Copii din '95-'96

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Nimeni

si

de si


Orice lucru bun in viata este ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, iti urez si eu La multi ani cu multa sanatate! Felicitari pentru absolvire si muuuult succes!

Ma bucur pentru tine c-ai terminat. Cred ca ai un sentiment de usurare. Cred c-ai fost destul de ocupata cu pregatirile pt. excursie. Vazut asa, de departe, e simpatica faza cu convorbirile telefonice. De unde nu se intampla mai nimic?!... Fi-miu nu are asa mari probl. cu cosurile. Mai mult Ana, in zona fruntii. Au solutii de curatat, de exfoliat, masca pt uscat cosurile, insa nu au grija sa le utilizeze zilnic sau dupa cat ar fi nevoie. Si o tot bomban sa inceteze sa tot umble la ei. Dar pt. probl. mai acute cred ca e indicat sa apelezi la dermatolog. In tineretea mea, am zis ca-mi fac un bine aplicand diverse creme sau preparate naturiste. Si citind o reteta, am aplicat o rosie pe fata, in plina vara. Nu stiu ce sensibilitate a avut pielea la momentul acela, cred ca am facut alergie ca m-am umplut pe toata fata de "respect". Si cu o reteta de la medic, am fugit la farmacie pt. a-mi prepara solutia vindecatoare.

Scuze, cum spuneam, n-am mai dat pe aici pt ca am fost distrasa cu alte lucruri si parca nici nu mai aveam ce sa spun.

Andra si Mirela68, felicitari lui Robert si Andradei si mult succes la examenele finale! Reusita deplina in ce si-au propus! Va tin pumnii! Doar stiu si eu ce-nseamna sa ai emotii.

mhldvrc, fi-miu si-a facut alta adresa de e-mail,ca sa nu mai am acces pe mess-ul lui. Interesante activitatile tinerilor din vara asta! Ale tale, nu! Eu m-am saturat cu totul de reabilitarea asta!!! Ma exaspereaza! Am stat cam doua luni cu schelele puse, imi obstructionau lumina in apartament, abia de o sapt. le-au mutat. Acum sunt pe partea cu bucataria. Uff! Si-abia astept sa termine si-acolo si sa plece o data! Atat s-au intins cu lucrarea asta, de mi s-a aplecat!

Copiii au terminat si ei cu tezele. Ana ar urma sa mearga intr-o excursie. Calc. de-acasa e defect. Si toate merg cand pe fata, cand pe dos!
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Salutari si de la mine! Eu nu mai am timp sa scriu in atatea locuri, sper sa ma intelegeti. Ma bucur sa va citesc, va felicit pentru rezultatele copiilor. Sunt sigura ca toti asteapta vacanta asa cum o asteptam si noi(eu nu mai spun!). Acum sunt in Kalmar, mai am trei saptamani pe anul acesta si trag linie. Abia astept sa nu ma mai gandesc in ce zi plec, cat stau, sa rezerv bilete si sa fiu iar departe de ai mei...Macar doua luni jumate. Oooof, mi-e tare greu...
Dar nu de asta am intrat aici....

Diana are un ultim proiect(mare si lat) la Stiinte Sociale, chiar inetersant si complex. Au de studiat in grup de cate 3-4, mai multe tari si de facut paralele intre ele in ceea ce priveste politica si alte chestii care tin de materie. Diana studiaza Cambodgia si imi mai povestea si mie chestii pe care nu le stiam . In rest a luat calificative bune si foarte bune la teste, asteptam calificativele finale pe care le afla in ultima zi de scoala, le primesc pe o hartie oficiala a scolii, ca un fel de foaie matricola...asa primesc in fiecare an de cand au calificative.
Dar cel mai interesant lucru a fost practica. Aici se face o saptamana practica in clasa a 8-a. Scoala pune la dispozitie o lista cu locuri de practica dar fiecare elev e liber sa isi gaseasca singur daca doreste. Diana voia un magazin sau o cafenea(aici cafenelele sunt ca niste cofetarii-restaurante, servesc si sandwich, fac prajituri ei, nu se serveste alcool si nu se fumeaza-ca de altfel in nici un local public). A gasit o cafenea, in centru, nou renovata si frumoasa. Femeile de acolo au fost tare incantate de ea, s-au placut reciproc din prima, astfel ca Diana dupa doua zile ajuta si la casa(acolo au voie numai cei peste 16 ani), servea la tejghea...apoi i-au propus slujba de vara(aici se poarta tare mult si Diana chiar isi doreste sa munceasca macar cateva saptamani; varsta legala pentru a munci aici e 13 ani, slujbe de vara sau scurte) dar a trebuit sa refuze pentru ca merge in Ro la tatal ei. A primit insa promisiunea ca o vor solicita cand vor avea nevoie in weekend-uri si in alte vacante cand va fi acasa. In plus, a primit un cec-cadou la H&M si o invitatie pentru toata familia la cafenea . Diana a fost tare mandra si eu la fel!

Cam atat despre noi, alte noutati nu avem. Va doresc la toti sa aveti o vara lunga si frumoasa, concedii placute si vacante frumoase copiilor.


vorbe de copil...

Hobby

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Fetelor, multumesc de urari. Santeti dragute si atente!
Am sarbatorit ziua mea, mai tot week-end-ul. Vineri am iesit la sushi si la un film, numa eu cu sotul
Sambata i-am dus pe baieti pe carari de munte, am crezut ca Elliot o sa cedeaa nervos... Are copilul asta o conditie fizica... de atlet... Matei a fost ca o capra de munte. In final a iesit bine, si la vale ne-am distrat cu totii.
Duminica am dat masa, am putut sta in curte la gratar, fara sa tremuram de frig.

Am reusit si am facut ceva planuri de vacanta. Vom merge la Marele Canion, vom sta in rezervatie de indieni, si vom bate iara carari de munte Dar asta, in Iulie. In August vom merge in San Francisco, si sper sa ajung si prin Napa.

Matei o sa participe la un concurs de athletism. S-a antrenat de o luna, si duminica participa. Sa vedem ce o sa iasa.

Mihaela
Bafta cu scoala, iti doresc rabdare, sa treci cu bine saptamanile ce au mai ramas. Pentru mine, ultima clasa la cursuri, a fost interminabila... Parca nu se mai termina.
Felicitari Dianei. E mare lucru sa o solicite pentru slujba, sa poata lucra vara, si ca o plac cei de la cafenea. Mi-as dori sa fie un program similar si in US. Aici nu angajeaza mai nimeni tineret, si cand e vorba de angajari dupa facultate, mai toti vor experienta... E un sistem tare aiurea.

Agho bafta copiilor cu tezele finale.
Si noi am avut calculatorul de acasa la reparat. Acu' e inapoi acasa, dar cred ca-l ducem iara. Ieri nu am reusit deloc sa descarc pozele din camera foto, ca se bloca prog. si asa l-am lasat... blocat.
Cu Elliot am inceput un sistem nou. Avand in vedere ca el uita sa-si curete fata, in fiecare seara, avem 5 min. impreuna de tratament... Si-m felul asta, ii dau cu toate cremele pe fatza, inainte de culcare. A inceput sa arate si fruntea lui mai bine...

Sambata am fost la serbarea centeniala a bisericii noastre. A fost in stil Hawaii. Fatucele ce-l tot sunau pe Matei, il asteptau pe Elliot cu nerabdare. Si atunci am inteles si eu situatia. Elliot ... daca le-a salutat... Nici nu stiu daca a bagat de seama cum topaiau in jurul si-n spatele lui...

Andra
petrecere frumoasa la banchet. Distractie maxima.
Bafta la examenul de admitere la liceu!

Mihaela

deci asa - tu esti in santier, iar Mihai pleaca in pesteri, iar Ty vine la sapaturi... Sper sa petreaca si ceva timp cu tine cand vine in tara. Fac pariu ca numeri orele pana cand aterizeaza.

MiReLa
Bafta lui Andrada cu examenele finale, si cu cele pentru liceu.
Sa intre unde isi doreste ea.
Distractie maxima la banchet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mihaela_s, si totusi tu chiar reusesti sa scrii! Felicitari, Dianei!
Cele trei saptamani sa treaca repede-repede!

Sanca, esti deja cu gandul la vacanta!... Succes lui Matei la concurs!
Mai revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Anca,mai primesti urari de la multi ani,intarziate?

la multi ani,multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi!

Noi am scapat de teza la romana,unde am luat 9.50,maine dam la mate....

succes tuturor elevilor!

Andra si voua multa bafta!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


Anca inca nu-i santier, dar v-a fi, tine sase luni, of. of-mai, mai Sper sa se apuce cat mai repede, ca sa nu ne apuce iarna cu blocul pe "butuci"
Of, of, Agho, la mine oricum este mai umbra, ca sa nu zic intuneric, pentru ca stau la parter si avem "gradina blocului" in fata geamurilor . Iti zic in avans La multi ani, sanatate, succes in sesiune si multe, multe realizari
Andra, Mirela si Mihaela succes copiilor la examene si admitere
Mihaela_s, felicitari Dianei , tie succes la examene si sa termini anul cu bine

si

de si


Orice lucru bun in viata este ilegal, imoral sau ingrasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Dragelor, La multi ani cu multa sanatate si bucurii, celor care aveti sarbatoriti in familie de Sf.Imp. Constantin si Elena!

mhldvrc, iti multumesc frumos!

Va pe toate! Un sfarsit de saptamana placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

La multi ani, agho!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mirela68, iti multumesc frumos!

Mergi la inceput