Leoaicele DC***53***La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Danny,si eu sper sa fie bun rezultatul,luni voi afla..
Dar ce-mi vad ochii..Doamne ce frumusete de baiat !!!Sa va traiasca si sa fie sanatos..

Alina,la mine este chistul nr 2..:)..Pe primul l-am tratat si apoi operat in 2002 , l-am descoperit la 3 cm ,cu tratament in trei luni a luat inca sase..apoi l-am operat la laparoscop.
Acum ,nu vreau sa te influientez,insa daca a trecut de 4/5 cm nu prea mai are rost sa faci tratamente caci nu se mai micsoreaza.Iar de micsorat doar daca este lichid,daca e solid nu se micsoreaza.
Sa nu mai spun ca este foarte periculos cand este de dimensiuni mari,se poate torsiona,sau chiar sparge..
Cat despre tratamentele naturiste ,ele sant de lunga durata..pentru a vedea un rezultat trece ceva timp si tu nu prea mai ai,poate daca incepeai pe la 4 cm..Eu am tratat chistul de acum cu tinctura de mladite de zmeur si inca ceva..dar nu mai stiu exact,am luat aproape juma de an,pe urma m-am plictisit si am inceput sa uit sa le iau.
Mare lucru n-am realizat,si atunci avea numai 2/3 cm..
Eu iti recomand sa cauti un medic chirurg bun,sa vezi ce spune ,poate il poate scoate cu grija,sa-ti salveze ovarul.
Multa sanatate....

Anie,multumesc , voi fi mai bine cand voi termina..;),deocamdata am mai dat azi o fuga pe la doctor,m-am pricopsit cu ceva de prin spital caci am o scurgere de trei-patru zile,mi-a luat o lamela..
Uite de asta nu voiam eu sa am tangenta cu spitalele.
Plus ca e infestat cu stafilococ auriu(sau streptococ? nu ma pricep) si nu mai pot scapa de el..sper sa nu fi luat ca ma impusc!
Am o cunostinta ce a nascut vara trecuta si la doua saptamani a trebuit sa revina,facuse infectie la un san,a chiuretat-o,si nu reactiona de nici un fel la antibiotice era sa intre in septicemie....cu doi copii mici acasa ,unul de doua saptamani..prin ce a trecut, nici nu vreau sa-mi amintesc..

Mi-am facut si programare la cardiolog pentru sambata.
Doamne ...da scump mai e sa mergi la doctor! Daca nu ai ceva rezerve de banuti nu te descurci..Nu-ti mai permiti sa te imbolnavesti in ziua de azi...

Va pup,incepem temele acum..


Annie,ia spune,intotdeauna mi-am dorit sa intreb un educator,dupa o zi cu atatia copii..cum si cata rabdare mai ai cu al tau acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Adi, nu ca e al meu, si ca eu sunt cioara, dar Clau e un inger de copil, ascultator si intelegator... ma mai supara... mai ies pe balcon sa mai fumez o tigara.. .si... apoi innapoi la teme... ma oftic ca uneori chiar nu pot sal ajut asa cum ar trebui, nu stiu cum e mai bine sa fac...el face temele, eu verific, corectez si-l pun sa refaca daca e gresit....

plus cu ai mei la scoala, daca nu sunt in stare ii las sa se joace mai mult

Multa sanatate acolo, si ma ingrozesc la ce spui de spitalele din ro ... :((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Ah,.. .eu nu dau nici macar 2 lei pe tratamente naturiste, mi se pare frectie la picior de lemn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

fetelor va multumesc pentru incurajari dar eu mi-am cam pierdut increderea in doctori(nu dati cu rosii)far asta e nu dai spaga si nu ai bani nu dau pe tine o ceapa degerata.Si un ghinion fenomenal este ca unu contine lichid cel de 10/8 sau 9 ca nici nu stiu cat mai masoara(masurile astea erau acum 3 ani inainte sa o nasc pe pitica)si celalat are lichid acum app 3 ani cel cu lichid masura 7/5.Sper sa ies la liman,ar fi trebuit sa merg la cardiolog dar vorba cuiva care a scris pe forum nu iti mai vine nici sa te imbolnavesti pe vremurile astea.sanatate multa tuturir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

buna felinele
ete ca ma dau si eu mare cu bebelusul si sora lui
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSCF0470.jpg
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSCF0458.jpg
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSCF0437.jpg
http://i47.photobucket.com/albums/f153/mari_paun/DSCF0168.jpg

va



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Multumim frumos! Doamne ajuta!

Emma Maria 36+ si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

MAri.. ce bb frumos, ptiu... ce falcute are numai bune de pupat si papat... multa sanatate si sa fiti sanatosi

Alina, si eu ii urasc pe doctori si nam incredere in ei, de aia am incercat tratamente naturiste care nau facut nimic, asa ca incerc sa ma mentin sanatoasa si sa nam nevoie de ei... fie in ro fie aici ..multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Annie sa stii ca ai dreptate,eu nu bag toti doctorii in aceeiasi oala dar sunt unii care isi fac meseria de poamana sau doar sa ia banii asa si plicul de la pacienti,eu am trecut prin experiente de genul asta si vorbesc din proprie experineta asa ca va rog sa nu dati cu oua.Apropo fetelor am si eu o rugaminte la voi sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre creatiile mele dupa blog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Alina... delicos arata mai ales sweet choco.. .si eu ador ciocolata... chiam miam luat si o gama de gel dus, unt de corp cu aroma de cioco.... de-mi vine sa ma ling ca pisicile dupa ce le folosesc hahahaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Annie si eu ador ciocolata,ma bucur ca ti-au placut creatiile mele si va mai astept cu critici si sfaturi,pareri,opinii,niciodata nu strica un sfat ceva

Mergi la inceput