon, eu...mai greu de urnit sa i le iau...prin urmare azi dimineata masina era deschisa in parcare si la usi si la geamuri. Daca va zic ca locul nostru de parcare e langa niste tomberoane...unii pun gunoi, altii cauta in el...plu ca e un loc und emai dorm si cativa boscheti in zona....tati s afaca apoplexie azi, era sigur ca ne-au luat scaunel si ce se mai putea lua! Dar nu!!
Deci..sa nu mai aud ca ziceti ca Bocorestiul nu-i oras civilizat!!!

va pup....sa nu uit..sa-mi dreg vocea...2, 3, si!!!

Multi ani traiasca, multi ani traiasca....
LA MULTI ANI!!!!1

La multi ani draga Alina, plini de sanatate si bucurii!!!



Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si galusca Ana Isabela 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Haide mai Lori ca ne lasi acilea cu emotii ca nasti si tu n-ai nici o treaba

O fi la tine civilizat, ca noua ne-au luat capacele de la roti in noaptea de Craciun.

Mergi la inceput