Fluturasi de martie-aprilie 2011 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy, dorinutz la multi ani sotlor vostri!!!!!!!!! distractie placuta!!


mami de fetita cu codite Iasmina Alissa si baietel nazdravan33+ Lucas Eduard

AMR 6 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

LA MULTI ANI!
PT TOTI IONII SI IOANELE CARE NU LE STIM DAR LE AAVETI!
asa acum pt. antonia, fata cameliei, pt. sotul Dorinutei am inteles, pt baiatul lui miki, iony?,restul nu stiu care mai sunt...dar daca aveti sa va traiasca, sa fie sanatosi, sa va bucurati de ei ( parinti, frati, cumnati, etc...)
va pup si va anuntz ca pana luni nu mai apar ca avem niste ioni de sarbatorit, printesa are o aniversare la o fetita asa ca sper sa ajung macar sa va citesc, va povestesc luni...

mami de de 7 ani si ingeras si 28+cu
69/11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata fetele!

La multi ani! celor cu numele sf Ion .

Miki, sa-ti traiasca baietelul, sa creasca mare si frumos, sa doarma bine si sa se inteleaga cu surioara lui

catank, da la anul vom avea Ioanele noastre

roxy, dorinut@, sa va traiasca sotii !

io nu vreau vin fiert, vreau ceva de durere de spate. Efectiv stau pe scvaun si cand ma aplec sa scriu la ccalc ma injunghie spatele
plus ca am o grmada de treaba azi, tb sa strang decoratiunile de Craciun din casa, mai am drumuri si pe afara....si eu abia ma misc prin casa. Cand vine baiatul acasa nu stiu cum ma descurc cu el

Diseara merg sa-l iau, si sa o pup si pe mama, si ea e Ioana

iar linea nigra inca nu mi-a aparut, la Cristi o aveam deja de pe la 6-7 luni. sa fie legata de nivelul de testosteron? vad ca in general la sarcinile cu baieti a aparut mai devreme....

pupici

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 33+ cuCatalina Ioana

AMR 6 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Roxy, Dorinut@, Madutza, Miki, La Multi Ani pt sarbatoritii vostri!

Si pt toate fetele care poate isi serbeaza azi onomastica sau serbeaza pe cineva drag!



in sapt 25 cu minune de sanatos si vesel.
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns koko_1 spune:

Buna dimineatza burticutze!!!
LA MULTI ANI tuturor celor care isi serbeaza numele astazi, sanatate si impliniri!

Eu intru rar si cu greu reusesc sa recuperez :(... ma bucur ca sunteti bine; cat despre kilograme...pffff...am ajuns la greutatea pe care o aveam cand l-am nascut pe Cezar, 72 kg...si mai am inca 10 saptamani!

Va pupacesc, incerc sa mai stau putin pe aici daca ma lasa zgubiliticu'



----------------------------------------------------------------------
mami de Cezar - 22 aprilie 2009 si 29+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

dorinut, vezi ca e de 2 ori pus link catre cap 112

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 33+ cuCatalina Ioana

AMR 6 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna dimineata!
- La multi ani, tuturor celor sarbatoriti azi- copilasi mici si rumosi, soti dragastosi, parinti, prieteni..sa va traiasca, sa fie sanatosi, si sa va bucurati impreuna de aceasta zi!
- strumph - lasa supararea, ca nu-i frumos! ai vazut ca si pe mine/ si pe orice il mai apuca nervii, asta nu-i bai, dar treb sa ne si lase, dc se poate repede eu imi doresc sa fiti bine si sanatoase, tu si bebica, si in curand sa vii sa ne mai imparatsesti impresii despre voi 2, please..sa le ia naibii de firme, eu habar n-am, ati vazut ca nici nu m-am bagat in discutii- nu am avut copil, si nici nu am mers intr-un loc special cand a fost sa treb. sa cumpar un cadou..n-am intrat in viata mea intr-un magazin Z, kiabi, mother care, premaman..am auzit de la voi de toate numele astea.de kiabi am aflat de la deea, mi se pare ok, mai ales ca e in carrefour, laur poate face piata acolo, si eu pot da o fuga langa.o sa treb. sa ne miscam repede cu cele 2 buburuze..asa ca eu de ex, astept oferetle din kiabi. mai ales ca am vazut acolo seturi de 5/7 body-uri la preturi bune rau. pai mie imi treb cantitate frate..
- imi zice sotiul ieri "auzi, dar copilasii nostri n-or sa vrea sa fie imbracati la fel?" asa imi place sa-l aud vb. de spre ei cu diminutivul copilasi, ma topesc nu alta.i-am raspuns ca atat timp cat nu ne pot spune asta, pana la 2 ani, o sa-i imbracam diferit, apoi..mai vedem..poate le luam cate ceva si la fel, cate o bluzita, un trening..ca doar n-o sa-mi imbrac baiatul cu fustita, nu?

28 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Buna dimineata!
La multi ani tuturor celor care poarta numele de ioan sau ioana!
Am facut si noi ochi cam tarziu ce-i drept.
Chiar ma intrebam ce o fi cu mine de ma trezesc asa tarziu pana acum la 7.30 eram in picioare ,iar acum dorm si pana la 12.
toate burticile !



fericita de +26 Radu Andrei





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

eu am observat in timp ca, ma simt mult mai rau in zilele ce urmeaza unei/unor zile mai pline.cand stau doar la pat, si atat..ma simt excelent. asa ca ma gandesc ca, coloana lui madutza, durerile lu strumph, sunt urmarea unor activitati care poate inainte nu erau asa solicitante, dar acum in contextul sarcinii, sunt.statul mult in picioare, sau la calc. la fel..din pacate stiu ca multe dintre voi mai aveti unul/chiar 2 bucati copil, care treb sa trageti de servici ( cred ca si eu as fi facut-o , ptr bani binenteles, dc nu ma ameninta dr. ca dc nu stau cuminte, nasc la 6 luni saraca stia ca veneam fuga de la spital, faceam o inseminare, si plecam val vartej inapoi..ce sa se prinda? protocolul e cu stat la pat, picioare pe pereti dc se poate..)..asa ca e mai dificil..la mine e simplu pana la urma, n-am copil, n-am parinti, iar sotul toata ziua la servici, cat mananca el saracul, ca sa stau eu in picioare cate jumate de zi
asa ca, azi va daruiesc cate o , celor care mergeti paralel si cu sarcina si cu copilul mai mic, si cu restul treburilor cotidiene

28 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

BUna dimineata dragele mele burticute!

SA incepem cu urarile

Miki sa iti traiasca baietelul, sa creasca mare si sanatos!

Cami sa iti traiasca printesa, sa creasca mare si sanatoasa!

Iony sa ne traiesti si sa duci sarcina cu bine pana la termen, iar bebelina sa stea cumintica la mami in burtica!

Madutza sa iti traiasca mama si sa fie sanatoasa! Pupici sa treaca durerile de spate, cu care ma confrunt si eu, e groaznic si sa nu mai spun ce picioare umflate am.

Roxy si DOrinuta sa va traiasca sotii si sa fie sanatosi!

Catank te asteptam cu vesti de la dr. EU am la ora 14:00, abia astept sa merg sa vad ce face bebe si sa aflu ca e bine sanatos!

tuturor si tin pumnii celor care merg astazi la eco! Va asteptam cu vesti foarte bune.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 32 Rares Andrei

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput