Fluturasi de martie-aprilie 2011 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

eu tot pe net
bubulina ma-nghioldeste si mie parcami s-a lipit scaunul de fund
dar daca azi am dormit un pic acum parca nu imi vine sa urc

Strumf o sa gasesti sunt sigura
nu ai un h&m in zona ca acolo mai aveau body si salopete si de bbc
acum vezi siu tu nu lua multe 0 luni....defapt o luni nu lua de loc
ia cateva 1luna sau 54cm si apoi direct de 3luni. ca nici nu stii cat o sa fie de mare
eu la eco asta de 32s vreu sa imi zica exact cm si greutatea ca asa se mai orienta finamea cand cumpara hainute
si cum stia pe la sfarsit ca fata o sa se nasca destul de mare , dr. zicea 4kg +/- 200g....ea chiar a fost de 4kg
asa ca nu a purtat de loc hainutze de o luna..direct de 3l

si eu am luat 4body 54cm-1l....si cred ca mai iau unul si sar direct la cele de 3l....daca nu o fi fatagrasunica poate e lunga ca stefy si ii ramani mici in 2s

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....29 cronologic....wow am ajuns la luna a7a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

daca tot mi-a fugit somnul sa iti zic Scrish ce ceai beau eu cand ma simt mai umflata...eu zic pufoasa ca imi simt si talpile de parca as avea pernutze de pisica

beau ceaiul de la fares pt gravide
dar am citit ca e bun si cel de codite de cires si matase de porumb (si chiar am si consumat din ele, dar atunci cand eram cu infectia urinara si pe net scria ca s si de retentia de apa)..asa cate o cescutza/cana nu abuzat
eu nu beau mai mult de o cana...200ml cu un pliculet

tocmai acum am citit pe net, ca sa nu mai retinem apa ar trebui sa consumam ff multe lichide ..dar eu nu prea pot si pe langa asta am mai ciugulit si cateceva sarat....varza murata , un castravete...

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99)
cu inca o fitzoasa....29 cronologic....wow am ajuns la luna a7a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

merci mult deea, exact asa ma simt si eu si imi e imposibil sa beau cei 2 litrii de apa/zi...maine dau o fuga la farmacie ca nu se mai poate, tb sa pun piciorul in prag

s 26, Luca Alexandru, de abia astept sa te tin in brate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor vreau si eu ceva informatii despre contl e pe picassa va rog!

am vazut poze frumoase por=state pe alte siteuri..va

o zi frumoasa!

Cristina si Alin, parinti super fericiti de Tudor (lumina ochilor nostrii) pestisor de 12 martie '09 si de fluturas de 25+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna burtici...si LA MULTI ANI!!!

Regret ca nu reusesc sa fiu la fel de activa pe forum... ca o parte dintre voi.
M-am intors sin Moldova duminica seara si luni la ora 5 dimineata am plecat spre Bucuresti pe o ninsoare...inca sunt aici la lucru, poate maine scap si ma indrept spre casa pt a sarbatori sfirsitul de an alaturi de cei dragi.

Multumesc tuturor pentru urari, pentru vorbele frumoase. Au reusit sa va citesc (in mare) ...am vazut foto frumoase rau de tot.
simonacipesti o dulce! Sunteti o familie de acadele...asa cum ai numit tu baietii tai. Te felicit din suflet!
strumphy Ma bucur pentru tine ca esti fericita si implinita..chiar daca esti departe de casa... Felicitari pentru noile achizitii, sa le poarte printesa sanatoasa.
roxy Aerul tare de munte te avantajeaza..nu se depun kg, faina buricuta..bavo!
miki micutul este tare scump, ...sa-ti traiasca!
si am mai vazut ceva foto...ahhh imi scapa.
Ma bucur in schimb ca sunteti bine, ...ca nau am avut probleme deosebite nici una dintre noi, ...si sa ne ajute Dumnezeu sa trecem cu bine in noul an....pina la termen. Doamne ajuta!

Revin maine, ...sau in week.
Va imbratisez calduros pe toate!


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

'neata burticute frumoase!! mai matinala si eu azi
puiutului madutzei!!! sa-ti traiasca 1000 de ani si voi cu el ,plini de sanatate,bucurii,realizari si sa va bucuratii unii de altii!
multam la fete pt grija(in legatura cu muncile)...mult si greau,dar aici chiar nu ai ce face,doar daca esti vreun pui de onasis(milionar)...concediul maternal(sau cum i-o zice) ai doar 18 sapt, insa din astea 18 sapt ti le taie pe cele din-nainte de nastere,pt ca la 38 de sapt esti obligata sa intri in concediu,deci daca nasti la 41 de sapt mai iti raman 15.....de aceea aici esti 'norocoasa' daca nasti la 38 de sapt ca nu pierzi din concediu... eu am sa incerc sa imi iau un madical mic inainte de a intra in 38..acum sa vedem daca si razbesc..
mai ma plang si eu un pic...am facut abuz cu papa zilele astea si acum ma dau cu capul de pereti ..am mancat tot ce nu am papat in ultimele 20 de sapt,dulciuri cate vrei,sarmale,cozonaci...de azi FOAMETE iar... si inca una proasta...am facut 2-3 vergeturi mici langa buric si mi-e fricaaaaaaaaaaaa am sa fac o poza sa pun ca sa va da-ti cu parerea(expertele) ca nici nu stiu daca-s vergeturi sau nu


pun poze cu landoul si car seart-ul


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

ce naiba se intampla?? incerc sa schimb parola si nu pot..cica 'parola nu corespunde'

cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

buna dimineata!!!

La multzi ani CRISTIAN ANDREI de supermami madutza_bra!!!!

mi-am luat micul dejun...destul de muulta mancare pt mine
ce dragutz e sa stau acasa cu Maria,uitasem ce frumos e
am pregatit micul dejun pt amandoua,ne-am iubit si acum ne relaxam burticile,azi sper sa continui programul de reorganizare al casei si poate ieshim si la o plimbare cu caruciorul,nu de alta dar daca oboseshte sa nu fiu nevoita sa o iau in bratze



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si s29 cum creste Alex
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna dimineata, fetelor.
azi am avut o noapte mai buna..adica am reusit sa dorm intre reprizele de pipi.in schimb mi se infunda nasul, mai mult noaptea - am citit la odiseeea din urma ca multe fete se plang de lucrul asta, si treb s arespir pe gura, ca urmare ma trezesc cu peretii gurii uscati, naclaiati, ma apuc de baut apa iar, si iar merg la toaletacand va aud ca nu puteti bea nici 2 l, unele dintre voi, mi se pare ciudat si haios. eu ziceam ca consum 4 l/ 24h, dar de ieri de la 20 si pana azi la 8 dim, am terminat sticla de 5 l.a baut si sotul cateva pahare, dar doar catevadeci acum beau 4l./12h
deea - ma bucur ca esti ok. nici nu ma gandeam la altceva, dar si eu sunt de principiu sa verifici totusi, ca de, e mai bine sa previi..
strumph- hainele sunt superbe.culori, modele felurite. ti-au spus si fetele deja- si mie mi s-au parut cam mari, dar am inteles ca nu ai gasit atunci..o sa recuperezi tu, stau fara grijasa le poarte sanatoasa!!
alta dilema pe care am avut-o ieri, ca nu prea l-am simtit pe bebele din dreapta. stiu ca fata e mai miscatoare - in dreapta. e si greu, ca dc miscarea e pe la mijloc, nici in dr., nici in stg, habar n-am ale cui picioare sunt.sau ale cui miscariin concluzie ma las in voia Domnului, si fie ce-o fi.


27 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

La multi ani - Cristian Andrei! Sa-ti traiasca feciorul, madutza- sa fie sanatos, cuminte si sa va bucurati de el in continuare!!

27 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput