Fluturasi de martie-aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Se pare ca am trimis pana la urma si primul mesaj...
Am pus si pozici de saptamana trecuta ....


23+ David
Doamne iti multumim pt acesta minune si te rugam sa ne ajuti sa o ducem la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ce fac fetele mele?

eu ma simt din ce in ce mai grea si mai obosita. M-am trezit cu durere de spate cu toate ca nu aveam nimic cand m-am culcat...
Trebuie sa ies cu Cristi macar sa iau paine si imi e groaza de partea cu imbracatul..si la Cristi si la mine

Pentru fetele care mi-au spus ca lua a 8-a incepe cand iontri in sapt 32, va spun ca nu aveti dreptate. 7 luni implinite se considera cand ai 32 de sapt implinite. Daca de restul lunilor nu sunt sigura cand incep la asta stiu sigur

abia astept sa nasc..nu credeam sa spun asta, mai ales ca dupa prima nastere imi era dor de burtica , acum abia astept sa revin la forma initiala...

aseara am fost in Cismigiu, super atmosfera

merg sa-mi fac curaj sa ies pe afara. Am pus si noi cateva poze

pupici


Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 32+ cuCatalina Ioana

AMR 7 sapt

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png



si eu stiam ca 32 sapt e luna 8-a..de fapt asa am citit pe site-urile astea..
tare frumoase pozele cu voi

mami de Vlad 09.04.2009 si s31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am admirat si pozicile noi..
alina, lalely, stefana..burticute frumoase
simona, frumoasa familie cu atatia copilasi..mami vostru ce zice cand vede casa asa plina ? cred ca nu exista bucurie mai mare iar voi doua semanati extraordinar de bine..surioara ce are ? baiat si fetita ?

mami de Vlad 09.04.2009 si s31 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am fost si noi putn cu sania...iasminei ii place tareee multtt!!!! eu insa am esit doar ca trebuia sa mai cumpar cate ceva ....

hai simo!!! curaj!! tre sa stii care e situatia... glumesc bneinteles.

mada, la fel ac si restul fetelor si eu stiam ca din sapt 32 incepe luna a 8-a si din 36 a 9-a.

ama, multumesc de reteta dar nu e ceea ce caut. am gasit una usoara si pe gustul meu .




mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata !

ce fac burticile? vad ca va plangeti ca v-a fost rau sau va temeti sa va uracti pe cantar si eu abia astept sa ajung acasa sa vad cat am pus in astea cateva zile, m-am cantarit cand am plecat, sunt curioasa cat am cules pana azi

aici ninge ca in povesti, totul alb de jur imprejur...liniste si calm... s-a depus pe fiecare ramurica, padurea arata superb... nu mai spun de dealurile de jur imprejur as mai sta dar azi trebuie sa na intoarcem la Londra unde o sa mai am eu asa rasfat si de toate cand vreau la comanda? cine o sa imi mai faca mie micul dejun si sa puna si sa stranga masa? eu numai am mutat fundu de pe o canapea pe alta si apoi ma intreb oare cate kile am luat

pana plecam o sa trag o fuga afara sa imi clatesc ochii si sa ma ninga bine , sa ma bat cu zapada cu nepoatele, una de 12 anis i alta de 16 dar sunt super cool si tare imi place de ele ele vor mai tarziu sa se duca si la saniuta pe deal , dar eu tre` sa plec pe la 2 jumate ca la 3 avem trenul inapoi spre Londra vreau si eu la sanius

Pisuc, ce burtica mica si frumoasa si ce bradut frumos

Simona, ti-am vazut iar sora geamana si nu-mi vine sa cred cat de mult semanati ? cat despre tine sa stii ca nu prea se vede cum spui tu, dar daca e putin asa ai dreptul, esti gravida, deci nu se pune

Alina06, ceapa rosie si mie imi place, abia astept sa ajungs i eu acasa sa pot manca de toate , nu ca aici nu pot, dar nu cer, mananc ce mi se serveste pe tava pana la revelion o sa fac si eu sarmale si salata si cozonaci, sa imi treaca poftele burtica frumoasa acolo in pozici

Madutza, ce craciunel am vazut eu acolo ti-am mais pus eu tie, cristi e numa` bun de papat si pupat cat despre tine ca te simti grea si vrei sa nasti, asta spui acum ca esti obosita, dra ia sa vezi ca o sa mai duci dorul un pic mai tarziu

Miki, buna aia cu vine mosu si iti ia cadourile l-ai cumintit de tot asa si imi place de tine ca nu te-ai abtinut de la nimic, ai bagat de toate, ca doar o data-i Craciunul

Cami, sanatate si sper ca te simti mai bine asa patesti cand nu imi salevezi si mie o felita de cozonac si 2 sarmele glumesc

Ailed, la tine cred ca iar merge cantarul la vale , asa-i ? hai vii la sanius ? e asa de frumos

La multi ani Stefaniilor!!!

Cred ca nu am uitat pe nimeni, daca da, de la zapada mi se trage, mi-a intrat neuronu` la apa Daca mai am timp mai revin pana plec daca nu o sa va scriu diseara dupa ce ajung acasa la mine la Londra.

Va pup si o zi buna sa aveti in continuare



_
Mind the Bump!27+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Lalely, da e sora geamana.e bine ca ai luat doar 1 kg...Mie mi-e teama de mai mult...
Miki, Sis are baiat si fata, baiatul e cu 3 sapt mai mic decit cel mic al meu, am fost gravide in acelasi timp, zapaceam lumea ca dupa ce ca semanam, aveam si ambele burti
lavi, ai dreptate, trebuie sa stiu care e situatia...brrr...chiar trebuie??

Simona, mami de baieti David, Matei si 30 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Strumpfi, drum bun inapoi!!!EI, sa stii ca un sanius as vrea si eu...D-ala ca in copilarie...

Simona, mami de baieti David, Matei si 30 s Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, , hai ca ma facut curioasa deja!!

merg sa vad si eu pozicile!!

eu i-am facut iasminei file de peste fiert cu putin unt si lamaie si mamaliguta cu telemea si smantana....si mi s a facut si mie pofta....asa ca acum ciugulesc jumatate de la ea


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

am revenit ca am uitat sa va spun ce am visat azi noapte

am visat ca am nascut o fetita blonduta, frumoasa foc, cu ochi albastri si am pus-o al san, cat de frumos era si ce sentiment ... dar nu stiam cum sa ies din casa sa ma duc sa ii cumpar hainute ca eu nu aveam nimic , doar un costumas de ala de sus pana jos cu talpite si trebuia sa ii fac baitza si sa o schimb si eu nu avema haine si plangaeam ca am fost proasta ca nu am fost sa ii cumpar nimic inainte si am nascut mai devreme si nu am cu ce imbraca fata deci clar trebuie sa ma duc la cumparaturi cand ajung acasa , doamne fereste nasc mai devreme chiar ma prinde cu fundu` gol, vorba aia

gata, v-am spus si visul meu si ce ma preocupa, deci pot sa plec afara la o bulgareala

_
Mind the Bump!27+Sophia Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce imi place ca e activitate pe aici....era asa pustiu....:((

alina 06 ce a crescut burtica!!!!

mada ce craciunel frumos ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ama si la tine a crescut burtica de la o saptamana la alta!!!!

si a mea a crescut asa tare!!! dintr-odata....parca ma si enerveaza cand se tot mira lumea cand ma vede "vaii da' ce a crescut burtica!!!"


mami de fetita cu codite 3+ si baietel nazdravan32

AMR 8 s !!!

Mergi la inceput