Dovleceii pasesc cu incredere in noul an 2011! -6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

mady chiar ca superman. mi l-ai descris fidel. seara, cam de pe la 6, zici ca e conectat la priza. nu sta locului 1 minut. urca, coboara, se da peste cap, se aseaza, se ridica, cde sa mai. NU STA! cred ca stiu sursa de energie. mai deunazi l-am prins cu incarcatprul de la laptop in gura... deci... se incarca la priza

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

hai mai monik e si mai agitat ca inainte? mai sa fie! ma gandesc la tine mereu atunci cand plange Carol si te admir foarte tare, sa stii. pentru rabdare si pentru moralul pe care il ai.

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna searaa!
Apropos de feelingul ca o sa rasara soarele si pe straduta noastra: pleaca cumnatul maine in voiaj ,si am o presimtire ca si sotul va pleca destul de curand ( nu vreau sa scap de el ,doamne fereste,imi vine sa plang si dupa cumnat ,dar plecarea lui ar insemna redresare financiara)

Va pupic dulce!

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!! ? Abea astept sa ies cu PAul afara,arata foart frumos parcul,e plin de chiciura!

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

sa traiti sa-ntineriti

ce faceti voi? INCA o intrebare am, evident voi folositi creme hidratante pentru dovlecei? dupa baita, adica. mi se pare ca printisorul meu are pielea un pic uscata pe picioruse si nu stiu cu ce fel de crema sa-i dau. asa ca apelez la experienta voastra

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

sa traiti sa-ntineriti

ce faceti voi? INCA o intrebare am, evident voi folositi creme hidratante pentru dovlecei? dupa baita, adica. mi se pare ca printisorul meu are pielea un pic uscata pe picioruse si nu stiu cu ce fel de crema sa-i dau. asa ca apelez la experienta voastra

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii




In mod constant nu,nu folosim creme,nici eu nu ma dau dupa fecare baie/dus cu crema pe corp.Dar cand apar portiuni de piele uscata ,palme uscate, buze uscate lucrez a hidratare intai din interior,adica ma pun pe baut apa,mananc fructe zemoase ,iar la copil fac la fel, si in acelasi timp dau si cu o crema hidratanta la mine,ulei de bebei la Paul.

Acum,am si eu o intrebare ... Voi ati dat la bebei maioneza? La noi,Paul,mananca din tot ce mancam noi,daca e facut acasa la noi,sau daca stiu sigur ca nu se folosesc delikat,maggi,borsuri magice &co .Azi am mancat telina cu maioneza si i-am dat si lui,i-am mai dat si salata de beuf de craciun,ambele salate i-au placut tare,nu i-am dat pe cat ar fi vrut sa manance. va rooog,nu dati cu rosii Oare ii fac rau? Nu mananca zilnic,maioneza a fost facuta in casa in ambele cazuri,dar doar din galbenus crud,de gaina de la tara. Pe mine asta ma ingrijoreaza,oul crud. Oare merge facuta doar cu ou fiert? Ee,ce probleme existentiale am eu acum !

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

lali, mihaita mananca aproape tot ce mancam si noi, mai putin varza si fasole. a gustat din toate. inclusiv salata beouf, salata cu piept de pui - toate cu maioneza.

ioana, nici noi nu folosim creme. am incercat sa-l dau cu ulei cand era mai mic si era foarte evident ca nu-i placea. se zvarcolea si tipa. nu-l masam tare, dar nu se simtea el bine. asa ca am renuntat. daca i-ar place, probabil ca i-as da si cu crema si cu ulei. rau n-are ce sa-i faca.

ma duc la lectii .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
NOUTATI IN ALBUM
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Lali multumesc pentru raspuns. apa bea suficienta spre multa. fructe mananca. eu cred ca apa de la mine e mai dura.

maioneza cu ou crud? eu fac cu galbenus fiert sau cu cartof. oul crud este, intr-adevar, periculos. ca orice fel de chestie netratata termic (exceptand fructele si legumele, evident). incearca sa-i faci maioneza cu ou fiert si nu asa de grasa

******************************************************************

Ioana si Carol Ioan fac Trazbātii

editez sa-i multumesc si lui mady pentru raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:



Mai primiti??


La multi ani in noul an!! Stiu, stiu, v-a fost tare dor de noi, ce sa-i faci, grea e viata asta de mama. A murit o ruda chiar de Craciun, va dati seama ce petrecere....

Maioneza - noi o facem din ou fiert cu mustar. Nu i-am dat lui Rares, nush de ce, pur si simplu nu a fost cazul, el mananca inca mancare de bebe.
Crema de bebe - noi folosim 5 zile din 7 ca sa zic asa, adica cat de des sta. Folosim Bubchen, pentru ca din asta e si spuma de baie. Am remarcat ca daca sar vreo 3-4 zile la rand sa il dau cu crema, pielea de pe picioruse e mai uscata pe unele portiuni, tot pe apa dura dau si eu vina.

Somn-prost de tot, stau maselele la panda si eu dupa ele,momentan aceeasi 7 dinti ii avem.
Mancare-de bebe, adica pasata, dar mai mananca paine cu cascaval,rondele de orez, banana, etc, din astea care se dau intregi. A mancat clementine acu de sarbatori de nu mai stiam unde sa le ascund, ca tot imi aducea sa ii desfac. Ce a mancat nou, ciuperci(ghebe, sau opintici, nush cum se cheama in alte regiuni, din acelea mici mici maronii) cu piept de pui si usturoi, pasat. Bun bun. Are 12.050 kg, sunt multumita de cum mananca, ba ii dau si lui o lingura si o inmoaie in mancare, mai pe la urechi, mai pe la nas, ajunge o molecula si in gura.

As vrea sa ii spun bun venit lui madryzy, ai 2 baieti super, are cine sa aiba grija de tine de acu incolo.
Am mai pus poze pe FB si picasa...aaaa, l-am tuns iar pe Rares, nr 1, cu masina de ras, cam nasol arata acu, dar creste el.

Ce a invatat nou: sa deschida capacele la sticlele de apa si suc
!

Azi sunt available pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Mady,al meu rupe si fasole si varza ,in schimb nu mananca aproape deloc carne. Carnea a ramas singrul aliment care nu se mananca decat in conditii foarte rare,tre sa miroasa tare imbietor,sau sa manance toata lumea cu pofta si atunci ciuguleste si el putina.


Noi am iesit ptin la zapada,i-a placut tare mult. A cazut in zapada,a vazut ca-i frumos cum sare zapada pe langa el,si a inceput sa se arunce singur pe mormane ,pana i-a intrat zapada in gura si la gat,si nu a mai vrut . Ne-am jucat amandoi,se uita lumea ciudat la mine ca ma tavaleam in zapada .Pacat ca nu a avut cine sa ne faca poze . Daca tine si maine zapada asa frumos, maine iesim si cu tati,sa ne faca pozici .Acum nu prea am reusit sa ii surprind incantarea, am facut poze cand deja obosise :Paul la zapada ,si Special pentru Ioana,noroc cu tine ,ca altfel nu imi dadeam seama cum de are Paul atata energie !
Faceti abstractie de moaca mea obosita .
Revin.

Lali si de Paul ( 01.10.2009)!
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput