Gemanutzele si anul 2011! (reloaded)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Seara buna!
Doina, lume noua ai ramas in urma deja.
kokyi, bietul sot...imi amintesti de mine la prima sarcina, n-am ramas din prima luna si eram disperata..in a doua am ramas, ca altfel il jumuleam pe sot.
olim, nu mai spuneeeeee!!! Si tocmai ma uitam ca deja nu mai am haine pt. Adelina, i-au ramas mici cam toate. Sa vezi pe-aici scoruri la hainute de bebei!

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Adelina a facut azi vaccinul de 4 luni..pana acum, vad ca-i totul ok, nimic schimbat, sper sa nu faca febra la noapte. Nici la ala de 2 luni n-a avut nimic, dar acum, cu atatea viroze ce aud prin jur, parca sunt mai fricoasa. Si la cabinet la dr. eram cu ochii-n paispe, sa nu vad pe-acolo nicio urma de om racit.

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

kokiy..oare de ce-ti tot scriu invers numele??? Mananci miel la Paste? Sa nu ma pui sa-ti trimit...

Lora, mami de Iustina si Adelina

Carti personalizate - www.carteacopilariei.ro/" target="_blank">Cartea copilariei

Bazar umanitar DC - ajutati copiii

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

lora, daca vrei iti cumpar de la reduceri si iti trimit colet ca iesi mai ieftin
da un ochi la ei pe site si zi-mi la ce sa ma uit, ca nu ma stiu la fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si sa imi zici si masura ca uneori difera, adica spune-mi cat e d einalta ca pe luni nu nimeresti intotdeauna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

doinate mai asteptam pe zona, asa printre oale
ce noroc au copii cu tine,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita
A facut Ioana(nora) analizele uzuale si control.Alea speciale care sunt? ce scoruri au? ca m-am speriat cand am auzit?


Doina, sunt mari scorurile, cam spre 500-800 ron depinde ce anume ii cere medicul ginecolog!

Lora, speram intr-o noapte fara incidente! Comprese cu apa statuta pe locul unde a fost vaccinata, panadol/paracetamol supozitor daca vrei tu preventiv. Cateva zile o izolezi de lumea racita si alaptata cat de des la san! Ati facut doar vaccinurile din schema obligatorie sau si ceva suplimentar?

Liliac, numai ganduri bune tie si familiei tale!

Olim, pai cu atatea reduceri, si promotii, si cumparaturi pe toate drumurile mai ai timp de ganduri negre?

Kokyi, am scris bine numele? Ce program aiurea ai si tu! Merg treburile la voi sau criza-criza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Maine:

Chiar daca tu consideri ca e o gluma nevinovata, afirmatiile pe care le faci pot avea consecinte neplacute asupra unor persoane mai sensibile din fire. Unii nu gusta umorul, nici macar daca e de calitate, ci vor considera micile tale sicane drept atac la persoana, incat ar putea avea reactii ciudate. Esti gata-gata sa ranesti pe cineva, poate chiar o persoana draga, care nu e in apele sale si va intelege gresit jocurile tale de cuvinte. Alege-ti cu mai multa atentie interlocutorii, pentru ca unii nu sunt in cea mai buna forma pentru a savura o gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Fac o proba sa vad de-mi merge nenorocirea asta de net.

Deci, mi-am schimbat providerul (poveste lunga si deloc simpatica) si ieri am semnat contractul, azi am deja 2 reclamatii facute pe teme diferite. Cica-mi raspund in 48 de ore. Da-da-da, vezi sa nu!!! Sa ma duc dup-aia sa le arunc contractul...


Ma rog...sa devenim calmi

Repede, despre noi...eu n-am pneumonie dar am o viroza urata . Pana duminica stau pe antibiotic (o schema incrucisata) si daca tot nu cedeaza...spitalul ma inghite. Deci, va trebui sa accelerez particulelele de alea-alea si sa le pun sa lucreze in comuniune cu universul ca sa ma fac bine. Am urmatorul termen luni.
Radu e mai bine.

olim vreau si eu reduceri de-astea adevarate. La kiabi si-asa sunt ultra-mega-extra multe oferte. Si la altele. Chiar ca esti o norocoasa.

Lora pupam vaccinatura
Cum sa fie la scoala?? Cool Mor si ma nasc zilnic. Iti pove eu pe parcurs diverse.

Hai sa incerc sa trimit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Vad ca a mers...asa ca mai incerc (sunt de-a dreptul nesimtita sa vreau asa )

Black sper ca sfaturile alea cu slabitul nu le aplici pe tine. Da?? Auzi la ea, la 47 de kile vrea sa slabeasca 2 kile!!! Sorooooo, cand bate vantul sa-ti pui caramizi in buzunar!!

Doinito te cam usuca astia cu analizele si cu controalele alea lunare. Eu dadeam 100 lei de fiecare data numai cat sa ma asigure ca totul este in regula. Analizele...cam asa..aproape 1000 lei toate!!! (si dublu test si triplu si morfofetala, tot-tot)

ralu pe tine doar te , sora mea, ca tu esti asa de cumintica.

Mergi la inceput