Leoaicele DC***53***La multi ani!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

La multi ani feline dragi!
Va doresc un an nou plin de bucurii,realizari si multa multa sanatate!

La multi ani Ioana (Yonnamarie) !Sa traiesti si sa infloresti..sa fii fericita alaturi de familie!

La multi ani Stefan Ioan,sa va traiasca Dany, si sa va bucurati de el!!

Mai e cineva Ioana?Ioan?

Annie,capul sus..gandeste ca sant altii mai rau ca tine..:)Fac si eu haz de necaz..


Eu stau cuminte in casa,am o hemoragie de nu pot pleca mai mult de juma de ora de pe langa baie ..astept sa vina medicul meu in oras,ca e plecat prin alte tari..si astialalti la care am sunat ma trimiteau urgent la chiruetat..ori n-am de gand sa ma las pe mana oricui.Daca e sa se lase cu chirueta,macat s-o faca dr meu,sa am pe cine da vina..la o adica..:))

Of of,mai mai..asta e umor negru..

Asta e a saptea zi de hemoragie,deja ametesc stand in pat,am incercat s-o linistesc cu vitamina K,nu raspunde,iau clorocalcin..se pare ca tot degeaba..
Tineti-mi pumnii sa fie totul in regula pana luni..si luni..

Va pup,
De la Iasi,cu drag,
Adriana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza!!
Nu am mai dat de mult pe aici,nu ma intrebati de ce pentru ca nu stiu ,de fapt in ultimele luni parca nu am mai avut timp de nimic.

Va pup,si sper sa reusesc sa intru mai des sa va salut.

Annie cutaj .
adi imi pare rau ca e nevoie de chiuretaj ,.
pe fiecare in parte

Lali si de Paul ( 01.10.2009)! si 5+
Bazar DC , Ajutor umanitar , www.culoricuviata.blogspot.com/" target="_blank">Culori cu viata -bijuterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Cam uit sa dau si pe aici pe la leute!
Adi -multumim de urari! Esti mai bine? Ce ai rezolvat?
Annie-capul sus!
Ioana si aici iti mai zic La multi ani!
Emma- mai ai un pic si scoti la aer minunea din burtik !!Vai ce trece timpul!Nastere usoara si acomodare rapida la viata in 4!
Lali- toate trecem prin astfel de perioade!Dar ce-mi vad ochii?? Pregnant again!! !Doamne ajuta sa fie bine si sa fiti sanatosi! Sarcina usoara!!!
Va pupez pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor pe fiecare in parte si sper sa ma primiti si pe mine la voi in grup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Salut salut...

eu cu casa, scoala copilul abia ma vad.. .si cum al meu cred ca sunt super/wonder woman.... nui convine cat fac si cat fac, oricum rar a fost multumit asa caiam zis-o si lui ca fac ce pot, cat pot, ca nus perfecta asa sa ma lasa si sasi caute perfectiunea....

Adi da ce sa intamplat cu tine? de ce chiureta, ... nu inteles...eu de doua uni am ciclu la doua saptamani... sau chiar la 10 zile o placere


lali felicitari...


Dani... pupici,

Katty, cata, dodo si restul pup u all

Alina, bine ai venit in clubul felinelor


in mare eu sunt bine... ma uit si ma ingrozesc la ce se intampla prin lume dar sunt ok, de maine iar la munci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:



Ani multa putere sa rezisti acestuis stil de viata,
Alina bun venit
adi insanatosire grabnica
Dany mie dor de voi live


all




Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata de la Iasi!

Alinasatena bine ai venit!

Fetelor va multumesc pentru incurajari si intrebari,Annie,vezi ca nu e normal,ar trebui sa consulti un doctor.

Eu am probleme ginecologice,doi ani de cand am descoperit ca uterul s-a fibromatat,anul acesta am gasit pe el si doua fibroame(fibromioame) dintre care unul apasa pe vezica,un chist de 5/4 pe ovarul drept si cel stang marit in diametru si polichistic.
Ultima menstruatie "normala" a fost in octombrie si a revenit la inceputul lui decembrie ..sa ma tina toata luna.
Apoi ,din 30 decembrie s-a transformat in hemoragie.Curgea ca la robinet,consumam un pachet dublu de tampoane ptr noapte (14) la doua zile,cu cheaguri si tot tacamul.
Medicul meu nu era in tara,ceilalti unde sunam ma chemau la chiruetat,..mi-am zis sa astept dr meu,macar el stie despre ce e vorba.
Am reusit sa ne intalnim luni seara,m-a controlat/ecografiat..concluzia..endometru mult ingrosat..solutia chiuretaj,dar nu de oricare ci cu biopsie sa vada ce e acolo.Marti am facut interventia,cu anestezie generala cu tot tacamul,sangerarea s-a oprit ,insa am avut probleme din cauza de tensiune,am facut peste 18 in timpul interventiei..m-au trimis la cardiolog..de urgenta sa rezolv cu tensiunea.
N-am ajuns inca..sper sa ajung saptamana asta.
De doua zile insa,a rvenit un fel de scurgere rozie..ma tem sa nu fi facut vre-o vaginita..sau altceva luat de prin spital,caci sper sa nu fie iar menstruatie.

Sant tare morcovita,dr a spus ca e urata treaba,cred ca se gandeste ca va fi nevoie sa scoata..ceva sau tot,eu sper sa nu fie nevoie..
No,cam asta e problema cu care ma confrunt de ceva timp.

Va las ca au s-au trezit ai mei,mai "vorbim"...

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Buna buna
Alina-bine ai venit la noi !
Annie- sper sa-ti fie mai bine !Cum e la scoala cu copilasii?
Gabi-multumim de cafe!Si mie mii dor de voi si de maimutica mica!CAnd mai dati prin capitala??Noi la voi poate la vara daca suntem cuminti si strangem bani sa stam si noi la soare nitel!
Adi- imi pare tare rau de ce citesc!Oh nici nu vreau sa ma gandesc la urmari ! Dr. tau te va sfatui cel mai bine! eu sper ca nu e ala cu coarne asa de negru!
Daca va face placere va rog sa dati un vot si pt. gagalicea mea!dy.jpg.Multumim!
http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=3

Va dorim un sfarsit de we minunat si o saptamana mai buna decat cea care s-a incheiat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va multumesc de primirea calduroasa,arnie fruntea sus si eu am chisturi pe ovare,chistul de pe ovarul stang are 10/8 si doctorul mi-a spus sa ma operez nici nu imi trece prin gand,voi incerca ceva naturist sanatate multasi curaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

WOW, adi, dar prin ce ai trecut... sper ca esti bine, si sa nu mai ai probleme

dani, eu cu picii mei .... imi mananca creierii lol, sunt si dulci dar au si momente de=ti vine sa fuuugi, azi am fost intrun parc din apropiere... sunt rupta am alergat cat pt tot anul dupa ei.... normal nimic in parc, zoo in afara de 2 curcani, 3 caprioare, niste rate , 4 maimute + plus copii nostri

mda sper la zile mai bune

pup u all!

Mergi la inceput