Fluturasi de martie-aprilie 2011 (116)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

stefy, noi avem calorifere dar si 28 de grade in casa si aerul e foarte uscat, eu zilnic ma trezesc cu nasul in pioneze, sotul a inceput sa sforaie crunt iar metoda cu bolul de apa pe calorifer nu mi se pare sa functioneze...

am citit un articol cum ca cele pe aer cald sunt mai bune decat cele reci pentru ca distrug si microbii, in timp ce cele pe aer rece mai rau fac, creeaza un focar de bacterii si ajuta si la raspandirea mucegaiului....mai astept sa ma documentez un pic, poate ne sar mamicile in ajutor cu o parere practica...

eu sunt contrariata pentru ca am inceput sa ma uit si dupa videointerfoane, si dupa salteluta angelcare.la noi au niste preturi astronomice comparat cu ce gasim pe amazon.com asa ca ne-am hotarat sa le comandam online, am facut un calcul si cu tot cu transport iesim mai ieftin decat daca le am lua de aici...

s 27, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

stefy
sincer nu cred ca vei avea nevoie tu de umidificator
ci din contra
ca si noi
are stam in apropierea unei mari
vei avea nevoie de DEZUMIDIFICATOR
vei observa ca la noi umezeala este foarte mare
si cum cipru e o insula sunt convinsa ca asa este
poti intreba pentru siguranta ta si medicul
si vei vedea ca asa iti va spune

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 27+ PETRA ADRIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna fetelor. cum ziceam mi-am lasat ieri sotul s aplece pe la 18 la un prieten la jocuri pe calc.si eu m-am apucat ptr prima data in sarcina asta, sa fac 2 feluri d emancare in aceeasi zi- ciorbica si mancarica cu pipote, bune ptr anemia measi, cu tot cu curatat , taiat, mi-a luat de la 17.30 la 20.30..am bagat si o masina de rufe, iar la ora 1 noaptea m-au apucat niste dureri de burta..erau in regiunea inferioara, ca la ciclu - nu prea am avut la ciclu dureri, decat dupa chiuretaj.., dar mult mai ascutite, un pic iradiau si in spate.
m-am cam panicat, nu aveam nospa in casa, am pus un uscosin.nu stiam dc sa stau la pat, sau sa ma ridic sa fac geanta de spitalau fost contractii? ca habar n-am..mi-au trecut destul de greu, adica dupa 1 ora, nu cedasera de tot, parca aveam o banda plina de mici cutite in jurul soldului..ma gandeam ca nu sunt epilata, n-am bani pusi separat in plicuri..si barbatul plecat hai-hui
azi am fost in cora, sa iau chiloti de unica folosinta, tampoane absorbante, saltea bebe, si hotarat e ultimul drum in magazine.maine chiar imi calc rufele si fac geanta.m-am speriat rau..ca nu cedau..poate dc aveam nospa , era alta situatie..

28 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti burticilor?

Felicitari tuturor celor care si-au vazut bebicii, sa stea cumintei la mami in burtica.

Viss da au fost contractii. Mie dl dr mi-a explicat ca in momentul in care ma schimonosesc de durere, atunci am contractii dureroase si daca nu trec si se intetesc inseamna ca bebe nu mai vrea sa stea in burtica si trebuie sa il sun urgent. si ai mare grija de tine, nu mai face efort.

Anemi, Spiridusha, Monas ma bucur ca ne-ati mai dat un semn si ca sunteti bine.

Monas daca vezi mesajul de la mine, te rog sa iti activezi pm-ul ca as vrea sa te intreb ceva. Scrie pe prima pagina cum se activeaza.

Scrish si imi pare rau ca nu ai dormit cum trebuie. LA mine insomniile sunt asa de dese, ca uneori nici nu imi mai vine sa ma pun in pat.

Miki imi pare rau ca Vlad se simte rau. Ai mare grija si de tine.

Yasmi ce faci, ai patit ceva de nu ai mai intrat????

tuturor fara exceptie.

Madutza imi pare rau ca ai dureri insuportabile.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 32 Rares Andrei

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

viss ti se intarea si burta? ca de obicei la contractii se intareste burta. poate n-au fost contractii totusi, poate a fost de la stat in picioare si treaba. mai ales in ultima vreme cum ai stat mai mult in pat, acum a fost un efort sa faci atata treaba si poate si de aia.


S-a intamplat minunea mult asteptata33+

AMR 6 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor voi cat de des aveti contractii, care aveti?
eu in unele zile n-am deloc sau hai una doua acolo si sunt zile in care nu fac nimic si tot mi se intareste burta de 10 ori pe zi. deci eu nu mai inteleg nimic. cand fac ceva nu prea am si cand stau in pat am. oricum, nu-mi plac deloc, asa senzatie nasoala imi da.
la voi cum este?

S-a intamplat minunea mult asteptata33+

AMR 6 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac tu mereu ai insomnii sau numai asa cand si cand?
eu cateva zile am apoi cateva zile nu.....

fetelor pana la urma sa luam sau nu aspirator nazal sau pompita?

S-a intamplat minunea mult asteptata33+

AMR 6 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

mandreeac tu mereu ai insomnii sau numai asa cand si cand?
eu cateva zile am apoi cateva zile nu.....

fetelor pana la urma sa luam sau nu aspirator nazal sau pompita?

S-a intamplat minunea mult asteptata33+

AMR 6 sapt!!!


Roxy, am insomnii mai tot timpul, dar sunt si nopti albe, albe in care imi vine sa ma urc pe pereti si nopti in care dorm 3-4 ore legat si apoi 2-3 ore sunt cu ochii pe pereti. Alterneaza noptile, oricum ma simt tare obosita.

Culmea si eu am inceput sa am contractii cand stau in pat. E drept ca nu sunt dureroase, dar cand ma apuca parca ma lasa fara respiratie, ca si cum as avea un atac de panica. E o senzatie cumplita de disconfort, asa ca daca am la interval de 10-15 minute, bag un no-spa si scap de ele.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 32 Rares Andrei

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mandreeac tot asa simt si eu cateodata, ca imi taie respiratia. ziua poti dormi? macar ziua sa te odihnesti.

S-a intamplat minunea mult asteptata33+

AMR 6 sapt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

cristina mercic de info vreme
am vrea sa tragem maine o fuga
sa ne vedem nasica noua
abia nascuta
da sa vedem
si e normal sa fiti stangace putin la primul bebe
apoi e mai usor
cel mai greu e cand sunt bolnaviori

miki sanatate lui vladutttttttt
si nu il mai lasa langa cei raciti ca tare greu le trece lor ca sunt mici


de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si 27+ PETRA ADRIANA


eee, cami, din pacate nu am de ales ca noi stam la ai mei acum..ce sa fac, sa-l trimit de acasa ? pe mine ma deranjeaza indiferenta asta si de fapt inconstienta ca habar nu are cat rau face..si lui si noua, pt ca starea lui dupa o saptamana e f grava din cauza ca se trateaza dupa ureche si e a nu stiu cata oara cand face asa...
lui vlad ii dau la 4 ore alternativ antitermice dar nu prea-i scade sub 39 deloc..mi-e frica la noapte iar noi deja ne resimtim toti, o stare proasta generala..mi-e frica de febra mare ca nu stiu cum o sa fac..si de maine raman si singura cu vlad..

mami de Vlad 09.04.2009 si s32 cu

Mergi la inceput