Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Am venit si noi de la doctor...putin rosu in gat si hop poc antibiotic...eu sincer nu as vrea sa/i dau....ce ma sfatuiti?...in rest e bine...a zis ca nu se aude nimic la plamani..ea nu face temperatura...vad ca si mucii parca is pe duca dupa pic vibrocil si mult ser...a cantarit/o...a ajuns la 6.990 imbracata iar acum 2 sapt avea 6.615 imbracata...deci a luat bine zic eu

Ramona felicitari pt casa...sa o stapaniti sanatosi

Eu supa i/o fac cu apa de la robinet....eu i/am introdus deja balbenusul de ou...dar de prepelita...si asa ce/i place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu cu aquatic de la borsec...
ii fac supica pireutul si lapticul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Poate nu stiti, dar noi (adica tot Zalaul) nu avem apa potabila la robinet. adica noi ne ducem cu bidonul la arteziene, ca sunt in oras, stam la cozi si luam apa... bine,noi ne cumparam apa plata. dar inca se sta la cozi cu bidoanele dupa apa... tin minte ca mergeam noaptea, ca nu era lume. ca ziua se statea cate 3-4 ore la coada. sau mergea cineva din bloc, si tinea randul si celorlalti...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Bucovina si o fierb cu capac(pentru LP) - in felul acesta se evapora dar curge inapoi (stropi).

Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babiela spune:

eu pt LP folosesc bucovina, dar n-o fierb am aparat de incalzit/racit apa de la fantana si incalzeste apa doar pana la 95 de grade o pun in biberon si o las sa ajunga la temp camerei si ii fac laptele, a zis doctorita ca e bine asa nu trebuie neaparat fiarta, asa i-am facut de la inceput ca noi am fost f putin la san si atunci mai mult muls si completare cu LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

si noi pe acasa, azi am avut copilas tare cumintel, ne-am jucat, nu a marait...si am fost la kinetoterapie (mercic Lala )

i-a facut masaj, un pic de gimnastica, nu mare lucru, a urlat cand i-a facut la manute ca nu mai putea sa isi bage degetelul in gurita dar pe minge i-a placut la nebunie, pe burta...in fundulet nu, ca voia in picioare cica e bine dezvoltat, are muschi la picioare, intr-adevar la manute si gat mai trebuie lucrat, pentru ca nu a vrut sa stea pe burtica niciodata dar reflexul si ambitia de a se ridica le are (chiar se ridica, dar se enerveaza si se tranteste la loc) si asta inseamna ca nu are nimic, doar nu are chef

ne-am facut abonament, mai mergem...nu de alta, dar dupa ce am plecat de acolo a adormit dus, s-a trezit numa in casa, i-am dat para si acum doarte dus iar nuuu in brate la mine, ci cuminte pe canapea, nu a vrut chiar in patut, dar e bine si asa

ma simt mult mai odihnita azi asa ca incerc sa fac reteta de cioco de casa a denisei, sper sa nu fac vreo boacana

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

SUPA cu apa de la robinet

GEORGIA daca tie ti se pare ok, nu ii da antibotic, acuma numa sa nu aiba puroi in gat, dar doar rosu in gat...hmmm...fa cum crezi si simti tu iubita

RAMONA felicitari pentru casa!!!!

ELA sanatate multa!!! mai mie nu mi se pare ca mananca mult, noi suntem tot cu 8 mese bine, la noi sunt 2 gustari, una cam 100 ml suculet si una fructe, i le dau simple acum, ca mi s-a parut ca s-a balonat de la mar crud cu branzica, asa ca am zis pas. supica / piure (ca de azi ii dau si eu mai mult piure, desi ii fac tot ca o supica, alteori o sa ii fac la aburi, vedem) papa cam 150. azi nu a mai vrut la san dupa, ca a avut si carnita, dar i-am dat apica si a baut vreo 20 ml.

din weekend ii bag si eu oulet de la Sighi

*****************************************
mami fericita de nazdravanul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

RAMONA sa stapaniti sanatosi casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

giorgia, din experienta mea f recenta, zic ca pt un rosu in gat nu se da antibiotic...si oricum nu pana nu se vede la analize(antibiograma, exudat, ceva) daca e infectie bacteriana sau virala...altfel risti sa ii dai si tu 3 feluri de antibiotice ca si mine...daca nu raspunde la primul, urmeaza al doilea si al treilea...si uite asa bagi nspe antibiotice ...

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

la voi cum a mers inceputul la masa de pranz adica pireutul cum l-a primit
ieri l-a papat mai bine...sa vad maine!


eu maine ma duc cu maria la preot sa ii citeasca ca se sperie ff tare de oamenii cu ochelari(mai putin de mine) plange si suspina de vreo oara si ceva nu o poti linisti...am pat-o intr-o seara sotul a vrut sa cheme salvarea....am avut musafiri si puratau ochelari!

PS nici pe sot nu il place cu ochelari!

Mergi la inceput