Mamici prin fiv(15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca B
[ Many_bani ati inceput munca? ce fac strumfii, merg la gradii?



Nu eu nu am inceput munca, sper sa reusesc cu FIV sa sa leg concediile, dar pe Vlad il voi da la gradi chiar daca eu raman acasa, ptr. socializare si chiar ptr. educare. Avem o gradi pe langa noi care are grupa de pitici, ii primeste de la 2 ani dar sunt si exceptii, asa ca la 1 sept, cand va avea un an si zece luni il voi da, la inceput la 4 ore si treptat ne ducem spre program prelungit.
Abia astept sa ne spui ce se ascunde in burtica

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:


La multi ani tuturor mamicilor! Un an mai bun si Doamne ajuta!
LA MULTI ANI, LEIA si MAIA! LA MULTI ANI, IARINA si ELISA!
Multumim de urarile pentru George!
A implinit trei ani si parca nu de mult eram gravida, cu sufletul la gura de atatea griji!
Suntem bine, doar un pic ingrijorata pt. ca imi arata ca il doare un testicul. Dr. pediatru spune ca nu se simte nimic la palpare si sa asteptam, dar nu sunt linistita. Cred ca incerc si alta parere.
Fetelor, va pupam cu mult drag!
Madalina, Many-bani, Aurel Cris, Pussy, Andrada, Amzulica, Ciarli

BB George-Ion 1 an si 1 luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cellu spune:

Am ramas cu semnatura neactualizata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



Sophia & Mario



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Fetelor, eu nu incep serviciul la 2 ani, n-am reusit nici macar sa intzarc. In plus firma la care am lucrat are alt domeniu de activitate, mi s-a desfiintat si postul. Deci pentru mine va trebui cautat alt job. Asta ca idee despre mine. In ceea ce priveste Luca - ma inspaimanta doar gandul ca as putea sa-l duc undeva sa nu stiu in fiecare minut ce se intampla cu eL. Sunt paranoica, stiu. Basca ce aud la fetele care au dus deja copiii la camin ...

La multi ani piticilor de iana_mari - (am incercat sa te sun azi si aveai tel. inchis).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Fetelor, eu nu incep serviciul la 2 ani, n-am reusit nici macar sa intzarc. In plus firma la care am lucrat are alt domeniu de activitate, mi s-a desfiintat si postul. Deci pentru mine va trebui cautat alt job. Asta ca idee despre mine. In ceea ce priveste Luca - ma inspaimanta doar gandul ca as putea sa-l duc undeva sa nu stiu in fiecare minut ce se intampla cu eL. Sunt paranoica, stiu. Basca ce aud la fetele care au dus deja copiii la camin ...

La multi ani piticilor de iana_mari - (am incercat sa te sun azi si aveai tel. inchis).

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009



Cami dc ti-au defiintat postul sunt obligati sa te primeasca, pe alt post eventual,nu au voie sa faca acest lucru cat timp esti in ingrijire copil, iti reancepe contractul de munca apoi iti defiinteaza postul si te baga in somaj 6 respectiv 9 sau 12 luni depinde de vechimea ta in "campul muncii"!

La multi ani sarbatoritilor Mario si Sophia!

Cellu ma bucur ca ai mai intrat, va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:



Matei



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina28

Citat:
citat din mesajul lui amzulica

Fetelor, eu nu incep serviciul la 2 ani, n-am reusit nici macar sa intzarc. In plus firma la care am lucrat are alt domeniu de activitate, mi s-a desfiintat si postul. Deci pentru mine va trebui cautat alt job. Asta ca idee despre mine. In ceea ce priveste Luca - ma inspaimanta doar gandul ca as putea sa-l duc undeva sa nu stiu in fiecare minut ce se intampla cu eL. Sunt paranoica, stiu. Basca ce aud la fetele care au dus deja copiii la camin ...

La multi ani piticilor de iana_mari - (am incercat sa te sun azi si aveai tel. inchis).




Cami dc ti-au defiintat postul sunt obligati sa te primeasca, pe alt post eventual,nu au voie sa faca acest lucru cat timp esti in ingrijire copil, iti reancepe contractul de munca apoi iti defiinteaza postul si te baga in somaj 6 respectiv 9 sau 12 luni depinde de vechimea ta in "campul muncii"!

La multi ani sarbatoritilor Mario si Sophia!

Cellu ma bucur ca ai mai intrat, va pup!



Madalina & Sofia (01.02.2008)
calea sigura a esecului este sa renunti...



madalina, ai dreptate, asa si cred ca va fi, dar parca nu mi-ar place nici sa aleg somajul ... am nevoie de activitate ... probabil ca voi plange vreo luna pana la epuizare si-l voi duce pana la urma la gradi. (parca ma vad pazind gradinita mai ceva ca un gardian). Oricum mai devreme sau mai tarziu va trebui sa mergem si la gradi. Ce-oi face cand s-o insura ... vedem. Pana una alta ma pupa incontinuu, ma pipaie pe la tzatze tot incontinuu si ne jucam toata ziua. Gagicar mare ce sa mai ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

Maia & Leia
Iarina Elisa
Sophia & Mario
Matei Alexandru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani Mateias! Sa cresti mare sanatos si sa-ti bucuri parintii!



Mergi la inceput