Dovleceii pasesc cu incredere in noul an 2011! -6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg



Mai primiti??


La multi ani in noul an!! Stiu, stiu, v-a fost tare dor de noi, ce sa-i faci, grea e viata asta de mama. A murit o ruda chiar de Craciun, va dati seama ce petrecere....

Maioneza - noi o facem din ou fiert cu mustar. Nu i-am dat lui Rares, nush de ce, pur si simplu nu a fost cazul, el mananca inca mancare de bebe.
Crema de bebe - noi folosim 5 zile din 7 ca sa zic asa, adica cat de des sta. Folosim Bubchen, pentru ca din asta e si spuma de baie. Am remarcat ca daca sar vreo 3-4 zile la rand sa il dau cu crema, pielea de pe picioruse e mai uscata pe unele portiuni, tot pe apa dura dau si eu vina.

Somn-prost de tot, stau maselele la panda si eu dupa ele,momentan aceeasi 7 dinti ii avem.
Mancare-de bebe, adica pasata, dar mai mananca paine cu cascaval,rondele de orez, banana, etc, din astea care se dau intregi. A mancat clementine acu de sarbatori de nu mai stiam unde sa le ascund, ca tot imi aducea sa ii desfac. Ce a mancat nou, ciuperci(ghebe, sau opintici, nush cum se cheama in alte regiuni, din acelea mici mici maronii) cu piept de pui si usturoi, pasat. Bun bun. Are 12.050 kg, sunt multumita de cum mananca, ba ii dau si lui o lingura si o inmoaie in mancare, mai pe la urechi, mai pe la nas, ajunge o molecula si in gura.

As vrea sa ii spun bun venit lui madryzy, ai 2 baieti super, are cine sa aiba grija de tine de acu incolo.
Am mai pus poze pe FB si picasa...aaaa, l-am tuns iar pe Rares, nr 1, cu masina de ras, cam nasol arata acu, dar creste el.

Ce a invatat nou: sa deschida capacele la sticlele de apa si suc
!

Azi sunt available pentru voi!

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



iti dau cuvantul meu de onoare ca ma gandeam la tine acum vreo ora. chiar am vrut sa scriu sa intreb cine ce stie dar a inceput Carol sa maraie

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Special pentru Ioana,noroc cu tine ,ca altfel nu imi dadeam seama cum de are Paul atata energie !




******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Xgggggg mie sa stii ca mi-a fost dor de tine ! Te-am salutat pe mess,dar am vazut ca nu esti in apele tale,si te-am lasat in pace.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Condoleante Catalina

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Multumesc, nu era o ruda f apropiata, dar tot noi a trebuit sa ne ocupam de toate cele, ce sa-i faci, asta e viata....

oricum, good to be back, chiar mi-a lipsit DC-ul.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Bine ai revenit Catalina!

I-am pus la a mea lapte de vaca putin intr-un biberon si nu reusesc sa o fac sa bea:) Se uita, zice apaaa si imi arata tot stre canuta cu cioc :) Am pus bibele pe un fotoliu pe care se catara de obicei si nici nu se mai apropie de fotoliu, il ocoleste. A gasit capacul de la bibe si atat doar, s-a dus si i-a pus capacul:)) I-am dat sa suga si i-am scos la un moment dat sanul si am bagat bibele si s-a enervat rau. apoi a zis Apaaaa si a plecat de la supt.
E mortala. Pt. ea exista suptul de la sani si canuta cu apa. Si bibele asta nu se incadreaza in nici una din categorii si e cumplit de derutata:))))))))))

Deci o sa bea lapte la bibe la sfantul asteapta:))Sa vedem la 2 ani ce mai facem:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Danutza,dar de ce e musai sa bea din bibe? La o adica, de ce nu ii dai lapte din canutza cu cioc?

Rares nu bea decat apa, nu ceai,nu lapte de alt tip decat san. Papa cereale cu LP, dar alea la lingurita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui x_ggg

Danutza,dar de ce e musai sa bea din bibe? La o adica, de ce nu ii dai lapte din canutza cu cioc?

--------------------------------------------
Rares-Costin 4 oct 2009



Uite o incerc si pe asta. Dar cred ca gustul o deruteaza cel mai tare. Oruicum, ma distrez de mor:))

In alta ordine de idei, ieri si azi am selectat din pozele ei din primul an de viata (12 sarcina, 367 ea si vreo 15 botez) si vreau sa le scot sa am un album pe hartie cu primul an din viata ei.
am vazut ca au la Carrefour pret bun (0,24 lei/bucata). Voi ati mai scos la ai sau aveti idee daca ies calitativ de bun simt?
De asemenea, unde gasesc album pt. peste 400 de poze, any ideea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

moamaaa... deci cum lipsesc o ora, va faceti de cap. mi-a luat ceva sa recuperez.

deci...

nu mai stiu ce vroiam sa zic ... o fi de la paharul de vin rosu.

aaa...lali, mihaita ar manca numai carne. el nu mai mananca pasat si de aia ii plac bucatelele. refuza categoric sa manance orice arata ca o pasta. mai nou trebuie sa-i dau orice am eu in mana sa guste si el. altfel sta, ca un milog, si se uita la mana mea si inghite in sec.

x_ggg, multumesc pentru primirea calduroasa . iar cu grija la batranete... slabe sperante. o sa-mi puna nurorile sare pe rana .

si apropo de mancare... mihaita a descoperit kiwi. na, nu-i problema, vrea copilu'... se da la copilu'... cand a pus mana pe el l-a aruncat pana in coltul celalalt de camera. avea tepisori si el il luase cu toata manuta .

acu'ma scuzati, da'am ciorba de poulet (nu-i injuratura...e pui in franceza) - si e ca alternativa la pooop (stiti faza cu poop, nu?) si mai am si tochitura bucatele insirata pe toata masa. asa ca va las... si ma intorc dupa ce mananc ceva, ca s-a urcat vinul rosu la cap .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

lumeeeeeee! unde esti lumeeeeeeee?

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput