Pufi 2010 (194) - LMA Arthur! LMA Ioana!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Buna seara fetelor,

Am o mare problema existentiala: ne-am hotarat sa ii facem petrecere de 1 an lui Dani si habar nu am daca sa fac acasa sau la restaurant. Mai mult, CARE RESTAURANT? Ca e iarna si restaurantele au de obicei locurile de joaca pt copii amenajate afara, nu in interior....am cautat pe net putin si nu prea am gasit nimic.
Of. Nu stiu ce sa fac.....nu ar fi prea multa lume de venit, sincer nici nu am facut lista, dar vreo 5-6 copii tot vin si probabil 15 adulti, cu tot cu bunici....oare sa fac acasa?
Stie careva vreun catering bun?
Peste 3 sapt e petrecerea......mama.....cate sunt de facut!!!!


ALEXUZZZA, cred ca poti sa ii dai sa guste creveti, nu mult, poate are doamne fereste vreo alergie. Poti sa intrebi pe matusa ta daca e ok, poti sa cauti nitel pe net sa vezi referitor la fructe de mare care e parerea generala.....noua ne plac fructele de mare, dar poti sti ce alergii dezvolta astia micii?

Imi pare rau de mamicile care au copii cu mucisori si nu vor sa manance....si imi pare tare rau si de ioana_fota ca micuta ei simte lipsa tatalui. E impresionant sa vezi asta...ai zice ca la varsta lor nu realizeaza chestiile astea...dar uite ca le realizeaza....eu zic ca in cateva zile va uita si isi va reveni. Ia-o incet, nu te panica nici tu si nu plange in fata ei.


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita


www punct jungle(minus)kids punct ro eu fiind din pitesti, la asta m-am decis din toata lista. Mi se pare foarte tare. Acum sa mai facem calcul si la bani. Sper ca ti-am fost de folos cu ideea.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)



O sa aiba Maria o petrecere pe cinste. Abia astept pozele!

_
Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_g spune:

tocmai ce vazui pozele de pe mailu comun............am o salivatie....cateaua lu pavlov ma cheama....o sa ma ajute, ca eu masa de motz o vreau pe baza de aperitive fistichii.

a, voiam sa zic si uitasem....alexutza, daca tie nu-ti place LV, nu vad de ce totusi nu i-ai da si lui yannis, la timpu potrivit. poate lui o sa-i placa....apropo de Lv, intr-o seara i-am pus in biberon, asa, de kiki, sa vad ce zice, cam 50 de ml si l-a supt cu mare pofta, aproape ca m-a facut geloasa.....si ar mai fi vrut

cred ca va zic noapte buna!!!!!! pe maine.......alta aniversare.....s-a dat drumu....vin pe banda

_
mama lui Stefan, pui scump
asteptam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

adina bulina executat..............pus poza in album..............
si noi tot cu 4 dinti record
si cand au iesit sus.tot 4......si acum 2 jos si 2 masele

ivan macar mai manca....dar e criminalllllllllllllll

bafta sa treceti repede peste.........



I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Ele ma bucur ca a papat Isabela
Adina wwoww,nu ma mir ca e supi printesica
Apropo de dinti,imi spunea sora mea ca ii creste maseaua de minte si ca o doare ingrozitor de tare(ma rog la gingie),eu nu imi aduc aminte daca m-a durut,imi spunea ca nu e de mirare ca plange Ariana atunci cand ii cresc dintisorii

Despre party,eu am observat ca eu ma incadrez in categoria "noi nu",de ce?e simplu,nu avem cu cine,adica ar fi prieteni polonezi-dar asta nu ar fi party pt fiemea ci pt ei,cu prietenii englezi-ar trebui sa inchiriez o sala si o gramada de aranjamente(sa fie asa cum ei obisnuiesc) care ar fi salariul sotului pe o luna;eu mi-as fi imaginat petrecerea pt ea in familie(plus prieteni apropiati),unde stiu ca ei se bucura asa cum si noi ne bucuram.Ii vom face petrecere cu copii atunci cand va fi mai marisoara si va avea "prietene"(poate la anul si tot asa) si va stii semnificatia acestei zile de nastere si se va putea bucura,acum daca nici familie nu e,ar fi un party pt cei mari si mai mult as risipi acel timp in loc sa il petrecem cu ea(poate ca o sa iesim noi 3 undeva).Asta e in cazul nostru in functie de situatia in care ne aflam,ca daca am fi fost acasa ar fi fost altceva

BF eu as alege la restaurant,e mai simplu,pt ca acasa fiind cam trebuie sa stai tu sa pui masa,sa servesti etc,asa la restaurant servesc altii si voi va puteti bucura de acea aniversare,plus ca nu mai trebuie sa stai sa faci si curat.Acum,evident,trebuie luat in calcul si aspectul financiar.



Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Fetele care ati avut aniversarile la printi si printese cat v-au costat tortul,ca si medie....?eu am vazut ca aici incep de la 45 lire?WHATTTTTTTTTTTTT


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina_bulina spune:

Mersi Bea de promptitudine. Mi s-a facut iar parul maciuca.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adina_bulina

Mersi Bea de promptitudine. Mi s-a facut iar parul maciuca.

Mami de Maria Dalia (06.02.2010)




hai ca nu e chiar asa de rau.....lasa ca trece ea cumva peste asta...........



ma uitai si eu pe mailul comun..........
hmmmmmmm
ce retete faine
si alea puse de lucia, eu numa acu le vazui da..............nah...........
nu prea ma stiu acolo cu ingredientele,..........






sim ply........sunteti mai bine?????????

nu stiu cat cost torurile,, eu o sa il fac pe al lui, dar nu am idee cam cat ar fi.........

dar cred ca depinde cate kile are.din ce e facut..........ce are pe el....dar cat e 45 de lire???????


cam in jur de 200 lei?

ti-am zis depinde ce are............





acu fix ca ma duc..............
noapte buna sa aveti!!!!!!!!!!!!!!!!






I don't know much...but I know I love you...and I always will...'cause you're my soul and you are the air I breathe...

Happy New Year!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

La multi anisori Alexis
Sa ai parte de tot ce e mai bun in viata



La multe lunite Maria Dalia
La multe lunite Lucas


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Bea Ariana e mai bine,e maraici-cand cum,trebuie sa gasesc o solutie sa o las la "gradinita" 3 ore pe zi o data sau de 2 ori pe saptamana ca incep cursurile aici,sper sa stea(dar cum stau si alti copii o sa stea si ea)


Mami de Ariana(albinuta mea)
Motto-ul de azi:
"Lumea e asemanatoare cu un saculet cu mosc.Placerile lumii sunt asemeni parfumului de mosc care insa nu se pastreaza.Cine a simtit parfumul va cauta moscul.Lauda aceluia care nu se va multumi doar cu parfumul."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

moaaaaaaammma cat ati scris de ieri pana azi revin cu nominalizari ptr toate cuvintele de incurajare care le-am primit de la voi(si nu au fost putine)sunteti minunate la felul in care scoate omul din butoi si nu numai


Ne-am luat bilete... zburam via din 3 in 16 febde 9 luni nu am mai fost acasa

simpli...o vizita prin dublin? noi poate la vara tragem 2-3 zile pana in londra si ne vedem la o cafeasa se mai incalzeasca putin afara...ca nu vreau sa risc sa ramanem inzapeziti prin aeroporturi


Alexandru

Alexander sa cresti mare! sanatos si sa o bucuri pe mami!
multumim mami de cinste! sa-ti traiasca printul 1000 de ani si sa fii mandra de el!


tomaca multa sanatate ,fericire si tot ce-ti doresti sa se implineasca ! multumim ca esti alaturi de noi!sa fii iubita!


Lml Lucas Gabriel
Lml Maria Daliaasteptam mamicile cu cinstea...ultima inainte de primul anisor!

ne auzim maine dupa ce vin de la sala gym,cursuri...Da ! m-am facut fetita cumintegata cu poftele...David e pe mixt(lm+lp)de 2 luni....asa ca...cat o mai duc o mai duc...si atat a fost bine.eu mi-am facut datoria!acum jos cu kilele!!!!

va
noapte buna!
citesc maine din urma! promit...multumim si de complimentele la adresa cretulinului meu

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput