Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Giorgia-si eu zic NU pt antibiotic...mai ales daca ti-a zis f putin rosu in gat...toti medici de familie dau ca pe banda acelasi tratament antibiotic altceva nu stiu
multa sanatate

Ramona-felicitari pt casuta

Carmen-cum e in vacanta...v-ati intors...poze?

Crispo-ce bine doarme Vladut

Denisa-mi-au placut f mult pozele voastre de la Craciun sunteti tare frumosi

Michelle-are dermatita Bianca?semne ar fi asa: piele uscata-rosie-bubite

Am luat cartea cu supernany la citit trebuie sa aplic niste reguli cu Antonia ca nu se mai poate vb la pereti...ne ignora,sfideaza...face numai ce vrea ea


Bamboletta cu David(18 aug 2010) si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Sarbatori Fericite !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Eu am dat Mayei antibiotic dupa 2 zile pline de febra si se vedea bine puroiul din gat.

Bamboletta, despre ce carte e vorba? Cumparata sau download de pe undeva?

Iulia mi-a servit nervi toata ziua. Vrea in picioare, vrea in fundulet dar pana la urma nu o multumeste nici o pozitie. Acum a adormit, probabil mai mult de 30 min nu dureaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Feciorul meu a dormit doua reprize de 30 de minute si acum ica 20 de minute, dar evident nu-i ajunge somnul, asa ca e hotarat sa maraie/planga pana la somnul de noapte .

Anca, poate totusi nu-i place agitatia, necunoscutii, de multe ori plansul asta e ca o descarcare nervoasa.
Eu am patit-o de 2 ori cu Victor in alte case, dar asta este, eu totusi tot o sa ies cu el... Oricum, piticii astia cu cat cresc cu atat sunt mai selectivi cu cei din jur. Eu culmea ca il scot, dar na, nu sta inca asa bine cu memoria.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Eu va mai las fetele, ca abia au trecut sarbatorile, dar acusica strig catalogul, fac prezenta.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Fetele, copilul meu are parul foarte mare,lung adica, mai nou ii intra pina in ochi, este enervant pt mine si cred ca si pentru el.
Toata lumea spune ca nu am voie sa-l tund pina la un an.Eu nici acum nu stiu ce semnificatie are acest lucru?!,e ceva de ordin religios??Lamuriti-ma va rog, toti au sarit pe mine cind am zis ca-l tund,macar bretonul

Si ,fetele, hai sa ne adunam din nou aici, pe FB nu pot sa va citesc.va pup pe toate

Catalina cu Victor(17aug2010)& Robert(13apr2004)& Catalin(4mart1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Kata, eu l-am tuns la 3 luni si lui ii intra bretonul in gura...dar nimeni nu mi-a zis nimic. Si pediatra mi-a zis ca puteam sa-l tund cu masina de tuns, ca eu am taiat cu foarfeca.
Bumblebee, fa prezenta, ca lipsesc multe mamici.
Chiar azi ma gandeam la Pufescu, ca nu a mai intrat demult.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Kata, eu una cred ca astea nu au nicio semnificatie religioasa, sunt multe impamantenite numai la noi in tara, sau chiar si la noi in functie de regiune...

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Eu va mai las fetele, ca abia au trecut sarbatorile, dar acusica strig catalogul, fac prezenta.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010

Luna 5

Primul meu Craciun!



Io nu stiu la ce te referi...

Katalina, io nu cred in minuni din astea, in babisme... daca ii intra copilului parul in ochi... il tunzi... io una asa as face...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

aoleo..bambo..sa vezi ce croze si urlete mi-a facit stefan duopa ce am schimbat cansalul dupa 1! ora de desene..ziceai ca-i turbat
mi l-a trezit si pe mihai..ca la nebuni..:(

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:



Buna seara fetele!!!

LA multi anisori sarbatoritilor de astazi !!!sa cresteti mari si sanatosi

eu am terminat curetenia si cica si mancarea pentru Craciun. am patit-o sa fie inchise toate magazinele astazi asa ca am ramas numa la salata beof si fripturica de pui ca atat aveam in casa noroc ca aveam paine luata de ieri

vreau si eu sa fac ciocolata cea vestita imi dati si mie reteta va rog ca nu am salvat-o

Cris ne primesti cu colinda??
http://www.youtube.com/watch?v=f6DIvqUKmxs&feature=related

sa trezit gagik
revin


Mami de Andra Maria 02.08.2010

Mergi la inceput