***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007***(129)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Ana, esti o graviduta frumoasa si Ana a mai crescut, mi se pare mai mare! Esti mortala cu reteta, la mine au iesit motatele cu 2 incercari in a 10 si 11 zi la Andreea, apoi pauza 3-4 zile, pauza a fost intamplatoare, la Alexandra a fost o data in ziua a 10-a apoi in 14, 15, speram ca iese baiat daca fac la mijloc, dar eu nu stiu decat ca am de obicei un ciclu de 28,29zile.

Alynta, cu toata dragostea de copii, cred ca, cu mare greu as face fata la 3, abia ma descurc cu doua. Is tare dragalasi, dar daca ar fi 3 sigur as lasa unul nemancat, nespalat ... te admir cum rezisti.

Am mai vrut sa zic ceva, dar zbiara andreea si tati lucreaza, trebuie sa o opresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Ioana te-a scos si pe tine reteta din barlog . Simpatic Patrick cu tepii.
Cred ca problema la noi este prea multa organizare si calcule. Daca am lasa-o mai moale si am uita un pic de calcule ar veni si bb2 mai repede.
Adica ori ne iese reteta din prima, ori o uitam si "gatim" cand ne e foame si dupa inspiratia de moment.

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Mie nici retele de mincare-mincare nu imi mai ies... d'apoi lucruli grele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Madaiulia, eu am incercat ambele retete. A doua a fost mai placuta decat prima, "livrarea" a fost cu incarcatura emotionala f mare. Pe undeva cred ca s-a transmis lui B, ca prea e iubacios cu mine. Va mai ziceam si de nevoia aia inexplicabila de a-l tine fizic lipit de mine, lucru impartasit si de B. Matei e din alt aluat, desi il iubesc la fel de mult ca pe B.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

An, esti mortala. Da' cromozomul Y (gata, le-am gasit nume ) sa nu se streseze si tu sa te stresezi cu calcule? Parca mai placut e cand vine fara calcule. E si surpriza mai mare Ma duc acasa sa-ti vad si eu burtica. LE: Gata, am vazut-o, cred ca bb2 o sa fie mai dezvoltata. Cred ca sotul e bucuros ca e tot fetita, ca sa semene una dintre fete si cu el, ca Ana seamana cu tine, asa-i?
Liv, pai pe sot il tenteaza NUMAI daca este baiat, ca a zis ca nu vrea sa stea cu caciula ruseasca in casa din cauza curentului, if you know what I mean . Dar eu nu ma (mai) vad mama de baiat. Om vedea. Mie imi plac surprizele si ma adaptez la orice. Ar fi tare sa fac gemeni si astfel sa-mi potolesc si pofta de 3 copii, ca pe-al treilea slabe sanse sa-l mai fac separat.
Ioana, merci de aprecieri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Salutare!
Ana, ai burtica maricica insa in rest esti o sexy graviduta! Cand ne spui numele? Esti mortala cu reteta ta, al meu nu s-ar obosi in veci cu spalat de vase. Am incercat si noi de cateva ori cu teste de ovulatie chiar dar nu s-a prins nimic. Tu ai uter retrovers? Nu ai avut nici o problema cu sarcinile, nu? In legatura cu parul Liviei, am eu sechele de cand eram mica si ma tundeau baieteste asa ca am zis ca eu ii las fetei mele parul lung, insa e mica si il are moale si atunci ne tundem un semi-bob. Ne luptam sa ne creasca bretonul ca sa nu il mai prindem cu agrafe.

Chiquitita, mama Liviei (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Liviana ce imi place cum povestesti despre baieti.
Al_Ma si eu mi-as dori gemeni la a doua incercare.



Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani celor ce poarta numele Sf Ioan!
M-au amuzat "retetele" voastre!

Alina-Mirela mami deMaria(14.09.2010),Matei (15.05.2009) si David (27.06.2007)

POZE

Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

La Multi Ani tuturor Ionilor si Ioanelor sarbatorite azi, sa traiti, sa fiti sanatosi si iubiti!

Alma, pai e simplu atunci, prezinta-i reteta de facut baieti si pune-l sa faca calcule. Cand crede EL ca e timpul sa-ti spuna si treceti la treaba. Evident ca urmarile si le va asuma.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Al_Ma spune:

Nu merge asa, ca el ar incerca in fiecare zi, hahahaha

Mergi la inceput