Mamici prin fiv(15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui amzulica
Ehee in sfarsit a aparut si Catalina printre noi, ti-a trebuit juma' de an?

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009



:)) 5 luni mai exact.
Multumesc, am sa trec mai des.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani Marisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Fetelor unde ati fugit?Va refaceti dupa sarmalute si carnaciori?


La multi ani George!Sa fi sanatos si norocos!Sa-i spui mamei sa mai intre pe aici sa ne pove despre voi2!

La multi ani tuturor mare si mic care poarta numele Sf.Ion!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

George

LA MULTI ANI, pitici, mamici si tatici care azi va serbati ziua de nume

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

George
Sa ai parte numai de bucuri in viata.

La multi ani tuturor care poarta numele Sf. Ion!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

La multi ani si An Nou cu sanatate, bucurii si realizari!

Cati imi pare foarte rau pentru pierderea ta. Dumnezeu sa-ti dea putere si sanatate. Ai grija de tine
Ginger sper ca gemenasii tai sunt mai bine. Va doresc un an cu cat mai putine raceli

Eu abia am inceput sa ma simt mai bine. De Caciun totul a fost bine, am gatit tot felul de bucate traditionale, am avut musafiri, am mers in vizite si incepand cu a 3-a zi m-am simtit foarte, foarte obosita, somnoroasa si lipsita de vlaga. Abia astazi pot sa spun ca am revenit la starea normala, dupa ce am dormit 2 ore impreuna cu feciorul La inceput am crezut ca e gripa caci ma durea tot corpul, chiar ma panicasem dar multumim lui D-zeu ca nu a fost asa ceva.
In 2 sapt am eco de 20 sapt si ceva analize de sange. Preventiv am inceput sa iau un supliment de fier caci cu David de cate ori ma simteam obosita de atatea ori imi iesea nivelul fierul scazut. Daca ies bine analizele opresc fierul si continui doar cu vitaminele.
Numar zilele mai ceva ca in timpul sarcinii cu David! Mereu sunt in alerta si cu sufletul la gura mai ales de cand am inceput sa simt miscarile bebelusului. Doua zile nu l-am simtit si eram pe punctul de a ma duce la eco. Mi se pare enorm de mult pana in iunie

V-am facut capul calendar

Va pupam

Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 18+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Bianca , ai simtit deja miscarile bebelusului , banuiesc ca acum cand mergi la eco o sa aflati si ce se in burtica. Imi pare rau sa aud ca esti asa de stresata, eu sper ca daca ma ajuta DD sa raman gravi, sa nu mai fi asa stresata si sa ma bucur si eu de sarcina ca la prima nu m-am bucurat, am fost tot timpul paranoia.

Fetelor pe unde sunteti?
Amzu ai inceput serviciul? Cu cine sta strumful?


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:



Leia & Maia

Iarina-Elisa



Bianca si eu care credeam ca la a doua sarcina esti mai relaxata, dar se vede treaba ca la fel, offf imi e asa teama sa ma apuc din nou parca prima oara m-am aruncat asa cu capul inainte fara sa stiu nimic si a fost mai bine!Iti tinem pumnii la eco sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

LA MULTI ANI

Leia & Maia

Iarina-Elisa



mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Many_bani ai avut dreptate, am simtit miscarile bebelui mai repede cu 2 zile de aceasta data, la 15 sapt si 4 zile. De fapt am simtit ceva cu cateva zile mai inainte dar nu eram sigura.
Cu David am simtit miscarile, inca de la inceput, ca si cum ar fi dat cu picioarele si pumnii. De asta data sunt mult mai finute, ca o mangaiere. E atat de placut si miraculos sa simti atunci cand stai cu mana pe burtica, cum se lipeste bebe de acea zona, cum se misca de parca s-ar alinta. Doamne, numai tie datoram aceasta bucurie!
Denisa sper ca te-ai recuperat dupa laparo si nu au aparut alte complicatii
Amzulica, Many_bani ati inceput munca? ce fac strumfii, merg la gradii?

Sapt trecuta joi ne-am dat seama ca David stie sa numere pana la 10 in ro si eng. Noi l-am invatat doar in ro si se pare ca la gradi a invatat in eng. Astazi am fost anuntati ca in 2 sapt trece la clasa urmatoare si ne-a intrebat daca suntem de acord cu mutarea. Am spus ca da, dar sufletul meu nu e pregatit, asta inseamna ca suntem cu un pas mai aproape de scoala (aici incepe la 5 ani). Prea repede trece timpul asta Pentru mine el inca e 'bebe cel mic care creste mare' asa il alintam cand era in burtica.


Petrecere 1 anisor Craciun 2010

David, puisorul nostru drag (17.02.2009) Primul Craciun 09

Bianca 18+ si mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput