Zmeurici de iulie-august 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
Si eu m-as baga la dieta. Una care sa tina pana in 28 ianuarie si sa dau jos 5 kg pana atunci. Din 29 ma duc din nou la ski pt o saptamana si acolo nu stiu cum fac ca numai nu slabesc chiar daca fac miscare. Deci 5 kg in 3 saptamani. Ceva sugestii...?? de gemenute Laura Ioana si Irina Maria 26 iulie 2009
South BeachEventual tii prima faza 3 saptamaniPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Moniland si eu recomand dieta redusa in carbohidrati, sau de aia hipocalorica... mai degraba prima varianta, dar depinde ce ti se potriveste.

Lucilau ii dau coacazul cu un pic de apa, daca nu ii mai place o sa ii pun ori mai multa apa ori cu un pic de suc de fructe.

Fetelor, voi cum iesiti pe afara? Azi mi-am facut 1 milion de nervi, voiam sa mergem mai departe un pic, nu numai prin jurul blocului asa, si Dari nu mai voia sa mearga pe zapada, am bagat-o in sling dar cu atatea geci si a mea si a ei m-am umplut de nervi. Voi cum faceti?
Sau pe unde mergeti de obieci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna fetelor

La multi ani celor care isi serbeaza azi onomastica!

Giova la multi ani cu sanatate!

Eu am intrat la dieta de marti. Tin tot dieta Rina ca mie imi place mult dieta aia si am avut si rezultate bune cu ea. Azi sunt la ziua de fructe si legume crude si e mai greu iarna ca nu sunt asa multe fructe. Bine ca a trecut de acum ziua iar maine am proteine.

Azi am iesit afara si noi ca doua zile nu am iesit ca era ana cu mucisori dar azi nu am mai rezistat in casa si am iesit. Au mers piticii pe jos prin zapada pana la piata de am luat carnita de vitel pt ciorbita apoi ne-am oprit putin la biserica dupa care ne-am oprit intr-un parculet de laga bloc. S-au jucat ei in balansoar si cand sa plecam ana s-a pus pe tavalit. am lasat-o sa se tavaleasca si cand a vazut ca nu ma impresioneaza mi-a dat manuta sa o ridic si am mers asa frumos pana in fata blocului. ei singurei in fata si eu in spatele lor.

Greu tare de iesit pe jos cu doi dar e bine ca ii apuca tavalitul pe rand :)

Mi-ati facut o pofta cu tiramisul vostru. Dupa ce iesim de la dieta o sa fac si eu ca nu am facut niciodata pana acum.

Motana nu am apucat sa iti multumesc pt sfatul cu cremele pt iritatie. Am dat-o pe pe ana cu triderm si a disparut iritatia. super crema.

elena fericita de pitici pretiosi Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti



***
CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Multumesc de urari.

Si eu cred ca pt. mine e buna o dieta fara carbohidrati...astia m-au facut cat china, dar tare-mi plac. sa vedem daca rezist fara ei.

Patricia imi pare rau ca ati fost raciti de sarbatori.
si la mine se joaca mult amandoi. Bine edi ii si strica jocurile, dar macar mai scap eu de o grija, nu ma mai streseaza ata cu joaca.
Inutsa super ca ati fost mai liberi de sarbatori. si felicitari pt. nepotel.
Lucialu super ca ai scapat de rani...deja au si sfarcurile vechime si piele groasa.
Bely sper sa rezistam ca si eu vreau sa dau jos...macar prima etapa sa o tin, care e si cea mai grea.
Vegana nici eu nu ma fac, nu sunt fan carne, dar nu as putea trai doar cu legume si fructe. Ar trebui sa gatesc in plus, sotul e carnivor convins, nu as putea.
Blanca LMA si sotului tau. sa-ti traiasca cu numele, sa fie sanatos si fericit toata viata! Petrecere faina pe maine.
Nu pica Eva din patutul fara latura? Tin minte ca Marco pica la greu din el.
Moniland intra si tu in SB, scapi de kg astea in prima etapa a dietei.
Motana eu sunt mai comoda...mergem cu masina pana la destinatie si acolo stam pe jos cat e nevoie dupa care iar in masina si gata plimbareala.
Elena bafta cu Rina. si eu am tinut-o azi vara a fost tare bine cu ea.
Asadar si Ana e cu aruncatul pe jos....Edi imi murdareste la greu hainele ca se arunca in zapada, noroi, apa...nu conteaza. daca lui i se pune pata... Si eu il las sa-si faca damblaua dupa care se ridica ca si cum nu s-a intamplat nimic.

va, pe maine.





Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ok fetelor ma bag la SB. Habar nu am cu ce se mananca sau mai bine zic ce o sa mananc. Ne mutam la subiectul cu pricina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dienuta79 spune:

Giova LA MULTI ANI MAMICO!!!!!!
Pooh sa stii ca ai fost in asentimentul meu si eu ma gandeam tot la dieta asta s-o incep,deci de luni incepem da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

mersi Diana.
Moniland da o cautare pe google South Beach si gasesti o groaza.

sunt 3 mese principale si 2 gustari intre, nu?


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata!!!!Eu la cafeluta,incep sa ma trezesc...Nu pricep cum se poata ca in 2 minute toata casa sa fie data peste cap?Aseara am lasat ordina,iar acum zici ca au trecut turcii peste noi....jucarii,cuburi,cartiHo-ho,ce de mamici de zmeurici la dietaMoni,subiectul SB cred ca e mort,dar il reinviem noi,nu-i baiDienutza,si tu,si tu?Ce bine!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Ce faceti de mancare,fetili?M-am gandit la o ciorbita radauteana(de pe net,ca n-am acut in viata mea),si la niste spaghete din carne tocata de vitel.....poate il impresionez pe junior,ieri tare prost a mancatSi l-am auzit tusind de vreo doua ori noaptea,asa urat,ca si cum ar avea pieptul incarcat....Azi e ok,poate am avut doar halucinatii.....Am inceput sa le dau copilasilor extrect de muguri de coacaz....iau si eu....bleah,e atat de gretos.....Sper doar sa aiba efectVa doresc un we fain!Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Neata!
Criss, Motana, multamesc!
Giova, n-am scapat, aia e ca m-am procopsit cu ele la spartul targului
Patricia, eu tot mijesc ochii la voi, cele cu 2 copii intre care e o diferenta numa buna cred incerc sa ma pregatesc psihic dc va fi cazul, ca dc ma iau dupa tornada de pupa, zic zau ca nu stiu dc fac fatza
Pooh, Corina si celalante iubitoare de GA. Tocma am vazut ultimul episod din s 7, nu ultimul de tot, ultimul aparut(sa nu faceti fo cadere de tensiune ) si ma voiajez catre Private Practice sa vaz cu ce se mananca, dar fiind ca este cu exa lu Shepherd, de care mie mi-o placut, dr Addison

Mergi la inceput